Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 серпня, п'ятниця
18:28 Четвер 0 403
16-08-2018, 18:28

Літургія на кожен день, 17 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІХ звичайного тижня
Питання про нерозривність подружжя – це питання про нерозривність Христа і Його Церкви, за яку Він взяв відповідальність. На цій вірності має ґрунтуватись кожен шлюбний зв’язок між чоловіком і жінкою. Ми маємо можливість обрати і наслідувати вірність Ісуса Христа.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Риму, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом з блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись у Краків, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багаторазово вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у 1257 році. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря  (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній вічний Боже, завдяки Твоїй благодаті святий Гіацинт витривалим проголошенням Євангелія відновив і зміцнив у вірі багато народів; † за його заступництвом помнож і нашу віру, * щоб ми стали спроможними трудитись на Твою славу і для спасіння людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 16, 59-63
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь Бог: «Я вчиню з тобою, як ти чи­нила, зневаживши присягу й розірвавши союз зі Мною. Та Я згадаю про союз Мій із тобою за днів молодощів твоїх і встановлю з тобою союз віковічний. Ти спогадаєш про твою поведінку й засоромишся, коли Я візьму твоїх сестер, старших і менших від тебе, і дам їх тобі за дочок, – та не з Моєї умови з тобою. Я вста­новлю з тобою Мій союз, і ти взнаєш, що Я – Господь, щоб ти згадала й засоромилась, і не посміла більш зі сти­ду й уст відкрити, коли Я прощу тобі все, що ти коїла», – слово Господа Бога». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Іс 12, 2-3. 4бвг. 5-6
Гнів Твій минувся, Ти мене розрадив.
Ось Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, *
бо Господь моя сила і моя пісня,
Він – моє спасіння! *
Ви будете з радістю черпати воду з джерел спасіння.
Хваліте Господа, *
взивайте Його Ім’я!
Розголосіть між народами про Його діла великі, *
нагадуйте, що Ім’я Його величне!
Співайте Господу, бо він учинив велике; *
нехай про це по всій землі взнають!
Ликуйте й веселіться, мешканці Сіону! *
Бо Святий Ізраїля – великий у твоєму лоні.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГГЕЛІЄМ
1 Сол 2, 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийміть Слово Боже не як людське слово,
а як істинно Боже Слово.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 3-12

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса фарисеї і, випробовуючи Його, питають: «Чи дозволено чоловікові відіслати від себе свою дружину з будь-якої причини?» А Він у відповідь сказав: «Хіба не читали ви, що Тво­рець на початку створив їх чоловіком і жінкою?» І ска­зав: «Тому залишить чоловік батька й матір і приліпить­ся до своєї жінки, і двоє будуть одним тілом. То вже буде не два, а одне тіло. Отже, що Бог поєднав, людина хай не розлучає». Кажуть Йому: «А чому ж Мойсей звелів дати розвід­ний лист і її відіслати?» Він каже їм: «Мойсей через закам’янілість вашого серця дозволив вам відсилати від себе ваших дружин, але спочатку так не було. Кажу ж вам, що кожен, хто від­силає від себе свою дружину, – за винятком розпусних зв’язків, – і одружується з іншою, чинить перелюб». Його учні кажуть Йому: «Коли така справа чоловіка з жінкою, то не варто одружуватися». Він же сказав їм: «Не всі можуть збагнути це слово, а лише ті, кому дано. Бо є скопці, що такими народили­ся з лона матері; є скопці, яких оскопили люди, і є скоп­ці, які задля Царства Небесного оскопили самі себе. Хто може збагнути, нехай збагне». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Праобразом союзу Бога з людиною є подружній союз; вознесімо до Бога наші прохання за Церкву й людську спільноту, віддаймо під опіку Гос­пода подружжя та родини, які  є фундаментом кожного су­спільства:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про належ­не визнання ролі подружжя і сім’ї у суспільстві принесла благословенні плоди.
2. Молімося за нашу столицю Київ, щоб, втішаючись заступництвом св. Гіацинта, було містом морального ладу і Божого миру.
3. Молімося за багатодітні подружжя, щоб вони гідно вико­нували свої обов’язки, а їхнє оточення ставилося до них доброзичливо і з любов’ю.
4. Молімося за розлучені подружжя, щоб вони віднайшли дорогу, яка допоможе виправити все те, що знищило їхню любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь очистив їх від усякого бруду гріха і благоволив дати їм нев’янучий вінець святості.
6. Молімося за наших батьків, рідних та близьких, щоб Бог обдарував їх благодатями миру, любові та радості.

Господи, Ти сотворив чоловіка та жінку, а їхній зв’язок вчи­нив джерелом життя людини на землі; очисти це джерело від усього, чим зневажила його людина, і поверни йому гідність заради слави Твого Імені й блага людства. Через Христа, Гос­пода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:35 Неділя 0 101 Літургія на кожен день, 27 травня, понеділок (біл) Понеділок VІ Великоднього тижня
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Або (біл) довільний спомин св. АВГУСТИНА КЕНТЕРБЕРІЙСЬКОГО, єпископа
Св. Августин був настоятелем бенедиктинського абатства св. Андрія у Римі. Папа Григорій Великий направив його на чолі групи бенедиктинців до Англії, щоб проповідувати Євангелію язичникам. Після декількох років своєї діяльності Августин охрестив короля Кенту – Етельберта і багатьох його підвладних. Заснував архієпископську столицю у Кентербері та займався організацією Церкви на Британських островах. Помер 26 травня близько 605 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 17:59 Середа 0 170 Літургія на кожен день, 23 травня, четвер (біл) Четвер V Великоднього тижня
Хто ж з нас не хоче бути переповненим радістю? Відповідаючи на це наше прагнення Ісус показує нам взаємозв’язок між радістю, любов’ю та виконанням закону. Христос також зазначає, що хоче нас обдарувати своєю радістю. Що є в ній найважливішим? Глибока єдність з Отцем, яка ґрунтується на взаємній любові. Чи ми прагнемо саме таку радість?