Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя
18:12 Субота 0 1 517
8-12-2018, 18:12

Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя

(фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.


АНТИФОН НА ВХІД
Народе сіонський, ось Господь прийде, щоб спасти народи; * Господь дасть почути свій голос, повний хвали, * і зраді є ваше серце. (Пор. Іс 30, 19. 30)

Не мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній і милосердний Боже, † вчини, щоб жодні земні турботи не перешкоджали нам поспішати на зустріч з Твоїм Сином; * нехай посідання небесної мудрості вчинить нас Його сопричасниками. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вар 5, 1-9
Читання з Книги пророка Варуха.
Скинь, Єрусалиме, одежу твого смутку й недолі, надягни назавжди красу Божої слави! Вдягнись у плащ Божої праведності, вклади собі на голову вінець слави Предвічного. Бо Бог явить твій блиск усьому, що є під небом. Ось таке ім’я твоє буде від Бога навіки: «Мир справедливості» і «Слава побожності». Підведись, Єрусалиме, і стань на висоті та й глянь на схід: ось твої діти, зібрані від заходу сонця аж до сходу словом Святого, радіють, що Бог згадав їх. Адже вони вийшли з тебе пішки, гнані ворогами, а Бог приводить їх назад до тебе, і їх несуть у славі, мов на престолі царськім. Адже Бог повелів знизити кожну високу гору й усі пагорби відвічні, провалля ж заповнити, утворити з них рівнину, щоб Ізраїль ступав безпечно у славі Божій. Ліси й кожне дерево запашне на веління Боже Ізраїлеві тінь даватимуть. Бо Бог вестиме з радістю Ізраїля до світла слави своєї, у своєму милосерді та справедливості, які є в Ньому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, хто у сльозах сіє, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 1, 4-6. 8-11
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Завжди, в кожній моїй молитві за всіх вас, з радістю молюся за вашу участь у поширенні Євангелія – від першого дня і аж дотепер. Я впевнений у тому, що Той, хто розпочав у вас добре діло, завершить його до дня Ісуса Христа. Бог мені свідок, що в милості Христа Ісуса я тужу за всіма вами. Молюся про те, щоб ваша любов все більше й більше зростала в пізнанні і в усякому розумінні, щоб ви досліджували те, що краще, аби бути чистими та бездоганними в день Христа, сповненими плодами праведності через Ісуса Христа – для Божої слави та похвали. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 3, 1-6
† Читання святого Євангелія від Луки.
На п’ятнадцятому році панування кесаря Тиверія, коли правителем Юдеї був Понтій Пилат, а Ірод був тетрархом Галілеї, його брат Филип – тетрархом Ітуреї та Трахонітського краю, а Лисаній – тетрархом Авілинії, за первосвящеників Анни й Каяфи, було Боже слово в пустелі до Йоана, сина Захарії. Він пройшов усю околицю Йорданську, проповідуючи хрещення покаяння для прощення гріхів, як ото написано в книзі слів пророка Ісаї: «Голос волаючого в пустелі: “Приготуйте дорогу Господню, робіть прямими стежки Його! Хай кожна ущелина наповниться і кожна гора та кожне узвишшя понизиться! Нехай криве стане прямим, а вибоїсте – гладкими дорогами; і побачить усяке тіло Боже спасіння!”» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи в сьогоднішній Літургії Слова голосу святого Йоана Хрестителя, який закликав вибраний народ до навернення, просімо Христа, нашого Спасителя, щоб Він дав нам дух покути для гідного приготування до Його пришестя тепер і у вічності:
1. Просімо Господа, щоб свята Церква відважно проголошувала сучасним людям необхідність навернення і покаяння.
2. Просімо Господа, щоб період Адвенту був часом будування морального ладу в нашій країні.
3. Просімо Господа за усіх тих, хто своїми молитвами і жертвами підримує Церкву, що відроджується в Україні.
4. Просімо Господа, щоб допоміг нам вберегти наших дітей і молодь від безвір’я та деморалізації.
5. Просімо Господа, щоб Він обдарував всіх своїх померлих дітей вічним життям у своєму Царстві.
6. Просімо Господа, щоб ми самі не дали нікому приводу до гріха, а своїм прикладом і відвагою зміцнювали інших у вірі та вірності християнським моральним принципам.

Боже, Твою волю виконують небеса і всяке створіння, уділи нам чесноти послуху та підпорядкування Твої м спасенним наказам, щоб ми могли ясною і прямою дорогою дійти до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дозволь ублагати Тебе нашими молитвами смирення і жертвами, † і тоді , коли не рятують заслуги, * нехай прийде нам на допомогу захист Твоє ї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Піднесися, Єрусалиме, і стань на височині, * і побачиш радість, яку отримаєш від твого Бога.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені стравою духовної поживи, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб участю у цій тайні Ти навчив нас мудро оцінювати земне * і жадати небесного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.