Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Римо-католики Білої Церкви намагаються повернути громаді храм Св. Йоана Хрестителя

Римо-католики Білої Церкви намагаються повернути громаді храм Св. Йоана Хрестителя

Білоцерківська римсько-католицька громада намагається відновити законність та повернути храм Святого Йоана Хрестителя.

Про це повідомляється на офіційному сайті Парафії св. Йоана Хрестителяна.

«Повернення храму Святого Йоана Хрестителя – це виправлення наслідків злочинів радянського режиму. Повернення храмів, забраних у людей у насильницький, грабіжницький спосіб, є логічним продовженням декомунізації, що триває в Україні» - відзначив настоятель храму Святого Йоана Хрестителя Валентин Василевський.

Паорафіяни храму Святого Йоана Хрестителя висловили бажання мати свій храм, а не орендувати його для проведення богослужінь та парафіяльних заходів.

За словами Валентина Василевського, повернення храму римсько-католицькій громаді не передбачає ліквідації органу. Органна музика – невід’ємна частина католицької культури, а будинок камерної та органної музики – невід’ємна частина культурного життя Білої Церкви.

Також громада запевняє, що храм залишиться доступним для туристів, а білоцерківські католики матимуть змогу тут вільно молитися.

Білоцерківська римсько-католицька громада заявила про готовність посприяти розвитку туристичного напряму, зберегти храм та застосувати для цього можливості парафії та ресурси Римсько-Католицької Церкви.

«Зі свого боку, ми хотіли б посильно сприяти розвитку туристичного напряму у Білій Церкві» - відзначає Валентин Василевський.

Днями стало відомо, що римсько-католицька місцева громада звернулась до православних громад УПЦ КП Білої Церкви за допомогою у сприянні передачі їм храму (костелу) Св. Йоана Хрестителя.

Як відзначив на сторінці у Facebook священик храму Покрови Божої Матері (УПЦ КП) у Білій Церкві Микола Гопайнич, православні громади УПЦ КП Білої Церкви підтримують місцевих католиків у відстоюванні їхніх прав на молитву у своєму храмі.

«Дотримуючись справедливості у тому, що храм Божий збудований для того, щоб у ньому молились люди і прославляли Бога, ми підтримуємо місцевих католиків у відстоюванні їхніх прав на молитву у своєму храмі. Адже святині Преображенський собор і монастир Марії Магдалини передані у приватну власність Церкві Московського Патріархату, тому і католики теж мають повне право на свій храм. Ми живемо у часи демократії, а не комунізму-атеїзму (коли храми використовувались не по призначенню). Хай восторжествує справедливість в ім'я Бога!» - відзначив Микола Гопайнич.

Джерело - Сайт міста Білої Церкви


По темі:

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових в Житомирі

Кардинал Сандрі підбив підсумки візиту в Україну

Відкрите звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на захист сім’ї та дітей (з нагоди Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня)

Новини з України Піснею торкнутися серця людини Що може бути чарівніше, ніж прославляти Бога молитвами? Прославляти Його співом. Різдво – це прояв надзвичайно великої Божої любові до людей, а період колядок – найкраща можливість прославляти нашого Спасителя. Цього року хор «Inspiratum» парафії святого Олександра в Києві мав можливість ділитися радістю народження Ісуса з людьми в Україні, Польщі та Німеччині. Для нас співати – це не просто хобі, а можливість дякувати Господові за Його безмірну любов та незліченні дари. Чи торкнулася пісня серця людини, можна сказати по її реакції. Можливо, це буде ніжна усмішка, щирі сльози – або гучні оплески й бажання почути хоча б іще одну колядку. Так із нами трапляється у кожному місті.