Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол при ОБСЄ: Розвиток – це не тільки економічне зростання
11:02 Четвер 0 3 461
5-11-2020, 11:02

Апостольський Престол при ОБСЄ: Розвиток – це не тільки економічне зростання

Виступаючи під час Середземноморської конференції у Відні, Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ монсеньйор Януш Урбаньчик звернув увагу на нові форми бідності, спричинені пандемією, підкреслюючи труднощі, які переживають жінки.
Про це пише Vatican News.

Монсеньйор Януш Урбаньчик, Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ, виступив під час щорічної Середземноморської конференції, присвяченої проблематиці поглиблення співпраці між Організацією з безпеки та співробітництва в Європі та її Середземноморськими партнерами (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Марокко, Туніс). Темою цьогорічної конференції, що відбулася у Відні 3 листопада 2020 року було «Сприяння безпеці в середземноморському регіоні ОБСЄ шляхом сталого розвитку та економічного зростання».

Розвиток – це не тільки економічне зростання

У своїй доповіді монсеньйор Урбаньчик підкреслив, що питання безпеки завжди повинні вирішуватися комплексно, беручи до уваги такі сфери як енергетична безпека, зміна клімату, міграція та поточна економічна та фінансова криза, що загострилася внаслідок пандемії Covid-19.

Доповідач наголосив, що рівень економічного зростання певної країни часто вважають єдиним фактором розвитку. Але справжній розвиток повинен сприяти розвитку кожної людини і всієї людини. «Іншими словами, – пояснив він, – ми не можемо дозволити економіці відокремитись від людських реалій, ані розвитку – від цивілізації, в якій він відбувається. Для нас важливою є людина – кожна людина, кожна спільнота та людство загалом».

Нові форми бідності в час пандемії

Монсеньйор Урбаньчик особливо вказав на важливість не оминати увагою нові форми бідності, що з’явилися внаслідок пандемії Covid-19. Сюди входять не тільки проблеми, пов’язані із системою охорони здоров’я, але й також відсутність доступу до правильної інформації та освіти, страждання, спричинені соціальною ізоляцією і посилення насильства.

Становище жінок в час пандемії

Доповідач звернув особливу увагу на становище жінок під час пандемії, які переживають додаткове навантаження через працю в дистанційному режимі, дбання про сім’ю, домашні роботи, а також неоплачувані відпустки та втрату праці, особливо, коли мова йде про незадекларовану працю. «Апостольський Престол часто підкреслює вирішальну роль жінок як в економіці, так і в суспільстві загалом», – наголосив він, додаючи, що уряди несуть головну відповідальність за захист гідності жінки, а також за забезпечення соціальних гарантій та компенсацій.

Допомога найбільш потребуючим

Як зазначив представник Апостольського Престолу, пандемія виявила сильну нерівність у суспільстві і, ймовірно, посилить її. В цьому контексті він підкреслив, що політичні стратегії допомоги найбільш потребуючим повинні ґрунтуватися на двох основних принципах: доступі для всіх та захисті сакральності людського життя. «Хоча сьогоднішня пандемія є серйозним випробуванням не лише для кожної людини, а й для суспільства загалом та для міжнародного співтовариства, ми не повинні випускати з уваги той факт, що вона також дає реальну можливість шукати нові й інноваційні рішення, засновані на консенсусі, які не призводять до поділів, не політизовані чи часткові, але які справді прагнуть загального добра та цілісного людського розвитку всіх», – сказав він на завершення.
Новини зі світу 10:01 Субота 0 147 Особливе «європейське» паломництво храмами Риму Ініціатива, приурочена до 50-річчя дипломатичних стосунків між ЄС та Апостольським Престолом, дасть змогу ознайомитися з історією взаємин кожної країни з Апостольською Столицею та відвідати пов’язаний з цією країною римський храм.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.