Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 січня, субота
18:28 П'ятниця 0 145
11-01-2019, 18:28

Літургія на кожен день, 12 січня, субота

(біл) Будний день періоду Різдва Христового – cубота після Богоявлення
Ми живемо у світі конкуренції. Багато людей, організацій прагне притягнути нас до грона своїх прихильників. Цілі є подібними: бажання здобуття влади, статусу чи грошей. У сьогоднішньому Євангелії  також бачимо, так би мовити, конкурентів. Але цілі є зовсім іншими. Й Ісус і Йоан хочуть допомагати людині, показувати їй дорогу визволення, правди, спасіння. Відомо  також, хто є важливіший, і тому потрібно нам зменшитися, щоб Христос був у нас щоразу сильніший.


АНТИФОН НА ВХІД
Бог послав свого Сина, що народився від жінки, * щоб ми прийняли усиновлення.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти через Твого Єдинородного Сина вчинив нас новим творі нням; † вчини, просимо, щоб завдяки Твоїй благодаті ми уподібнилися до образу Того, * в якому наша природа є з’єднаною з Тобою. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 5, 14-21
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Це та відвага, яку маємо до Сина Божого, що коли чогось попросимо згідно з Його волею, Він вислуховує нас! А коли знаємо, що слухає нас, – чого б тільки ми не попросили, – то знаємо, що одержуємо те, чого просили в Нього. Коли хто побачить свого брата, який грішить гріхом не на смерть, нехай молиться, – і дасть йому Бог життя, – тим, які грішать не на смерть. Є гріх на смерть; не про цей гріх кажу, щоб просити. Кожна несправедливість є гріхом; та є гріх не на смерть. Знаємо, що кожний, хто народився від Бога, не грішить, але Той, хто народився від Бога, береже його, і лукавий не торкається його. Знаємо, що ми від Бога, і що весь світ перебуває у владі лукавого. І знаємо, що Божий Син прийшов і дав нам розуміння, щоб ми пізнали Істинного і перебували в Істинному – в Його Сині Ісусі Христі. Він є істинний Бог і вічне життя. Дітоньки, бережіть себе від ідолів! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я у танці *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Народ, який сидів у темряві, побачив велике світло;
і тим, хто сидить у країні смертної тіні, –
їм засяяло світло.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 22-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус з учнями прийшов в Юдею і там перебував з ними та хрестив. Йоан також хрестив у Еноні, що поблизу Салима, бо там було багато води; люди приходили й хрестилися, бо Йоан ще не був укинутий до в’язниці. Тож вийшла суперечка від Йоанових учнів та одного юдея щодо очищення. Прийшли вони до Йоана і сказали йому: «Раввi, Той, хто був з тобою на тому боці Йордану, про кого ти засвідчив, ось Він хрестить і всі йдуть до Нього!» Йоан у відповідь сказав: «Людина не може будь-чого отримувати, якщо не буде дано їй з неба. Ви самі мені свідчите про те, що я казав: Я не Христос, а лише посланий перед Ним. Хто має наречену, є нареченим, а друг нареченого, стоячи поряд і слухаючи його, радістю радіє від голосу нареченого. Тож оця моя радість сповнилась. Йому належить зростати, а мені – меншати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа, який людям довірив будування Божого Царства, про благодаті, необхідні сучасній Церкві:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона мала достатню кількість пастирів, котрі б приготували Христу дорогу до людських сердець.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, як Йоан Хреститель, умів людям третього тисячоліття наблизити Христа і Його вчення.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про благо довірених їм народів.
4. Молімося за катехетів-місіонерів, щоб вони своїм словом і життям вказували всім дорогу до Христа.
5. Молімося за померлих наших родичів і близьких, а особливо за тих, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню вірність вічним життям у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні Господнім наказам і своїм праведним життям удостоїлися оглядати Його обличчя у вічності.

Господи, Ти назвав святого Йоана Хрестителя найбільшим з синів чоловічих, благослови працю місіонерів і всіх тих, котрі у своїх сім’ях і в нашій Батьківщині поширюють Твоє вчення. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело і стинної побожності та миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно вшанували Твою велич * і через участь у святій тайні досягли між собою щирої єдності сердець. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Від Його повноти прийняли всі ми – * благодать за благодать.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай Твій народ, Господи, оточений Твоєю опі кою, зазнає нині та в майбутньому допомоги Твоєї милості, † щоб, черпаючи сили з проминаючих благ, * з більшим упованням прямував до благ вічних. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:22 Понеділок 0 74 Літургія на кожен день, 22 січня, вівторок (зел) Ві­в­то­рок ІІ зви­чай­но­го ти­ж­ня
Завужена ме­н­та­ль­ність мо­же зни­щи­ти те, що са­мо по со­бі є до­б­ре і свя­те. При­пис про су­бо­тній від­по­чи­нок мав до­по­ма­га­ти лю­дям увійти в ра­дість від­по­чи­н­ку са­мо­го Бо­га. Сприй­ня­тий як ціль сам у со­бі, при­пис став зна­ря­д­дям по­не­во­лен­ня і при­чи­ною вза­є­м­но­го осу­джен­ня од­них лю­дей ін­ши­ми. Го­ло­дна лю­ди­на не мо­же впо­в­ні ра­ді­ти і від­по­чи­ва­ти, то­му, всу­пе­реч умо­в­но­с­тям, те, що ро­би­ли уч­ні Ісу­са, як­най­бі­ль­ше від­по­ві­да­ло ду­ху су­бо­ти. Бе­ре­жі­мо на­ше се­р­це від дрі­б’я­з­ко­во­сті й ні­ко­ли не ви­ко­ри­с­то­вуй­мо ре­лі­гій­них при­пи­сів як зна­ря­д­дя бо­ро­ть­би з ін­ши­ми лю­дь­ми.
Або (черв) довільний спомин св. ВІКЕНТІЯ, диякона і мученика
Св. Вікентій, диякон із Сарагоси в Іспанії, загинув мученицькою смертю у Валенсії 22 січня 304 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його культ поширився у Церкві дуже швидко разом з культом св. Стефана та св. Лаврентія.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 117)


Літургійний зошит 18:14 Четвер 0 119 Літургія на кожен день, 18 січня, п'ятниця (зел) П’ятниця І звичайного тижня
Перед народженням Ісуса основною проблемою всього людства було те, як перепросити Бога за вчинені гріхи. Хто може відпускати гріхи?  Надії всіх праведних збулися. Ісус з міццю та милосердям заявляє усім, що Він має владу визволити людину від гріха. Господь Ісус не тільки про це говорить, але впроваджує Божі слова в дію – Він прощає гріхи.
Початок Тижня молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 119)