Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представник Апостольського Престолу при ОБСЄ про виклики, що стоять перед регіоном
11:01 Субота 0 133
16-01-2021, 11:01

Представник Апостольського Престолу при ОБСЄ про виклики, що стоять перед регіоном

Виступаючи під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ, Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ монсеньйор Януш Урбанчик вказав на необхідність постійно докладати зусилля у сприяння миру.

Про це пише Vatican News.

У четвер, 14 січня 2021 року Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ монсеньйор Януш Урбаньчик виступив під час 1298-го спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у відповідь на виступ Діючого голови ОБСЄ, міністерки закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Постійно шукати мир

Пригадуючи минулорічне відзначення 45-ї річниці Гельсінкського заключного акту та 30-ї річниці Паризької хартії, які він назвав наріжними каменями спільної історії та безпеки в регіоні ОБСЄ, ватиканський дипломат зазначив, що перед цим регіоном і надалі постають загрози та невирішені конфлікти, які можуть підірвати мир і стабільність на всій території країн ОБСЄ та за її межами. В цьому контексті він процитував слова видатного шведського дипломата, колишнього Генерального секретаря ООН Даґа Гаммаршельда про те, що «ніколи не можна зупиняти чи відмовлятися від пошуку миру і поступу з усіма його випробуваннями та помилками, його успіхами та невдачами».

Від імені Апостольського Престолу монсеньор Урбаньчик висловив підтримку діалогу та дотримання міжнародного права як засобу врегулювання конфліктів, закликаючи всі держави-учасниці й надалі трудитися задля миру і справедливості, виконуючи взяті на себе зобов'язання.

Доповідач вказав на 20-у річницю прийняття Резолюції 1325 Ради Безпеки ООН, яка, за його словами, є «яскравим нагадуванням про незамінний внесок жінок у справу примирення та побудови миру». Він висловив сподівання, що шведське головування в ОБСЄ сприятиме зміцненню ролі жінок у сприянні мирові та безпеці.

Рівні права для всіх

Монсеньор Урбаньчик вказав на важливість прийняття підходу, який однаковою мірою шанує всі загальновизнані права людини, аби уникнути встановлення серед них ієрархії. Права людини, за його словами, ніколи не повинні використовуватися як засоби для просування певної політичної, економічної, військової, культурної чи ідеологічної програми, а різні суб'єкти не можуть змінювати їх відповідно до своїх цілей. Від імені Апостольського Престолу він закликав країни-учасниці ОБСЄ до неупередженості та професіоналізму, аби виконувати взяті на себе зобов’язання, особливо, у сфері рівності між чоловіками й жінками. 

Боротьба з релігійною нетерпимістю

Представник Апостольського Престолу закликав шведське головування не забувати вносити до порядку денного тему толерантності та недискримінації, опираючись, таким чином, на результати, досягнуті албанським головуванням. Він висловив сподівання, що не залишиться без уваги проблема постійно зростаючої нетерпимості та дискримінації християн, євреїв, мусульман та представників інших релігій. Дипломат порадив шведському головуванню використовувати при цьому всебічний підхід, що визнає специфіку таких форм нетерпимості та дискримінації, враховуючи конкретні потреби цільових громад і не демонструючи упередженості та вибірковості серед них.

«Ми твердо переконані, – зазначив він на завершення, – що, коли держави-учасниці об'єднаються і впроваджуватимуть спільні заходи перед обличчям глобальних загроз, включаючи триваючу пандемію COVID-19, ОБСЄ стане сильнішою та стійкішою».
Новини зі світу 15:01 Понеділок 0 660 О. Ганс Цольнер: «Молитва за жертви зловживань важлива, але потрібні й конкретні дії» Численні єпископські конференції обрали першу п’ятницю Великого Посту Днем молитви за жертви зловживань. Отець Ганс Цольнер, ТІ, член Папської комісії з питань захисту неповнолітніх, зазначає, що молитва завжди повинна бути пов’язана з діяльністю, спрямованою на сприяння справедливості та на зміну церковної культури.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.