Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Щоб любити Бога, треба любити ближнього
13:12 П'ятниця 0 670
11-01-2019, 13:12

Папа Франциск: Щоб любити Бога, треба любити ближнього

Щоб любити Бога, необхідно любити наших ближніх, наших братів – симпатичних і антипатичних, любити ворогів. На цьому наголосив Папа Франциск під час ранкової Меси в Домі святої Марти в четвер, 10 січня 2019 року. Він підкреслив, що віра, яка долає дух світу, наповнює нас силою молитися за всіх, навіть за ворогів, не даючи простору заздрощам і спокусі пліткувати.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Дух світу завжди розділяє

Пояснюючи уривок з Першого послання від Йоана (1 Йн 4,19-5,4), Його Святість зауважив, що треба боротися з брехливим духом світу. «Дух світу є духом марнославства, духом речей, які не мають фундаменту і впадуть», – наголосив проповідник.

Апостол Йоан виразно підкреслює конкретність Божого Духа: треба однаково говорити та діяти. «Хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить» (1 Йн 4,20). Отже, якщо ми не любимо те, що бачимо, що реальне, до чого можемо доторкнутися, як можемо любити те, чого не бачимо, що є фантазією?

«Дух світу – це дух поділу, – сказав Його Святість. – Коли він втручається в сім’ю, в громаду і в суспільство, то завжди викликає розколи: завжди! Тоді зростають розбіжності, виникає ненависть та війни». Йоан пише: «Коли хтось каже: ʺлюблю Богаʺ, а ненавидить брата свого, той неправдомовець», – тобто така людина виявляється сином духа світу – брехні і вдаваності.

Три знаки

Тому варто замислитися: чи люблю я Бога? Папа розповів про три знаки, які дозволять відповісти на це запитання, показавши, чи ми любимо свого ближнього, чи ні.

Перший – це наша молитва за ближніх, за конкретних людей, навіть ворогів. Другий знак – це відчуття заздрощів і ворожості до когось. Якщо ми бажаємо комусь зла чи нещастя, це небезпечний знак того, що ми не любимо. А третій щоденний знак того, любимо ми ближніх чи ні, – це пліткування, яким руйнуємо іншу людину; воно вказує, що ми не любимо ближнього й тому не любимо Бога.

Потреба віри

Щоб подолати дух світу, необхідний дух віри. Папа Франциск особливо наголосив на цьому, підкреслюючи, що треба вірити, що Господь присутній у наших ближніх. «Наша віра перемогла світ. Тільки з великою вірою ми можемо прямувати цим шляхом, а не з людськими думками, породженими загально поширеними критеріями. Тільки віра дасть нам силу не пліткувати, молитися за всіх і не дозволяти, щоб зростали почуття заздрості. Господь бажає від нас конкретності в любові», – сказав на закінчення проповіді Його Святість.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.