Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про святого Йосифа: Людина мрій, яка супроводжує мовчки
16:07 Середа 0 820
19-12-2018, 16:07

Папа про святого Йосифа: Людина мрій, яка супроводжує мовчки

Під час Меси в каплиці Дому святої Марти 18 грудня 2018 року Папа Франциск звернув увагу на постать святого Йосифа і згадав про неповносправних дітей із Чехії, які виготовили різдвяні прикраси для ялинки, що стоїть перед вівтарем у каплиці.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Мудрість добрих батьків

Святе Письмо описує святого Йосифа як «справедливого чоловіка, що дотримувався закону, покірного робітника, який любив Марію». Коли Йосиф дізнався, що Марія чекає дитину, він вирішив відійти, але потім Бог об’явив йому його місію – і Йосиф узяв на себе відповідальність, мовчки супроводжував зростання Божого Сина, дозволив йому рости. Проповідник звернув увагу саме на цю характеристику святого Йосифа, який умів «дозволяти рости». «Ми завжди хочемо втручатися в життя інших: чому він робить оте? чому саме так. І починаємо пліткувати. А святий Йосиф оберігає, допомагає – але мовчки».

Папа додав, що добрі батьки вміють чекати й відразу не сварять дитину за помилку. Потрібно вміти чекати й тільки потім казати слова, що спонукають рости. Чекати мовчки, як Бог чекає Своїх дітей.

Людина мрій

Святий Йосиф мав велике серце, він був не «мрійником», а «людиною мрій». Саме мрії, за словами Папи, є упривілейованим місцем для того, щоб шукати правду. Він закликав не втрачати здатності мріяти, здатності з довірою йти в завтра, не зважаючи на труднощі. «Мріймо так, як мріє молодь, яка мріє "надмірно" й там знаходить свій шлях, – закликав на завершення Святіший Отець. – Не втрачаймо здатності мріяти, адже це відчиняє двері в майбутнє».
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.