Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 травня, неділя

Літургія на кожен день, 12 травня, неділя

(біл) ІV Великодня неділя
«Один з нас, істинна людина, що має тіло як у нас, і носить ім’я Ісус з Назарету, є Богом». Якщо цей вислів – неправда, то слова сьогоднішнього (і не лише сьогоднішнього) Євангелія небезпечні для нас і для приблизно третини людства. Бо чий тоді голос ми слухаємо і куди йдемо? Але Ісус довів цю правду: Його слово мало силу зцілювати, воскрешати з мертвих, виганяти злих духів, Він мав владу прощення гріхів і владу над смертю  –  Він  воскрес.  Ісус  був  встановлений  Господом  і  Месією, тому  Його  слово  не  тільки мало, а й має ту ж саму силу також і сьогодні.


АНТИФОН НА ВХІД:
Благодаті Господньої сповнена земля. * Сло- вом Господнім створене небо. * Алілуя. (Пор. Пс 33 (32), 5-6)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, веди нас до спільноти небесної радості, † щоб смирення пастви осягнуло мету, * в дорозі до якої випереджує її відвага Пастиря. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 13, 14. 43-52
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло і Варнава, пройшовши шлях від Пергії, прибули до Антіохії Пісидійської і, ввійшовши до синагоги в суботній день, сіли. І багато з юдеїв і богобоязних прозелітів пішли за Павлом і Варнавою. Ті, говорячи до них, переконували їх перебувати в Божій благодаті. А наступної суботи майже все місто зібралося, щоби послухати Господнє Слово. Коли юдеї побачили натовп, то сповнилися заздрістю і з хулою заперечували тому, що говорив Павло. Тоді Павло і Варнава сказали з відвагою: «Треба було в першу чергу вам проповідувати Боже Слово; оскільки ж ви відкинули Його і самі собі суд видаєте, що ви недостойні вічного життя, то ось ми звертаємося до язичників. Бо так заповів нам Господь: “Поставив Я Тебе як світло язичникам, щоб Ти був для спасіння аж до краю землі!”» Чуючи це, язичники раділи і прославляли Господнє Слово; і повірили ті, хто був призначений для вічного життя. І Слово Господнє ширилося по всій країні. А юдеї підбурили побожних і богобоязних жінок та визначних громадян, і почали переслідувати Павла й Варнаву, і вигнали їх зі своєї території. Вони ж, обтрусивши на них пил з ніг, прийшли до Іконії. А учні сповнювалися радістю і Духом Святим. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 5
Ми – люд Господній, ми – Його отара.
Служіть Господу з радістю, †
веселими з’явіться перед Його обличчям. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Ми – люд Господній, ми – Його отара.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Одкр 7, 9. 14б-17
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, поглянув – і ось величезний натовп, якого злічити ніхто не міг, з кожного народу, покоління, народності і мови. Вони стояли, зодягнені в білий одяг, перед престолом і перед Агнцем, і пальмове віття було в їхніх руках. І сказав мені один із старців: «Це ті, котрі прийшли з великого утиску й випрали свій одяг, і вибілили його в крові Агнця. Тому вони перебувають перед Божим престолом і служать Йому вдень і вночі в Його храмі. А Той, хто сидить на престолі, поставить свій намет над ними. Вони не будуть більше голодувати, і не будуть спраглими, й не буде палити їх сонце, ні жодна спека, тому що Агнець, який посеред престолу, буде пасти їх і водитиме до джерел вод життя, і Бог зітре всяку сльозу з їхніх очей!» Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Пастир добрий.
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 27-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав: «Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть слідом за Мною; і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не викраде їх з Моєї руки. Мій Отець, який дав їх Мені, є більший від усіх, і ніхто не може викрадати з руки Отця. Я і Отець – одне!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа, Доброго Пастиря, наші молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало слуг Євангелія і Євхаристії.
2. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони виховували молодь та дітей в дусі високих і шляхетних ідеалів.
3. Молімося про покликання до священицького та чернечого життя, щоб на Господній ниві не бракувало служителів Святої Церкви.
4. Молімося за всіх керівників, щоб Господь обдарував їх вмін­ням служити своїм підлеглим.
5. Молімося за померлих, а особливо за наших померлих пастирів, щоб Господь благоволив прийняти їх до своєї небесної вівчарні.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми, дякуючи Господу за свяще­ників, монахів та монахинь, завжди пам’ятали про них у мо­литві.

Господи, Ти велів нам просити про робітників для Твого виноградника і про пастирів для Твоєї пастви, вислухай наші молитви і зміцни всіх покликаних у своїй благодаті. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за своїх овець * і благоволив померти за свою паству. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Добрий Пастирю, поглянь милостиво на свою паству † і благоволи привести на вічні пасовиська своїх овець, * котрих Ти відкупив дорогоці нною Кров’ю Твого Сина. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії