Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 січня, четвер

Літургія на кожен день, 3 січня, четвер

(біл) Будній день періоду Різдва Христового – четвер перед Богоявленням
Дух, яким був обдарований Йоан, дозволив йому побачити те, що інші не бачили. І дати повне свідчення, аж до мученицької смерті. Ніхто з сучасників не пророкував жертви Ісуса та її спасенну ціль – відкупити кожну людину. Учні Ісуса також не розуміли до кінця місії Ісуса. Вони зрозуміли слова Йоана, коли отримали цього самого Духа. Ми також можемо це пережити.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ ІСУСА
Церква завжди оточувала Пресвяте Ім’я Ісуса великою пошаною і закликала Його у своїх молитвах. Культ Імені Ісуса особливо розвинувся у ХIV ст. завдяки ордену Менших Братів. Літургійне відзначання Пресвятого Імені Ісуса починається з ХVI ст. У третьому виданні Римського Месалу, відновленому ІІ Ватиканським Собором, цей спомин було введено у загальний календар Церкви.
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 115)


АНТИФОН НА ВХІД
На початку і споконвіку Богом було Слово * і, воплотившись, стало Спасителем світу.  (Пор. Йн 1, 1)

КОЛЕКТА
Боже, Ти народженням Твого Єдинородного Сина чудесно розпочав ді ло спасіння Твого народу, † зміцни віру свого люду, * щоб ми, ведені самим Христом, дійшли до обіцяної нагороди слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, котрий втіленням свого Слова започаткував спасіння людського роду, † дай своєму народові милосердя, якого він потребує, * аби всі визнали, що немає нічого вищого понад Ім’я Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 29 – 3, 6
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Коли знаєте, що Він – праведний, то знайте, що й кожний, хто чинить праведність, – народжений від Нього. Подивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми звалися Божими дітьми! І ними ми є. Тому світ нас не знає, бо Його не пізнав. Улюблені! Тепер ми Божі діти, але ще не виявилося, що будемо. Знаємо, що коли Він з’явиться, ми будемо подібні до Нього, адже побачимо Його таким, який Він є. І кожний, хто має цю надію на Нього, очищає себе, як і Він чистий. Кожний, хто чинить гріх, чинить і беззаконня, бо гріх є беззаконням. І ви знаєте, що Він з’явився, аби взяти гріхи, а в Ньому гріха немає. Кожний, хто в Ньому перебуває, не грішить. Кожний, хто грішить, не бачив Його і не пізнав Його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 3вг-4. 5-6
Весь світ побачив, як наш Бог спасає.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на арфі, – *
на арфі, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 1, 14а. 12а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово стало тілом, і оселилося між нами.
Всім тим, які прийняли Його,
дав владу дітьми Божими стати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 29-34
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Наступного дня Йоан бачить Ісуса, який іде до нього, і каже: «Ось Агнець Божий, який забирає гріх світу! Це Той, про кого я казав, що за мною іде Чоловік, який був ще до мене, бо Він був раніше від мене. І я не знав Його, але через те я й прийшов, хрестячи у воді, щоб Він з’явився Ізраїлеві!» І засвідчив Йоан, промовляючи: «Я бачив Духа, який сходив, мов голуб, із неба, і перебував на Ньому. І я не знав Його, але Той, хто послав мене хрестити у воді, сказав мені: “Над ким побачиш Духа, який сходить і перебуває над Ним, – Він Той, хто хрестить у Духові Святому”. І я побачив, і засвідчив, що Він – Божий Син». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Небесного Отця в ім’я Ісуса, Його Сина, про благо­даті, потрібні сьогодні нам – Його святій Церкві:
1. Молімося за Церкву, щоб Господь зміцнював її в дорозі до небесної Вітчизни.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він тішився постійною допомогою Святого Духа.
3. Молімося за хворих та засмучених, щоб Господь оточував їх своєю опікою.
4. Молімося за всіх свя­щеників, монахів та монахинь, аби Господь допоміг їм подолати всі труднощі на їхньому життєвому шляху.
5. Молімося, щоб Бог про­стив провини усім померлим вірним і обдарував їх вічним миром у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми цьо­го року краще пізнали та покохали Тебе, Боже, бо тільки Ти є до­рогою, правдою та життям.

Ісусе, Ти є нашою єдиною метою і найвищою любов’ю, опі­куйся нами в земному житті, а у визначений Тобою час при­йми нас до своєї слави. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, завдяки яким звершується преславний обмін дарами, † щоб ми, приносячи Тобі  те, що Ти нам дарував, * удостоїлися отримати Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бог так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, * щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, * а жив життям вічним.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб сила святих тайн * безустанно підтримувала наше життя. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії