Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 січня, неділя

Літургія на кожен день, 28 січня, неділя

(зел) ІV Неділя Звичайного періоду

Ісус має силу зробити те, що людина своїми силами не в змозі. Тому першою перешкодою для сили Господа не є сатана, тільки людина, яка не бачить власних гріхів і не хоче визнати своїх обмежень.  «Не бійся Христа. Він нічого не забирає, а все дає. Хто Йому віддасться, той отримає у сто разів більше. Відкрийте широко двері Ісусові, а знайдете справжнє життя. Послухай, що сьогодні Ісус говорить до твого серця. Не бійся. Ти нічого не втратиш».

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе Ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 18, 15-20
Читання з Книги Второзаконня.
Мойсей промовив до народу, кажучи: «Пророка з-поміж вас, з твоїх братів, такого, як я, Господь, Бог твій, воздвигне для тебе; його маєте слухатися. Точнісінько, як ти благав Господа, Бога твого, на Хорив-горі в день зборів, казавши: “О, коли б я вже більш не чув голосу Господа, Бога мого, й не бачив цього великого полум’я, щоб не вмерти”. Тоді сказав Господь до мене: “Добре вони сказали! Я воздвигну для них з-посеред їхніх братів пророка такого, як ти; Я вкладу Мої слова йому в уста, й він говоритиме до них все, що йому накажу. А хто не послухається Моїх слів, які він у Моє Ім’я промовить до них, то Я жадатиму від того рахунку. А пророк, який насмілився б вістити в Моє Ім’я щось, чого Я йому не наказував, або промовляти в ім’я інших богів, – такому пророкові смерть”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 95, 1-2. 6-7аб. 7в-9
Хай серце ваше днесь не кам’яніє.

Ходіть, Господу заспіваймо, *
вигукуймо Скелі нашого спасіння.
Прийдімо в Його присутність із хвалою – *
і радісно Йому пісні співаймо.
Ходімо, поклонімось, припадімо, *
і впадімо на коліна перед Господом, †
який сотворив нас.
Адже Він є наш Бог, ми – народ Його пасовиська, *
отара під Його рукою.
Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
«Не робіть закам’янілими ваші серця,
як біля Мериви, в день Масса в пустелі, †
де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробовували Мене, хоча Мої діла узріли».

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 7, 32-35
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Я бажаю, щоб ви не мали клопотів. Хто не одружився, турбується про Господнє, як догодити Господу, а хто одружився, турбується про світське, як догодити дружині, і тому він роздвоєний. І незаміжня жінка, і діва турбується про Господнє, щоби бути святою тілом і духом, а та, яка вийшла заміж, турбується про світське, як догодити чоловікові. Кажу це для вашої користі, а не для того, щоб ярмо на вас накласти, але для доброчесності, і щоб ви невідступно трималися Господа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Народ, який сидів у темряві, побачив велике світло;
і тим, хто сидить у країні смертної тіні, –
їм засяяло світло.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 21-28
† Читання святого Євангелія від Марка.
В місті Капернаумі, в суботу, увійшовши в синагогу, Ісус почав навчати. І дивувалися з Його вчення, тому що Він навчав їх як Той, хто має владу, а не як книжники. І якраз був у їхній синагозі один чоловік, одержимий нечистим духом, і він закричав, кажучи: «Що Тобі до нас, Ісусе Назарянине? Чи Ти прийшов вигубити нас? Знаю, хто Ти є – Святий Божий!» Та Ісус скартав його, кажучи: «Замовкни і вийди з нього!» Тоді затряс ним нечистий дух і, закричавши гучним голосом, вийшов з нього. І жахнулися всі, так що запитували одне одного, говорячи: «Що це? Нове вчення з владою! Навіть нечистим духам наказує, і вони слухаються Його!» І враз розійшлася чутка про Нього всюди, по всій Галілейській околиці. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
До Бога, котрий зіслав на світ Свого Сина, щоб змив наші гріхи і врятував нас від вічної смерті, молімося з довірою:
1. Молімося, щоб вбогі знайшли в Церкві опіку та опору.
2. Молімося за хворих і страждаючих, щоб вони своїми молитвами підтримували Папу.
3. Молімося за миротворців та людей чистого серця, щоб їхні заходи по збереженню миру та встановленню морального ладу в світі увінчалися успіхом.
4. Молімося, щоб заможні люди та багаті держави підтримували тих, хто терпить нестатки.
5.  Молімося за померлих, а особливо за тих, котрі за життя зазнали багато несправедливості у цьому світі, щоб Господь загоїв їхні рани і наповнив радістю свого вічного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми зуміли по-християнськи пробачати кривди та терпіння.

Боже, наш Отче, прийми наші прохання і дай благодаті, про які осмілюємося Тебе просити. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари нашого служі ння, які  ми жертвуємо на Твоєму вівтарі , * і переміни їх у та їнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти світлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твої м милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю. (Пор. Пс 31 (30), 17-18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії