Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Він змінював світ» Виставка до 100-річчя св. Йоана Павла ll
13:00 Вівторок 0 190
20-10-2020, 13:00

«Він змінював світ» Виставка до 100-річчя св. Йоана Павла ll

Виставка діятиме у Львівському музеї історії релігії до кінця січня 2021 року. 
Вчора, 19 жовтня, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставковий проєкт «Він змінював світ», присвячений 100-річчю з дня народження св. Папи Йоана Павла ll. Серед експонатів  – унікальні дитячі, родинні світлини, портрети Йоана Павла IІ, скульптура, пам’ятні медалі, монети, марки та особисті речі святого.


Гостями заходу були архієпископ та митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор, референт Католицьких ЗМІ у Львівській Архідієцезії о. Олександр Кусий.


Про Йоана Павла ІІ владика Ігор згадує як сучасного святого й називає його всесвітнім Папою: «Папу Йоана Павла ІІ згадуємо як сучасного святого, що жив ще у наші часи й служив Церкві. Жоден зі Святіших Отців не об’їхав стільки країн світу, як це зробив святий Йоан Павло ІІ. Його можна назвати «всесвітнім Папою», який любив людей, а люди любили його. Він усіх зустрічав із відкритими обіймами. Папа показав нам: щоб стати святим, не потрібно здійснювати великих чи мученицьких подвигів. Він довів, що можливо бути святим у сучасному світі, дотримуючись Божого Закону і люблячи ближнього». 


Наприкінці владика навів життя святого як приклад наслідування і звернувся з побажанням: «Наслідуймо святих. Ми не станемо папами, але благородне життя всім є під силу. Нехай наше життя буде праведним, щоб ми удостоїлись зустрітись зі святим у небі».


До виставкового проєкту долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який був особистим секретарем святого. Він поділився особистими речами Папи, які можна побачити усім охочим. Отець Олександр Кусий передав вітальне слово від митрополита, де владика згадує про особливе ставлення Папи Йоана Павла ІІ до України, зокрема міста Львів: «Радію, що сьогодні Львівський музей історії релігії вшановує пам’ять великого Папи, проповідника цивілізації любові, який носив у серці Україну та Львів. Ті, хто відвідуватиме цю виставку, сподіваюсь, відчуватиме близькість святого Папи та отримають Божу благодать за його заступництвом».


Додамо, що у Львівському музеї історії релігії виставку планували провести 18 травня – у день народження святого Йоана Павла ІІ та у Міжнародний день музею. Через карантинні обмеженння проєкт довелось перенести.

Текст і фото: Наталка Стареправо

Духовна велич Львова
Новини з України 17:00 Вівторок 0 3 059 У Києві відбудеться ІІ Всеукраїнський Суспільний Форум «Ідеї. Люди. Можливості» 26 листопада о 10:00 годині Місія «Карітас-Спес Україна» збирає активних громадян, благодійників, представників бізнесу, Церкви та активістів-змінотворців для діалогу та обміну досвідом та згуртування громад задля спільних цілей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.