Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 жовтня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 214
15-10-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 16 жовтня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХVIІІ тижня Звичайного періоду
Ще раз Ісус застерігає нас від лукавства. З двох причин не варто бути нещирими. По-перше, і так все, що було приховано, стане явним. По-друге, захищаючи свої недоліки, ми втрачаємо можливість скористатися Божою допомогою. Зберігання чого-небудь у таємниці змушує нас вірити тільки у свої сили, а в цьому випадку, ми віддаємось в руки сильнішого від нас. А результати цього, як показує Христос, можуть бути трагічні.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД

Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб дарувало нам небесний захист достославне заступництво святої Ядвіги, * життя якої стало для всіх прикладом дивовижного смирення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, зішли нам духа, яким Ти особливо обдарував святу Маргариту Марію, † щоб ми пізнали любов Христову, яка перевершує всяке знання, * і сповнилися всілякої Твоєї повноти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 11-14
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! У Христі ми стали спадко­ємця­ми, які були наперед приз­на­чені за передба­чен­ням Того, хто все здій­снює за рішенням своєї волі, щоб ми були для про­слав­лення Його величі, ми, які раніше мали надію на Христа. У Ньому й ви, почувши слово правди, Євангеліє нашого спасіння, та повіривши в Нього, були запечатані Святим Духом обітниці, котрий є завдатком нашої спадщини для викуплення прид­баного, для прославлення Його ве­ли­чі! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 12-13
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Ликуйте, праведні, у Господі, – *
хвала праведним личить.
Прославляйте Господа на арфі, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Бо праведне Господнє слово *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедли­вість, *
милістю Господа земля повна.
Блаженний народ, для якого Господь є його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Господь поглянув з неба *
і усіх людських синів побачив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 33, 22
Алілуя, алілуя. алілуя.
Господи, Твоє милосердя нехай буде на нас,
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 1-7
† Читання святого Євангелія від Луки.
Коли довкола них зібралися численні натовпи людей, які аж напи­ра­ли одне на одного, Ісус почав гово­рити насамперед свої м учням: «Сте­ре­жіться закваски фарисейської, якою є лицемірство. А дже немає нічого прихованого, що не відкрилося б, ані таємного, яке не стало б явним. Тому все, що сказали ви в тем­ря­ві, – при світлі почується; що на вухо прошепотіли ви в кімнатах, – буде проголошено з дахів. Кажу вам, друзям Моїм: не бій­теся тих, хто вбиває тіло, а після цьо­го не можуть більше нічого зро­бити. Покажу вам, кого боятися: бійте­ся того, хто має владу, вбивши, ще й у геєну вкинути. Так, кажу вам: то­го бійтеся! Чи не п’ять горобців продають за два асарії? І жодний з них не за­бутий перед Богом. А дже навіть волосся на вашій голові все полічене. Не бійтеся: ви значите більше за багатьох горобців». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
З упованням йдімо до нашого Отця і Бога й у щирій молитві просімо про благодаті, потрібні нам, Церкві та нашим ближнім:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він у здоров’ї та безпеці ще довго служив Церкві та всім людям доброї волі.
2. Молімося за священиків, які служать у країнах, де релігійне життя ще не має повної свободи, щоб вони дочекалися радісного та вільного служіння Богові та людям.
3. Молімося за пригноблені народи, щоб вони здобули повну незалежність і свободу.
4. Молімося за всіх, які служать в армії (офіцерів, солдатів), щоб Господь благословив їх за вірну та віддану службу Батківщині.
5. Молімося за померлих, особливо за померлих солдатів та офіцерів, щоб Господь помилував їх і благоволив прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми завжди йшли дорогою заповідей Божих і дотримувались вчення Церкви.
Боже, Ти є опорою слабких та розрадою стражденних, візьми нас під свою опіку і вчини, щоб ми ніколи не покинули Тебе на землі та раділи з Тобою в небесах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий