Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » День вдячності в житомирському кафедральному храмі
22:43 Субота 0 338
26-08-2017, 22:43

День вдячності в житомирському кафедральному храмі

Вдячність – це потреба серця. Вдячність – це пам’ять, без якої немає майбутнього. Вдячність – це інше ім’я щастя.
Саме з такими почуттями зібрались в житомирській катедрі численні священики, сестри – монахині та парафіяни. З вдячністю Господу за 40 років служіння в Житомирі єпископа Яна Пурвінського. 40 років тому, відбулась знаменна подія для Церкви в Україні.
На прохання вірних з Житомира та за згодою кардинала Юліана Вайводса з далекої Латвії до незнаної землі української приїхав священик Ян Пурвінський. Спочатку служачи вікарним священиком, а потім – настоятелем, єпископом всієї дієцезії. Багато важкого прийшлось пережити. Багато годин невтомного служіння в Таїнствах та розмовах, щоб рятувати душі. Але також – не можна не побачити численних плодів його жертовної праці. Молоді родини, люди старшого віку, які отримували від єпископа Яна поради, підтримку та молитву.  Багато священиків та ще більше сестер – монахинь, які завдячують єпископу Яну своїм покликанням, через його слова, заохоту.
Під час святкової Святої Меси можна було переконатись, що 40-літнє служіння єпископ Яна на житомирській землі видало стократні плоди. Урочисту Святу месу очолив сам ювіляр, у співслужінні з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм дієцезії, а також з двома єпископами, які пов’язані з Житомиром – єпископом Леоном Дубравським, який з житомирської парафії вступав до семінарії, та єпископом Віталієм Скомаровським, який багато років був пов’язаний з житомирською катедрою.
Під час проповіді єпископ Леон, у притаманному для себе стилі, з жартом і дуже просто та щиро, поділився з усіма своїм баченням усіх проблем та загроз – це відсутність молитви. І закликав, щоб всі присутні ревно звертались до Марії Матері Божої молячись розарій та практикуючи молитву п’яти перших субот місяця.
На завершення Святої Меси, розпочалась тепла частина – привітання. Єпископ Віталій Кривицький зачитав побажання від Апостольського Нунція. В привітанні звучала вдячність за роки служіння та жертовність єпископа Яна з побажаннями сили та здоров'я. Не забракло також привітання від священиків, які складали наймолодші і останні, які отримали свячення з рук єпископа Яна.20170826-IMG_886420170826-Потім  від всіх сестер – символічних 40 троянд. Щоб цей день запам’ятався ще краще, всі священики та сестри – монахині, які своїм життям пов’язані з кафедральним храмом та особисто з єпископом Яном, отримали з рук ювіляра на згадку, два томи проповідей єпископа, які були видані друком.
А після цього – череда людей, які хотіли привітали свого дорогого єпископа Яна – простягнулась до дверей катедри. Представники різних груп та спільнот висловлювали теплі слова та побажання.
Джерело - Київсько-Житомирська дієцезія

По темі:
Візит єпископа Віталія Кривицького у сестер Матері Терези з Калькути
25-річчя парафії св. Анни в Малині
Пара країни в русі «Світло-Життя» стала батьками священика

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий