Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 січня, вівторок
18:12 Понеділок 0 745
14-01-2019, 18:12

Літургія на кожен день, 15 січня, вівторок

(зел) Вівторок І звичайного тижня
Подив та радість викликає запитання: Ким є Ісус? Євангеліє показує нам Його як істинного Божого Сина, який забирає силу у диявола і дає можливість розвиватися Божому Царству на землі. Нехай наша зустріч з Ісусом, який приходить під час Євхаристії, мобілізує нас до нового та радіснішого життя.


АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення народу, який молиться до Тебе: † дозволь йому побачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 2, 5-12
Читання з Послання до євреїв.
Не ангелам Бог підпорядкував майбутній світ, про який говоримо. А дехто засвідчив десь, кажучи: «Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що навідуєшся до нього? Ти зробив її ненабагато меншою від ангелів, Ти увінчав її славою і честю; все підкорив Ти під її ноги». Коли ж підпорядкував їй усе, то не залишив нічого, що було б їй не підпорядковане. Однак тепер ще не бачимо, щоб їй усе було підпорядковане. А бачимо Ісуса, який, через те, що витерпів смерть, був увінчаний славою і честю. Він став ненабагато меншим за ангелів, щоби за Божою благодаттю зазнати за всіх смерть. Оскільки так і мало бути, щоб Той, задля якого все і через якого все, хто привів багатьох синів до слави, – Того, хто є Першопричиною їхнього спасіння, через страждання зробити завершеним. Адже і Той, хто освячує, і ті, які освячуються, – всі від Одного. Через це Він не соромиться називати їх братами, кажучи: «Сповіщу Твоє Ім’я Моїм братам, серед зібрання оспівуватиму Тебе».   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 8, 2а і 5. 6-7. 8-9
Дав Сину владу над своїм творінням.
Господи, наш Господи! *
Яке величне на всій землі Твоє Ім’я!
Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, *
або людський син, що навідуєшся до нього?
Ти зробив її дещо меншою за ангелів, *
Ти увінчав її славою і честю.
Ти дав йому владу над рук своїх ділами, *
все підкорив йому під ноги.
Коряться Йому бики і вівці, *
а також польові тварини,
птахи небесні, *
морські риби, що носяться глибинами морськими.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Сол 2, 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийміть Слово Боже не як людське слово,
а як істин­но Бо­же Слово.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 21-28
† Читання святого Євангелія від Марка.

В місті Капернаумі, в суботу, увійшовши в синагогу, Ісус почав навчати. І дивувалися з Його вчення, тому що Він навчав їх як Той, хто має владу, а не як книжники. І якраз був у їхній синагозі один чоловік, одержимий нечистим духом, і він закричав, кажучи: «Що Тобі до нас, Ісусе Назарянине? Чи Ти прийшов вигубити нас? Знаю, хто Ти є – Святий Божий!» Та Ісус скартав його, кажучи: «Замовкни і вийди з нього!» Тоді затряс ним нечистий дух і, закричавши гучним голосом, вийшов з нього. І жахнулися всі, так що запитували одне одного, говорячи: «Що це? Нове вчення з владою! Навіть нечистим духам наказує, і вони слухаються Його!» І враз розійшлася чутка про Нього всюди, по всій Галілейській околиці. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос міццю свого вчення підтримує Церкву в проповідуванні Євангелія всім народам, тому молімося з довірою:
1. Молімося, щоб кожне слово Святішого Отця приносило щедрий урожай зростання віри у світі.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони радісно і сміливо проповідували Євангеліє.
3. Молімося, щоб людські закони опиралися на законі Божому.
4. Молімося за дітей та молодь, щоб вони охоче поглиблювали свої знання про Господа Бога.
5. Молімося за тих, котрі відійшли без примирення з Богом, щоб на порозі вічності вони пізнали велич Божого милосердя.
6. Молімося за те, щоб ми були живим Євангелієм Христа.

Господи Ісусе Христе, наш Божественний Учителю, вислухай молитви своїх учнів і благослови кожне слово Твоє ї Церкви, щоб воно було допомогою для нас на дорозі до спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм світлі побачимо світло. (Пс 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.