Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа новопресвітерам: Подобатися Богові, а не собі
11:09 Понеділок 0 74
13-05-2019, 11:09

Папа новопресвітерам: Подобатися Богові, а не собі

В неділю Доброго Пастиря Єпископ Риму висвятив душпастирів для своєї дієцезії та для місійного служіння в різних частинах світу.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Будьте милосердні, як Отець, милосердні як Ісус був милосердним з нами», – з таким заохоченням Папа Франциск звернувся до дияконів, що мали отримати свячення, проповідуючи під час Святої Меси, яку він у неділю, 12 травня 2019 року очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Під час неї Єпископ Риму уділив пресвітерське рукоположення дев’ятнадцятьом дияконам.

День молитви за покликання

Четверта неділя Пасхи в латинському обряді має назву «Неділя Доброго Пастиря». Це з огляду на євангельський уривок з Євангелії від Івана, що читається під час Святої Меси, в якому Ісус називає себе Добрим Пастирем. Слідуючи за різними ініціативами, які проводилися на місцевому рівні, 1964 року блаженний Папа Павло VI постановив, що цього дня буде відзначатися Всесвітній день молитви за покликання. Для цьогорічного, вже 56-го з черги відзначення, Папа Франциск обрав тему: «Мужність ризику задля Божої обітниці».

Нові душпастирі

Після читань зі Святого Письма відбулося представлення кандидатів до священства. Восьмеро з них пройшли формацію в римській неокатехуменальній семінарії «Redemptoris Mater», двоє – у Папській Римській вищій духовній семінарії, один з яких походить з Гаїті та служитиме на батьківщині, інші восьмеро належать до священичого братства «Сини Хреста», а це один – до Згромадження «Родина Учнів». Вікарій Папи для Римської дієцезії звернувся до Святішого Отця з проханням про уділення свячень, стверджуючи впевненість у тому, що вони гідні їх отримати.

Подобатися Богові

Далі Наступник святого Петра виголосив проповідь. Це була так звана обрядова проповідь, передбачена Римським Месалом на пресвітерські свячення, яку Папа доповнив деякими своїми думками та коментарями. Вона заохочує вірних замислитися над служінням у Церкві, до якого покликані священики, і про завдання, які вони виконуватимуть серед Божого люду.

Святіший Отець наголосив що священиче життя – це не приналежність до якогось культурного товариства чи профспілки, але «участь у місії Христа», а говорячи про служіння проповідування, підкреслив, що «проповідь неможлива без молитви з Біблією в руках». В контексті згадки про служіння сповідництва, Папа закликав новопресвітерів «не втомлюватися бути милосердними».

«Нехай же радістю та підтримкою для вірних буде також аромат вашого життя: мужі молитви, мужі жертви, щоб за допомогою Божого слова та особистого прикладу ви розбудовували Божий дім, яким є Церква», – побажав проповідник, закликаючи «бути уважними в служінні Євхаристії», яку ніколи не слід «забруднити корисливими інтересами».

«Усвідомлюючи, що ви були вибрані з-поміж людей та настановлені для їхнього блага в очікуванні Божих речей, з радістю, любов’ю та щирістю звершуйте Христове священиче діло, намагаючись подобатися виключно Богові, а не собі самим. Священичу радість можна знайти лише на цій дорозі, дбаючи про те, щоб подобатися Богові, Який нас вибрав», – наголосив Папа. Після проповіді розпочався обряд рукоположення.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:11 Неділя 0 55 Папа: покірний журналіст – це сміливий журналіст, вільний від впливів та пересудів Про важливу роль праці журналістів, про пошану Церкви до преси, про покору, необхідну у пошуках правди, та про відповідальність у подаванні перевіреної інформації говорив Папа Франциск під час зустрічі із представниками Асоціації Зарубіжної Преси в Італії.