Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Суті нашим побажанням надає Боже благословення
16:25 Середа 0 169
2-01-2019, 16:25

Папа: Суті нашим побажанням надає Боже благословення

Опівдні 1 січня 2019 року Папа Франциск зустрівся з вірними, щоби в урочистість Пресвятої Богородиці проказати молитву «Ангел Господній». «Сьогодні, на восьмий день після Різдва, ушановуємо Божу Матір. Як вифлеємські пастухи, зосереджуємо погляд на Ній і на Хлоп’яті, Яке Вона тримає на руках. Показуючи Ісуса, Спасителя світу, Вона по-материнському нас благословляє», – сказав Папа. Це благословення для кожної людини на початку року, який буде добрим «саме остільки, оскільки кожен прийме Божу доброту, принести яку світові прийшов Ісус».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Благословенні Господнім іменем

«Саме Боже благословення надає суті всім побажанням, якими обмінюємося в ці дні. Й сьогодні літургія наводить давнє благословення, яким ізраїльські священики благословили народ», – вів далі Святіший Отець, цитуючи Книгу Чисел: «Нехай Господь благословить тебе і охороняє тебе! Нехай Господь світить обличчям своїм до тебе та милує тебе! Нехай Господь оберне обличчя своє до тебе і дасть тобі мир!».

Священик тричі повторював Боже ім’я «Господь», простягаючи руки над зібраним людом. Папа звернув увагу на те, що в Біблії ім’я «представляє ту дійсність, яку призивають», а тому «накладати» Господнє ім’я на особу чи спільноту означало бажати їм доброзичливої сили, що випливає з Нього.

Просвічені Божим обличчям

Далі Святіший Отець зауважив, що в цих словах двічі згадується Господнє обличчя. Як відомо, згідно з Писанням «Боже обличчя недоступне для людини: ніхто не може бачити Бога й залишитися живим». Це є вираженням «нескінченної величі» Божої слави. «Але Божа слава – вся є Любов’ю, і хоч залишається недоступною, немов Сонце, на яке неможливо дивитися, випромінює свою благодать на кожне створіння й, особливо, на людей, в яких вона якнайбільше відбивається», – сказав він.

Ісус – джерело миру

Тож коли «прийшла повнота часу», як писав святий Павло в Посланні до Галатів, Бог об’явився в людському обличчі, в Ісусі, Який «народився від жінки». Тут, за словами Папи, знову повертаємося до образу Святої Богоматері, Яка показує нам Сина, Спасителя світу. «Він є благословенням для кожної людини та для всього людського роду. Він, Ісус, є джерелом благодаті, милосердя та миру», – сказав Святіший Отець, додавши:

«З цієї причини святий Папа Павло VI захотів, аби перше січня було Всесвітнім Днем Миру; й сьогодні ми відзначаємо вже 52-й, тема якого: Добра політика служить мирові. Не думаймо, що політика зарезервована лише для управлінців: всі ми несемо відповідальність за життя “міста”, за спільне добро, а тому політика є доброю мірою того, як кожен виконує свою частку на служінні мирові. Нехай же нам в цьому щоденному зусиллі допоможе Пресвята Богородиця».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:10 Середа 0 124 Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері У вівторок, 16 квітня 2019 року, Папа Франциск надіслав архієпископові Паризькому Мішелю Апетіту повідомлення зі співчуттям із приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.