Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій відвідала Тернопіль і Збараж, де зустрілася з керівництвом області, місцевими ієрархами, керівниками релігійних організацій і священиками.
Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.Виїзне засідання Ради відбулося 17 грудня 2018 року в Збаразькому замку на Тернопільщині під головуванням рабина Якова Дов Блайха, головного рабина Києва й України.
В обговоренні також узяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, мер Збаража Роман Полікровський і місцеві релігійні діячі – члени обласної ради церков при Тернопільській обласній держадміністрації.
Учасники виїзного засідання обговорили питання державно-конфесійних відносин в Україні, розвитку військового і медичного капеланства, збереження інституції сім’ї в умовах нав’язування гендерної ідеології, забезпечення прозорого й чесного виборчого процесу у 2019 році.
Рада ухвалила звернення до Кремля з вимогою відпустити додому полонених українських моряків, які перебувають у Росії під арештом від часу російської збройної агресії в Керченській протоці 25 листопада. Глави українських конфесій висловили слова підтримки сім’ям полонених українських моряків, а також усім заручникам і політв’язням, яких незаконно утримує російська влада, зокрема на окупованих територіях України в Криму, а також в Донецькій і Луганській областях.
З огляду на виклики, які сьогодні переживає інституція сім’ї та подружжя як союз чоловіка і жінки, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій вирішила оголосити 2019 рік Роком сім’ї. Нагадаємо, таку постанову ухвалила також Конференція католицьких єпископів в Україні.
Члени ВРЦіРО висловили сумніви щодо доцільності створення анонсованої раніше Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті, наголосивши на необхідності для державної влади дистанціюватися від внутрішніх справ Церков і релігійних організацій, утриматися від створення нових державних органів у сфері свободи совісті й від суттєвого реформування чинних державних інституцій у цій царині без попереднього широкого обговорення – як із відповідними експертами громадянського суспільства, так і з основними Церквами й релігійними організаціями України.
Представники конфесій висловили бажання ознайомитися з проектом Положення про таку державну службу, щоб зрозуміти її можливі повноваження і функції.