Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Етичні інвестиції для сталого світу. Конференція у Ватикані
15:42 Субота 0 13 696
10-10-2020, 15:42
Інтерв'ю 13 696 0

Етичні інвестиції для сталого світу. Конференція у Ватикані

Конференція, організована регіональною дирекцією «Südtirol Bank» у співпраці з ватиканськими медіа, запрошує представників Церкви та фінансової сфери, аби обговорити послання енциклік «Laudato si’» та «Fratelli tutti».
Про це пише Vatican News. 

Регіональний менеджер «Südtirol Bank» Альфонсо Меомартіні та ватиканські медіа проведуть у Ватикані конференцію на тему «П’ять років після енцикліки Laudato si’. Етичні інвестиції для сталого світу». «Чи можна переосмислити нашу економічну та фінансову систему таким чином, щоб поставити на перше місце людину, а не гроші? Чого нас навчила криза останніх років? Посилання на етику та сталість у фінансах є лише гаслом для ефективного маркетингу чи елементом конкретних змін?». На ці та інші запитання намагатимуться дати відповідь учасники заходу, що відбуватиметься у Ватикані й транслюватиметься у прямому ефірі у вівторок, 13 жовтня 2020 року.

Серед доповідачів – Президент Папської Ради в справах культури кардинал Джанфранко Равазі, Додатковий Секретар Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини отець Ауґусто Сампіні та представники фінансової сфери.

Laudato si’ спонукає до зміни ментальності

В інтерв’ю для Vatican News Альфонсо Меомартіні зазначив, що спонукою для організації заходу стала надзвичайна актуальність папської енцикліки, присвяченої турботі про створіння: через п'ять років після її публікації дедалі більше зростає усвідомлення необхідності втілювати її в життя задля побудови кращого майбутнього та сталої економічно-фінансової системи. Він додав, що сьогодні спостерігається зміна ментальності, особливо серед молоді, яка очікує конкретних відповідей від фахівців економічної та фінансової сфери.

Редакційний директор Дикастерії у справах комунікації Апостольського Престолу Андреа Торніеллі зауважив, що в енцикліці Laudato Si’ можна побачити, наскільки «підпорядкування політики технологіям та фінансам проявляється у провалі світових самітів щодо навколишнього середовища». Він додав, що економічні інтереси дуже легко переважають спільне добро і мають здатність маніпулювати інформацією». «Важливо прочитати енцикліку, – підкреслив Андреа Торніеллі, – аби усвідомити, наскільки мало ми навчилися від фінансової кризи 2007-2008 років, що могла стати нагодою для розвитку нової економіки, уважнішої до етичних принципів та нового врегулювання спекулятивної фінансової діяльності й віртуального багатства».

Автор енцикліки Laudato Si’, як пояснив редакційний директор, показує, що суспільна та екологічна відповідальність підприємств часто ризикує звестись лише до серії маркетингових та іміджевих дій. Власне тому корисно обговорювати ці питання, ґрунтуючись на енцикліку. «Папа Франциск є далекоглядним, – зазначив на завершення Андреа Торніеллі, – і також у своїй новій соціальній енцикліці Fratelli tutti він зосереджує увагу на цих темах, нагадуючи нам, наскільки крихкість світових систем в умовах пандемії підкреслила, що не все вирішується свободою ринку і що ми повинні знову поставити в центр людську гідність».
Інтерв'ю 15:02 П'ятниця 0 115 130-річчя Згромадження Сестер Альбертинок. Історична подорож вулицями Львова Сьогодні, 15 січня, минає 130 років від дня заснування Згромадження Сестер Альбертинок, які служать убогим. Розпочалася історія Сестер у Кракові, але вже через рік вони діяли і у Львові. Через історичні обставини, після Другої світової війни Сестри покинули Львів, щоб повернутися до нього через понад як півстоліття. Однією із ініціатив сучасних Сестер Альбертинок, які служать убогим у Львові, є спорудження Дому бездомних жінок та самотніх матерів підтримати яке може кожен охочий.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.