Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 травня, середа
17:51 Вівторок 0 153
14-05-2019, 17:51

Літургія на кожен день, 15 травня, середа

(біл) Середа ІV Великоднього тижня
Господь Ісус Христос сьогодні каже, що “хто Мене бачить – бачить Мого Отця”. Отже, в Його слові і в тому, що Він робить – в Його діях, можемо побачити Невидимого. Тим самим Він обґрунтовує таємницю, чому такі, а не інші наслідки тягне за собою постава невіри, неприйняття Його слів, тобто, по суті, погордження Ним.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, між народами Тебе прославлю, * я сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я. * Алілуя.

КОЛЕКТА

Всемогутній Боже, Ти є життям вірних, славою смиренних і щастям праведних, † вислухай милостиво наші благання * і дозволь спраглим багатства Твоїх обітниць завжди сититися з повноти Твоїх щедрот. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 12, 24 – 13, 5а
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Боже Слово зростало і множилося. Варнава й Савло, довершивши служіння, повернулися в Єрусалим, взявши Йоана, якого прозвали Марком. В Антіохійській Церкві були пророки й учителі: Варнава, Симон, прозваний Нігером, Луцій киринеєць, Манаїл, вихований разом з тетрархом Іродом, і Савло. Як служили вони Господеві й постили, Святий Дух сказав: «Відділіть Мені Варнаву та Савла на діло, на яке Я покликав їх». Попостивши, вони поклали на них руки й помолилися, а тоді відпустили. Отож, вони, послані Святим Духом, пішли до Селевкії, а звідти відпливли до Кіпру. Будучи в Саламіні, звіщали Боже Слово в юдейських синагогах.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 67, 2-3. 5. 6 і 8
Хай всі народи славлять Тебе, Боже.
Боже, будь милосердний до нас і поблагослови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти праведно народи судиш *
і народи на землі провадиш.
Хай прославлять Тебе народи, Боже; *
нехай Тебе всі племена прославлять.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Світло для світу! – Господь говорить.
Хто пі­де за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 12, 44-50
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус гучним голосом сказав: «Хто вірить у Мене, той вірить не в Мене, а в Того, хто послав Мене! І хто бачить Мене, той бачить Того, хто послав Мене. Я є світло, яке прийшло у світ, щоб кожний, хто вірить у Мене, не залишався у темряві. Якщо хто почує Мої слова і не зберігатиме, Я його не суджу, бо Я не прийшов, аби судити світ, але щоб спасти світ. Хто відкидає Мене і не приймає Моїх слів, той має свого суддю: слово, яке Я сказав, – воно судитиме його останнього дня. Бо Я від себе не говорив, але Той, хто послав Мене, – Отець, це Він дав Мені заповідь, що маю сказати і що говорити. І Я знаю, що Його заповідь – це вічне життя. А що Я кажу, то як сказав Мені Отець, так і кажу!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вибрав святого Павла, щоб він став апостолом язич­ників. На жаль, навіть у наш час багато людей не знає Христа; тому ревно молімося:
1. Молімося, щоб Гос­подь дарував благодать священицьких і монаших покли­кань молоді з місійних країн.
2. Молімося, щоб керів­ники держав побачили велику цінність віри та Євангелія.
3. Молімося, щоб якнайбільше людей прийняли Хри­ста до своїх сердець.
4. Молімося за свя­щеників, які працюють в нашій дієцезії, щоб Божа благо­дать зміцнювала їх у праці для Господа і спасіння ближніх.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь помилував їх і дав світло вічного життя.
6. Молімося, щоб Господь почув наші молитви і допомагав завжди вірно виконувати Його заповіді.
Господи Ісусе Христе, пошли працівників на свою ниву, щоб не пропало жодне зерно людських душ і всі вони принесли стократні плоди святого життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти чудесним обміном дарів, що відбувається у цій жертві, робиш нас учасниками своєї єдиної і всевишньої божественної природи; † вчини, просимо, щоб ми, пізнавши Твою і стину, * поводилися достойно неї. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я  вас вибрав від світу, – говорить Господь, – * і призначив, щоб ви йшли * і плід принесли, * та щоб тривав ваш плід. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: будь милостивий до свого народу, який Ти оросив небесними тайнами; * вчини, щоб він, покинувши давні гріхи, жив новим життям. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:40 Неділя 0 162 Літургія на кожен день, 20 травня, понеділок (біл) Понеділок V Великоднього тижня
Ісус говорить про виконання Його заповідей як конкретний знак любові до Нього. Спаситель вказує дорогу спасіння, тому заповіді мають на меті наше добро. Якщо любимо Ісуса і впевнені в Його любові до нас, то й заповіді для нас не будуть важкими.
Або (біл) довільний спомин св. БЕРНАРДИНА СІЄНСЬКОГО, пресвітера
Св. Бернардин народився у Масса Маріттіма в Тосканії у 1380 році. Вступивши до ордену Францисканців, провів реформу ордену, повертаючись до первісної дисципліни, особливо бідності. Як генеральний вікарій ордену взяв участь у поширенні реформи в Італії. Володіючи даром слова, місіонер плідно працював по всій країні. Поширював молебні до Імені Ісуса. Помер під час апостольської праці в Аквілеї 20 травня 1444 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)