Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 серпня, четвер
18:21 Середа 0 649
15-08-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 16 серпня, четвер

(зел) Четвер ХІХ звичайного тижня
В щоденному житті ми часто ображаємося на інших. Як часто нам важко пробачити! Ми радше будемо тримати злість на якусь людину тижнями, місяцями, аніж її пробачимо! Чи така наша постава згідна з поставою милосердя, про яку нас вчить Ісус Христос? Стаючи сьогодні перед Господом, подумаймо, що Він думає про нас, адже Він все бачить і все знає про нас: наше життя, наші відносини з іншими, наші думки і серце.
Або: (біл) довільний спомин св. СТЕФАНА УГОРСЬКОГО
Вайк, син угорського князя Гейзи, народився в Естергомі близько 969 року. В дитинстві він був охрещений мандрівним місіонером. У 995 році був конфірмований св. Войцехом. Після смерті Гейзи почав панувати в Угорщині та ревно поширювати християнську віру. У 1000 році отримав від Папи Сильвестра ІІ царську корону. Він заснував 10 дієцезій з митрополією в Естергомі, а також відоме бенедиктинське абатство у Паннонгальмі. Помер 15 серпня 1038 року в день свята Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, яку називав “Великою Володаркою Угорщини”.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 128)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твої х убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Стефан, царюючи на землі , поширював істинну віру, * вчини, щоб у небесній славі він був славним заступником Твоє ї Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 12, 1-12
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Надійшло до мене таке слово Господнє: «Сину чо­ловічий! Ти живеш серед дому бунтарів; вони мають очі, щоб бачити, та не бачать; мають вуха, щоб слухати, та не слухають, бо вони – дім бунтарів. Ти ж, сину людсь­кий, наготуй собі клунки для виселення та й переселися серед ясного дня в них на очах, і переберися з твого міс­ця на інше, на їхніх очах: може вони прозріють, що вони дім бунтарів. Винось же твої клунки, клунки вигнання, вдень, у них на очах, та й вийдеш увечері на їхніх очах, як то виходять на вигнання. У них на очах пробий собі отвір у стіні й вийди ним. На їхніх очах візьмеш клунок на плечі й вийдеш потемки, закривши собі обличчя, щоб не дивитись на країну; Я бо поставив тебе знаком домові Ізраїля». І зробив я так, як мені заповів Господь: клунки мої, в дорогу на вигнання, я повиносив удень, а ввечері про­бив рукою отвір у стіні й вийшов у темноті, поклавши клунок на плечі, у них на очах. Вранці ж надійшло таке слово Господнє до мене: «Сину людський! Чи дім Ізраїля, дім бунтарів, не питав тебе: “Що це ти робиш?” Відкажи ж їм: “Так говорить Го­сподь Бог: Це віщування про князя в Єрусалимі й про весь дім Ізраїля, що живе там”. Скажи: “Я для вас знак. Як я вчинив, так станеться з ними: підуть на вигнан­ня, у неволю. А князь, який серед них, візьме клунок на плечі й вийде потемки, через мур, що проломлять, щоб вийти через нього. Він закриє собі обличчя, щоб не ба­чити країни”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 78, 56-57. 58-59. 61-62
Не забувайте про діла Господні.
А вони випробовували і роздратовували †
Всевишнього Бога, *
Його настанов не зберігали.
Вони, як і їхні батьки, відступили, †
вірності не зберігали, – *
відвернулися, неначе лук зрадливий.
Своїми жертовниками на височинах †
привели Його до гніву, – *
своїми ідолами ревнощі Його збудили.
Бог почув – і розгнівився, *
та геть Ізраїля відкинув;
І Він передав у полон свою силу, *
у руки ворога – свою славу.
Він віддав під меч народ свій *
і гнівом запалав проти спадщини своєї.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 119, 135
Алілуя, алілуя, алілуя.
Засяй на слугу свого своїм обличчям, –
своїх настанов навчи мене, Боже.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 21 — 19, 1

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, підійшовши до Ісуса, Петро сказав: «Госпо­ди, якщо згрішить мій брат проти мене, то чи маю йому прощати? І чи аж до семи разів?» Відповів йому Ісус: «Не кажу тобі до семи разів, але до сімдесяти разів по сім. Тому-то Царство Небесне подіб­не до чоловіка-царя, який схотів провести розрахунки зі своїми слугами. Коли почав він проводити розрахунки, привели до нього одного боржника, який був винен де­сять тисяч талантів. А як той не мав чим віддати, пан на­казав продати його, жінку, дітей і все, що має, і віддати борг. Тоді слуга, упавши ниць, кланявся йому й благав: “Вияви терпіння до мене – й усе тобі віддам”. І пан того слуги, змилосердившись, відпустив його, а борг йому простив. Коли вийшов той слуга, він зустрів іншого співслу­гу, який був винен йому сто динаріїв, схопив його, почав душити, проказуючи: “Віддай те, що винен!” А той дру­гий співслуга, упавши ниць, благав його, кажучи: “Вия­ви терпіння до мене, я віддам тобі”. Він же не схотів, але пішов і вкинув його до в’язниці, доки не віддасть борг. Побачивши, що сталося, інші співслуги дуже засму­тилися, пішли й розповіли своєму панові про все, що трапилося. Тоді його пан покликав його та каже йому: “Слуго лихий, весь той борг я тобі простив, бо ти вблагав мене. Хіба не слід і тобі було змилосердитися над своїм співслугою, як і я змилосердився над тобою?” І його пан, розгнівавшись, передав його катам, доки не віддасть увесь борг. Так і Мій Отець Небесний чинитиме з вами, якщо не простите від вашого серця кожний братові своєму». Після того, як Ісус закінчив ці слова, Він вийшов з Галілеї і прибув до околиць Юдеї, які за Йорданом. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У своєму житті  люди не завжди керуються засадами любові, але всемилостивий Господь завжди з любов’ю вислуховує нас; тож з упованням вознесімо до Нього наші прохання:

1. Молімося за святу Церкву, її священиків та вірних, щоб усі вони словом і життям проповідували світові істинну лю­бов до ближнього.
2. Молімося за молодь, щоб вона з повагою відносилися до по- дружжя і сім’ї як основи суспільного життя та особис­того щастя.
3. Молімося за численні священицькі та чернечі покликан­ня, щоб у жодній країні не бракувало апостолів Христового Євангелія.
4. Молімося за подружжя, які живуть в незгоді, щоб вони за­ради любові Ісуса Христа пробачили один одному образи та повернулися до злагоди.
5. Молімося за померлих, щоб вони, очищені від гріхів, удо­стоїлися увійти до радості предвічного Царства.
6. Молімося за всіх тут присутніх, щоб ми ревно несли лю­бов всюди, де панує ненависть.

Господи, Ти з любові до нас сам став людиною, схожою на нас в усьому, крім гріха; благоволи погасити в наших серцях гор­диню та самолюбство і розпали в них вогонь Твоєї любові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:35 Неділя 0 102 Літургія на кожен день, 27 травня, понеділок (біл) Понеділок VІ Великоднього тижня
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Або (біл) довільний спомин св. АВГУСТИНА КЕНТЕРБЕРІЙСЬКОГО, єпископа
Св. Августин був настоятелем бенедиктинського абатства св. Андрія у Римі. Папа Григорій Великий направив його на чолі групи бенедиктинців до Англії, щоб проповідувати Євангелію язичникам. Після декількох років своєї діяльності Августин охрестив короля Кенту – Етельберта і багатьох його підвладних. Заснував архієпископську столицю у Кентербері та займався організацією Церкви на Британських островах. Помер 26 травня близько 605 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 17:59 Середа 0 170 Літургія на кожен день, 23 травня, четвер (біл) Четвер V Великоднього тижня
Хто ж з нас не хоче бути переповненим радістю? Відповідаючи на це наше прагнення Ісус показує нам взаємозв’язок між радістю, любов’ю та виконанням закону. Христос також зазначає, що хоче нас обдарувати своєю радістю. Що є в ній найважливішим? Глибока єдність з Отцем, яка ґрунтується на взаємній любові. Чи ми прагнемо саме таку радість?