Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Всеукраїнські прощі до Зарваниці та Бердичева
12:39 Понеділок 0 696
17-07-2017, 12:39

Всеукраїнські прощі до Зарваниці та Бердичева

У неділю, 16 липня 2017 року, до греко-католицького та римсько-католицького Марійських Санктуаріїв у Зарваниці на Тернопільщині та Бердичева на Житомирщині відбулися всеукраїнські прощі.
До греко-католицьких паломників, які з різних куточків України та з-поза її меж прямували до Зарваниці, долаючи іноді чималі відстані пішки, приєднався кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, який з 11 до 17 липня з офіційним візитом перебуває в Україні. Його поїздка завершиться 17 липня відвідинами Львова. Всеукраїнська проща до Марійського духовного центру в Зарваниці збіглася з відзначенням 150-річчя коронації Зарваницької чудотворної ікони та була присвячена 125-річчю від дня народження кардинала Йосифа Сліпого.
«Ви знаєте, що я перебуваю тут, щоб розділити радощі і біль вашого народу, а особливо Української Греко-Католицької Церкви, приносячи близькість і благословення Папи Франциска», – сказав кардинал Леонардо Сандрі наприкінці Святої Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, у співслужінні з Апостольським Нунцієм архієпископом Клаудіо Ґуджеротті, митрополитами та єпископами УГКЦ, римсько-католицьким архієпископом Рієки з Хорватії та кількома сотнями священиків.
Звертаючись до паломників, гість із Ватикану сказав: «Жест прочанства, окрім того, що проголошує віру в Господа та є актом посвяти заступництву Матері Божої, надає нам певності, що ми не самотні, бо Христос вірний своїй обітниці перебувати з нами аж до кінця світу. А Пресвята Богородиця огортає весь світ духовним материнством, яке було Їй доручене під хрестом Її Сином».
Кардинал Сандрі закликав звернути до Пречистої Діви Марії, разом із наміром за мир в Україні, також особливу молитву за українську молодь. «Любімо та завжди слухаймо Божу Матір! Вона навчить нас, як принести себе у великодушному і щирому дарі Богові та ближнім. Вона спонукає нас шукати у Христі повноту життя й радості», – закликав Префект Конгрегації Східних Церков.
Відпуст і ювілейні урочистості католиків латинського обряду у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої святого Скапулярію в Бердичеві з нагоди 100-річчя Фатімських об'явлень очолив кардинал Зенон Ґрохолєвський, вислужений префект Конгрегації католицької освіти. З усієї України туди прибули паломники, чимало з яких протягом кількох днів йшло пішки. Високого гостя з Ватикану від імені Конференції римсько-католицьких єпископів України привітав Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький, зазначивши, що ця Євхаристія буде звершена в намірах миру в Україні.
У своїй проповіді кардинал Ґрохолєвський нагадав славну історію бердичівського осередку Марійної побожності, вказуючи не лише на його релігійне життя, а й на доброчинну, наукову, культурну, просвітницьку та видавничу діяльність. «На жаль, на це місце припала також дуже важка доля цього регіону: нищівні наїзди татар чи пізніше росіян, касація ордену Босих Кармелітів, які опікувалися цим храмом, кількаразове знищення святині і монастирських будівель, крадіжки, профанації святих місць, особливо перетворення храму на музей атеїзму, тощо. Сьогодні радіємо, що це святе місце протягом останніх кількох десятків років відродилося, набуло особливої слави. Сам Папа святий Йоан Павло ІІ посвятив новий образ Матері Божої Бердичівської, який незабаром був коронований папськими коронами, а в жовтні 2011 року єпископат України проголосив увесь монастирський ансамбль Національним Санктуарієм України. Та найбільше радує той факт, що тепер стільки вірних прибуває сюди, щоб вшанувати Божу Матір, вимсловити свою любов до Неї і просити про Її заступництво перед Божим троном», – зазначив кардинал Зенон Ґрохолєвський.
З приводу сторіччя об'явлень Матері Божої в Фатімі кардинал Ґрохолєвський мовив: «Марія вказувала тоді на трагедію тогочасного світу: жахливі війни, злочинства, переслідування, аморальність, непошану до життя. Ці трагедії сьогодні болісно торкаються і вашої країни. Щоб зцілити світ із цих жахів, тобто щоб перемінити реальність сучасного світу, Марія як Добра Мати закликала Церкву і все людство до покаяння, до довіри її Непорочному Серцю, особливо до молитви розарію і до скапулярію. Це заклик Матері, сповненої турботи про наше благо, про наше спасіння, про благо всього людства. Нехай його почують наші серця», – закликав кардинал Ґрохолєвський.
На завершення урочистості пастирі РКЦ в Україні прийняли Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.
Під час перебування в Україні кардинал Зенон Ґрохолєвський відвідав також Львів і Житомир.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
«Марія – Матір Церкви». Проповідь кардинала Зенона Ґрохолевського під час Святої Меси в Бердичеві на честь Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві та з нагоди 100-ліття Фатімських об’явлень
Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії пастирями Римсько-Католицької Церкви в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:10 Четвер 0 94 Екуменічний Молебень за єдність християн у Львові 22 січня 2020 року, у Гарнізонному храмі святих Апостолів Петра і Павла, відбулась екуменічна молитва за єдність всіх християн. У екуменічному молебні взяли участь представники духовенства Львова.