Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до профспілок: Захищайте права і тих, які виключені зі світу праці
12:21 Четвер 0 989
29-06-2017, 12:21

Папа до профспілок: Захищайте права і тих, які виключені зі світу праці

«Нерозсудливим і недалекоглядним є суспільство, яке змушує похилих віком працювати надто довго, прирікаючи ціле покоління молоді не працювати, коли вони мали б це робити задля себе та для всіх», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у середу, 28 червня 2017 р., з представниками Італійської Конфедерації Робітничих Профспілок. Вона була заснована 1950 року і сьогодні нараховує 4,5 мільйонів членів.
Промовляючи до захисників прав робітників, Святий Отець, насамперед, наголосив на тому, що «людська особа та праця – це два слова, які можуть і повинні перебувати поруч». Адже «індивід стає особою, коли відкривається на інших, на суспільне життя, коли розквітає в праці», яка є «найзагальнішою формою кооперації» та формою «громадянської любові».
Понтифік зазначив, що, без сумніву, «людина – це не лише праця». Ми повинні також дбати про «здорову культуру дозвілля та вміти відпочивати». Ми не завжди мусимо працювати, адже діти чи хворі, або похилі віком не мають такого обов’язку.
«Все це – загальновідомі істини, але не слід забувати про те, що сьогодні у світі є надто багато дітей і підлітків, які працюють замість того, аби вчитися, в той час, як навчання є єдиною доброю «працею» для них. Про те, що не завжди і не всім гарантоване право на справедливу пенсію – справедливу, яка не є надто бідною і надто багатою: “золоті” пенсії є не меншою образою для праці, ніж надто малі, оскільки увіковічують нерівність, яка існувала вже за часів праці», – сказав Папа, називаючи «нерозсудним і недалекоглядним» суспільство, яке примушує працювати похилих віком, не залишаючи можливостей зайнятості для молоді.
«Коли молодь залишається поза світом праці, підприємствам бракує енергійності, ентузіазму, інновацій, радості життя, які є цінними спільними добрами, що покращують економічне життя та громадське щастя», – пояснив він, вказуючи на необхідність «нового суспільного договору щодо праці».
Святий Отець також поділився думками про «два епохальні виклики», які стоять перед профспілковим рухом, які він повинен перемогти, «якщо бажає й надалі відігравати свою важливу роль для спільного добра». Першим він назвав необхідність зберегти «пророчий дух» у суспільстві, «стаючи голосом тих, які його позбавлені». Адже в наших «просунутих капіталістичних суспільствах» профспілки можуть загубити цей вимір, «надто уподібнюючись до інституцій, які вони повинні критикувати», до політичних партій та їхнього стилю.
Другим викликом Понтифік назвав обновлення. За його словами, завданням профспілок є не лише захищати права тих, хто працює чи пенсіонерів, але також і права тих, які їх ще не мають, будучими виключеними зі світу праці. Він зазначив, що сучасний капіталізм «не розуміє цінність профспілки», оскільки забув про «суспільну природу економіки», що є «одним з його найбільших гріхів». «Але, можливо, наше суспільство не розуміє профспілок також і тому, що не бачить їх достатньо заанґажованими у боротьбу за ще не здобуті права серед відкинених немов непотріб зі світу праці», – сказав Святий Отець, звертаючи увагу на безробіття молоді, на мігрантів, на проблеми з корупцією, на необхідність захистити жінок від визискування.
«Замешкати на периферії може стати стратегією для дії, пріоритетом профспілки сьогодні та завтра. Адже не існує доброго суспільства без добрих профспілок, але не існує добрих профспілок, які не народжуються щодня наново на периферії, не перетворюють відкинене економікою каміння у наріжні камені», – підсумував Папа.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Християни – це люди, які прямують проти течії
Папа до делегації Константинопольського Патріархату: будьмо знаряддям єдності й миру
Папа в 25-річчя єпископських свячень: вставай, дивись, живи надією
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.