У паризькому Інституті арабського світу 25 вересня відбувся передпоказ унікальної виставки на тему «Християни Сходу.
В урочистому акті відкриття виставки взяли участь Президент Франції Емманюель Макрон і Президент Лівану Мішель Аун. Захід відбувся в присутності важливих світських і релігійних лідерів Французької Республіки, духовенства.
Основною метою проведення виставки в Парижі є прагнення її організаторів показати, що християни Великого Близького Сходу є невід'ємною, основоположною частиною культури та історії арабського світу, що історично вони глибоко втягнуті у політичне та інтелектуальне життя регіону, що християнська філософія і духовний досвід християн мали найважливіше значення в розвитку і становленні такого складного близькосхідного суспільства.
Організація унікальної експозиції зайняла близько двох з половиною років. Результатом настільки тривалої і копіткої роботи стала можливість споглядати зібрані воєдино найцінніші експонати афінського Візантійського музей Лувру, Британського Музею, Візантійського музею Берліну, єльської Art Gallery, а також артефактів з приватних колекцій, священних предметів християнських громад і храмів Близького Сходу. Багато з експонатів виставки вперше представлені публіці. Серед них – Євангеліє Рабули (сирійський манускрипт VI століття), фреска із зображенням Пресвятої Богородиці (Музей Бейруту, XII століття), а також найдавніші християнські фрескові композиції з античного міста Дура-Европос (III століття, Сирія).
Саме на цих фресках зображено найдавніший лик Христа, серед тих, що дійшли до нас. Виставка поділена на чотири хронологічні частини: Античність, Середні віки, період Османського завоювання, сучасне християнське мистецтво Близького Сходу.
Відвідати виставку можна з 26 вересня по 14 січня.
Джерело - slovo.today з посиланням на Релігійно-інформаційну служба України
По темі:
Франція: єпископи запускають кампанію фінансової допомоги іракським учням і студентам
Франція: після реставрації «Чорна Мадонна» стала білою
Франція відновить фігури Марії, зруйновані в Іраку бойовиками ІДІЛ
Вони живуть у бібліотеці , де книги о 02:37 та 19 с. оживають.
Мишенята мандрують сторінками Біблії, з якої дізнаються про створення світу, та перечитують багато повчальних історій.
Священицька формація залежить, насамперед, від Божої дії в нашому житті, а не від нашої діяльності, та є завданням, що вимагає відваги дозволити Господеві формувати себе, аби Він перемінював наші серця та життя. Про це пригадав Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 7 жовтня 2017 р., з учасниками міжнародного симпозіуму, присвяченому програмі священицької формації, який організувала Конгрегація в справах духовенства. За його словами, ця тема є визначальною для місії Церкви, оскільки «оновлення віри та майбутнє покликань можливі лише тоді, коли маємо добре сформованих священиків».