Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як постають молитовні наміри Папи?
15:47 Неділя 0 93
6-01-2019, 15:47

Як постають молитовні наміри Папи?

Справжнє християнське життя та ефективна місія Церкви неможливі без молитви. Щоб привернути увагу до різних ситуацій, що потребують молитовного супроводу всієї спільноти вірних, Папа щомісяця пропонує молитовний намір, підготований у співпраці зі Всесвітньою мережею молитви в намірах Папи, Папською організацією, сформованою в березні 2018 року як плід реформи товариства «Апостольство молитви».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Міжнародний директор Мережі в співпраці з Папою Франциском

Від 2016 року Всесвітню мережу молитви в намірах Папи очолює о. Фредерік Форнос SJ. На початку цього року він зустрівся з Папою, щоб підготувати наміри на 2020 – адже на 2019 рік усі матеріали, необхідні для того, щоби повсюди поширювати заклики Папи до молитви, зокрема й відео, вже готові. З огляду на наближення Всесвітнього дня молоді в Панамі, у січні Глава Католицької Церкви закликає молитися «за молодь, особливо за латиноамериканську, щоби слідуючи за прикладом Марії, вони відповіли на Господній поклик, аби передавати світові радість Євангелія».

Молитовні наміри – плід тривалого розпізнавання

Про те, як відбувається вибір щомісячного молитовного наміру, о. Фредерік Форнос розповів після зустрічі з Папою Франциском нашій колезі Адріані Масотті. Він зазначив, що йдеться про тривалий процес. Пропозиції, що стосуються викликів людства й місії Церкви в світі, надходять від представників мережі, від Дикастерій Римської Курії.

«Далі формується міжнародна група, яка з поміж тих пропозицій, які кожен відчуває як виклики для місії Церкви, обирає ті, що здаються найважливішими, щоб змобілізувати всю Церкву до молитви. Після цього ми готуємо чернетку для Святішого Отця, який присвячує певний час для молитви й роздумів над цими пропозиціями. Врешті, ми зустрічаємося, і Святіший Отець висловлює те, що вважає за потрібне для формулювання та представлення його намірів», – розповів священик, додаючи, що вже на початку лютого «L‘Osservatore Romano» опублікує наміри, призначені на 2020 рік, що пізніше будуть перекладені різними мовами та записані у вигляді відео-презентацій за участю Папи.

Кожен має час на молитву

Журналістка зауважила, що Папа часто говорить про молитву. А що можна відповісти тому, хто стверджує, що не має часу для молитви?

«Думаю, що ми завжди маємо час на багато інших речей. Це питання рішень. Ми завжди знаходимо час, щоби почати книжку, газету чи оглянути фільм. Час завжди є. Не слід думати, що молитва вимагає дуже багато часу. Важливо присвятити кілька хвилин кожного дня», – сказав о. Фредерік, зазначаючи, що навіть 5 хвилин, «але щирого наближення серця до Бога», допоможе «перетворити наше кам’яне серце в тілесне».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:32 Неділя 0 56 Папа: Екуменічні виклики не розв’яжуться, якщо стояти на місці Традиція – це не щось, що необхідно привласнити, аби відрізнятися від інших, а скарб, даний нам на зберігання задля взаємного збагачення. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у суботу, 19 січня 2019 року, екуменічну делегацію з Фінляндії, що прибула до Рима зі щорічним паломництвом з нагоди свята святого Генріха Упсальського, небесного покровителя країни.