Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Сучасний світ потребує пророків – сміливих і послідовних християн

Папа: Сучасний світ потребує пророків – сміливих і послідовних християн

Сучасний світ потребує пророків, тобто, витривалих і послідовних Господніх учнів, готових відповісти на християнське покликання. На цьому наголосив Папа Франциск у повчанні перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 3 лютого 2019 року, коментуючи євангельську розповідь святого Луки про реакцію земляків Ісуса на Його проповідь у синагозі.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Безкорисливість й універсальність спасіння

Почувши слова Ісуса, якими Він вказує на Себе як на сповнення обітниці, здивовані мешканці Назарета запитували: «Хіба це не син Йосифа?» Христос збагнув, що земляки, сприймаючи Його як одного з-поміж себе, вважають, що Він мусить підтвердити «Свої дивні претензії на месіанство» чудесами, такими, як чинив у навколишніх селах.

«Але Ісус не хоче й не може погодитися з цією логікою, бо вона не відповідає Божому задумові: Бог хоче віри, вони хочуть чуда, Бог хоче спасти всіх, а вони хочуть Месію для власної користі», – зауважив Його Святість. Ісус, бажаючи пояснити оту Божу логіку, наводить приклад двох великих пророків давнини, Іллі та Єлисея, яких Бог послав принести зцілення не євреям, а представникам інших народів. І перед обличчям «цього запрошення відкрити своє серце для безкорисливості й універсальності спасіння» мешканці Назарета агресивно проганяють Ісуса й навіть виводять Його на вершину гори, щоб скинути з неї.

Сучасний світ потребує пророків

Привселюдна місія Ісуса розпочинається з «відкинення та погроз» саме з боку Його земляків. Живучи місією, яку довірив Йому Отець, Ісус добре знає, що мусить зустрітися з труднощами, відкиненням, переслідуваннями. «Це ціна, яку й учора, і сьогодні покликане заплатити справжнє пророцтво. Однак жорстке відкинення не знеохочує Ісуса, не зупиняє Його шляху та плідності Його пророчої дії, – зазначив Папа. – І сьогодні світ потребує бачити в Господніх учнях пророків, тобто сміливих і витривалих у відповіді на християнське покликання людей. Людей, що йдуть за спонукою Святого Духа, Який посилає їх звіщати надію та спасіння убогим і відкиненим, людей, що йдуть за логікою віри, а не за вірою в чудеса, людей, присвячених служінню всім без винятків і привілеїв».

«Просімо у Пресвятої Марії сили зростати й ходити в такому апостольському запалі на користь Божого царства, яким надихалася місія Ісуса», – заохотив Папа.
Новини з Ватикану Плоди діалогу між Католицькою й Давньосхідними Церквами «Людина є Божим образом у повноті не коли перебуває самотня, а коли живе у стабільному сопричасті любові, бо Бог є сопричастям любові», – наголосив Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 1 лютого 2019 року, членів Міжнародної змішаної комісії богословського діалогу між Католицькою та Давньосхідними православними Церквами.