Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 серпня, п'ятниця
18:28 Четвер 0 222
16-08-2018, 18:28

Літургія на кожен день, 17 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІХ звичайного тижня
Питання про нерозривність подружжя – це питання про нерозривність Христа і Його Церкви, за яку Він взяв відповідальність. На цій вірності має ґрунтуватись кожен шлюбний зв’язок між чоловіком і жінкою. Ми маємо можливість обрати і наслідувати вірність Ісуса Христа.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Риму, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом з блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись у Краків, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багаторазово вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у 1257 році. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря  (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній вічний Боже, завдяки Твоїй благодаті святий Гіацинт витривалим проголошенням Євангелія відновив і зміцнив у вірі багато народів; † за його заступництвом помнож і нашу віру, * щоб ми стали спроможними трудитись на Твою славу і для спасіння людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 16, 59-63
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь Бог: «Я вчиню з тобою, як ти чи­нила, зневаживши присягу й розірвавши союз зі Мною. Та Я згадаю про союз Мій із тобою за днів молодощів твоїх і встановлю з тобою союз віковічний. Ти спогадаєш про твою поведінку й засоромишся, коли Я візьму твоїх сестер, старших і менших від тебе, і дам їх тобі за дочок, – та не з Моєї умови з тобою. Я вста­новлю з тобою Мій союз, і ти взнаєш, що Я – Господь, щоб ти згадала й засоромилась, і не посміла більш зі сти­ду й уст відкрити, коли Я прощу тобі все, що ти коїла», – слово Господа Бога». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Іс 12, 2-3. 4бвг. 5-6
Гнів Твій минувся, Ти мене розрадив.
Ось Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, *
бо Господь моя сила і моя пісня,
Він – моє спасіння! *
Ви будете з радістю черпати воду з джерел спасіння.
Хваліте Господа, *
взивайте Його Ім’я!
Розголосіть між народами про Його діла великі, *
нагадуйте, що Ім’я Його величне!
Співайте Господу, бо він учинив велике; *
нехай про це по всій землі взнають!
Ликуйте й веселіться, мешканці Сіону! *
Бо Святий Ізраїля – великий у твоєму лоні.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГГЕЛІЄМ
1 Сол 2, 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийміть Слово Боже не як людське слово,
а як істинно Боже Слово.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 3-12

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса фарисеї і, випробовуючи Його, питають: «Чи дозволено чоловікові відіслати від себе свою дружину з будь-якої причини?» А Він у відповідь сказав: «Хіба не читали ви, що Тво­рець на початку створив їх чоловіком і жінкою?» І ска­зав: «Тому залишить чоловік батька й матір і приліпить­ся до своєї жінки, і двоє будуть одним тілом. То вже буде не два, а одне тіло. Отже, що Бог поєднав, людина хай не розлучає». Кажуть Йому: «А чому ж Мойсей звелів дати розвід­ний лист і її відіслати?» Він каже їм: «Мойсей через закам’янілість вашого серця дозволив вам відсилати від себе ваших дружин, але спочатку так не було. Кажу ж вам, що кожен, хто від­силає від себе свою дружину, – за винятком розпусних зв’язків, – і одружується з іншою, чинить перелюб». Його учні кажуть Йому: «Коли така справа чоловіка з жінкою, то не варто одружуватися». Він же сказав їм: «Не всі можуть збагнути це слово, а лише ті, кому дано. Бо є скопці, що такими народили­ся з лона матері; є скопці, яких оскопили люди, і є скоп­ці, які задля Царства Небесного оскопили самі себе. Хто може збагнути, нехай збагне». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Праобразом союзу Бога з людиною є подружній союз; вознесімо до Бога наші прохання за Церкву й людську спільноту, віддаймо під опіку Гос­пода подружжя та родини, які  є фундаментом кожного су­спільства:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про належ­не визнання ролі подружжя і сім’ї у суспільстві принесла благословенні плоди.
2. Молімося за нашу столицю Київ, щоб, втішаючись заступництвом св. Гіацинта, було містом морального ладу і Божого миру.
3. Молімося за багатодітні подружжя, щоб вони гідно вико­нували свої обов’язки, а їхнє оточення ставилося до них доброзичливо і з любов’ю.
4. Молімося за розлучені подружжя, щоб вони віднайшли дорогу, яка допоможе виправити все те, що знищило їхню любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь очистив їх від усякого бруду гріха і благоволив дати їм нев’янучий вінець святості.
6. Молімося за наших батьків, рідних та близьких, щоб Бог обдарував їх благодатями миру, любові та радості.

Господи, Ти сотворив чоловіка та жінку, а їхній зв’язок вчи­нив джерелом життя людини на землі; очисти це джерело від усього, чим зневажила його людина, і поверни йому гідність заради слави Твого Імені й блага людства. Через Христа, Гос­пода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:30 П'ятниця 0 133 Літургія на кожен день, 15 вересня, субота ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ СТРАЖДАЛЬНОЇ (біл) Обов’язковий спомин
Ось твоя мати! – В Слові Божому немає приватних справ, які б нас не стосувалися. Ось твоя мати! – слова, які сказані з хреста, в часі, який Євангеліст називає «годиною Ісуса», котра є одночасно годиною нашого спасіння. Тому ці слова мають спасенне для нас значення. І властивою відповіддю на них буде та відповідь, яку нам подає також Писання: «І відтоді взяв її учень до себе».