У суботу, 12 січня 2019 року, вранці, Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції радників міжнародного католицького руху за мир «Pax Christi».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.В інтерв’ю для «Vatican News» президент руху архієпископ Джованні Рік’юті розповів, що учасники поділилися з Його Святістю історією руху за мир, говорили про його внесок у формацію до миру в школах, в’язницях і, насамперед, виховно-виправних закладах для неповнолітніх. Обговорено було й такі питання, як роззброєння, неготовність Італії підписувати Договір про заборону ядерної зброї, збройні конфлікти в Сирії й Палестині та страждання дітей у цих умовах.
Виховання до миру
Спілкуючись із представниками «Pax Christi», Папа наголосив на важливості проектів, що виховують до миру дітей і підлітків, адже вони часто піддаються впливові жорстокої ментальності. Його Святість закликав членів руху за мир і надалі докладати зусиль для виховання та свідчення миру.
Учасники зустрічі вказали на те, що Церква відіграє дуже важливу роль у заклику до роззброєння. У цьому контексті Папа нагадав своє нещодавнє звернення до Дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі, де зазначив, що «використання й володіння ядерною зброєю неморальне». Його Святість підкреслив, що Церква мусить мужньо проповідувати мир, не боячись прямувати проти течії.
Мистецтво посередництва
Під час зустрічі йшлося також про відповідальності урядовців і громадян у будуванні миру. Папа закликав присутніх удосконалюватися в мистецтві посередництва й навчати його інших, бо конфлікти можна подолати тільки завдяки посередництву. У цьому контексті пролунало іспанське слово «compromiso», яке, хоч і звучить подібно до слова «компроміс», має інше значення – «зобов’язання». Воно вказує на встановлення взаємин, посередництво й шукання спільності для того, аби подолати конфлікти.
Будівничі миру «Pax Christi»
Міжнародний католицьких рух «Pax Christi» зародився у Франції 1945 року. Спершу його основна мета полягала в молитві і примиренні. Перша акція руху була спрямована на примирення французів і німців після другої світової війни. В 1960-х роках рух за мир поширився по всіх Західній Європі.
Енцикліка святого Папи Йоана XXIII «Pacem in Terris» (1963), у якій наголошено на зв’язку миру зі справедливістю й пошаною до людських прав, вагомо позначила діяльність руху і стала його натхненням. В енцикліці «Populorum Progressio» (1967) Папа Павло VI пов’язав тему миру з розвитком народів. Ці два документи надихнули рух «Pax Christi» залучити до сфери своєї діяльності проекти, що сприяють справедливості й солідарності.