Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистості Фатімські в Довбиші - річниця прибуття фігури Матері Божої Фатімської
11:02 Вівторок 0 340
20-10-2020, 11:02

Урочистості Фатімські в Довбиші - річниця прибуття фігури Матері Божої Фатімської

У суботу 17 жовтня 2020 року прибули паломники з різних місцевостей нашої дієцезії до Санктуарію Матері Божої Фатімської у Довбиші. В часах пандемії нас не було багато як це було в минулих роках. Ситуація в світі не стала нам перешкодою, а ще більшою мобілізацією до молитви за посередництвом Пані Фатімської.
Святу Месу очолив та виголосив проповідь єпископ – помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Йому співслужили хранитель санктуарію отець Анджей Муха SAC та священики, які прибули на святкування.


Головною думкою проповіді було те, що молитва Розарію може змінити хід історії. Буде добре, коли вона змінить також моє життя і моїх найближчих. Своєю розарієвою молитвою я маю вплив на Україну, місцевість де живу і на свою родину. Богородиця просить молитися Розарій, але чи всі люди відгукнулись на її прохання? Дуже багато залежить від мене.


Під час Урочистостей Хранитель Санктуарію отець Анджей Муха SAC пригадав дві важливі події з життя Санктуарію. 30 років тому – як записано в парафіяльної хроніці – «13 жовтня 1990 року о 6 годинi ранку до Житомира на Мальованку приїхали парафіяни з Довбиша, близько 100 чоловік. Люди підійшли під дім отців Паллотинів з молитвою і зі співами винесли фігуру Матері Божої Фатімської і поїхали в Довбиш. Не доїхавши 13 кілометрів перед Довбишем люди вийшли з автобусів і в молитовній процесії несли фігуру до Довбиша молячись Розарій і співаючи пісні. На зустріч Богородиці вийшли поляки і українці, католики і православні, люди віруючі і не віруючі, великі та малі тому, що Марія є матір'ю усіх. Люди ставали на коліна прямо на вулиці. З радістю та в сльозах вітали Марію. Для людей це було велике чудо».


Рік пізніше, 13 жовтня 1991 року, парафія в Довбиші дочекалася коронації фігури Матері Божої Фатімської. Урочистість, яка відбулася біля будинку культури, очолив єпископ Ян Пурвінський.


Минають роки, а фатімське послання, як сказав  св. Йоан Павло II у Фатімі в 1982 р., є ще більш актуальне. Сьогодні, коли на світі і в Україні тривають війни, а частина нашої країни окупована, ми сильніше усвідомлюємо, що воно є дійсно надзвичайно актуальним і ще краще бачимо, як пророчою була ідея о. Олександра Мілевського SAC, котрий парафію та цілу Україну віддав Непорочному Серцю Марії.


Нехай Непорочне Серце Марії затріумфує у світі, в наших родинах та в наших серцях. І молімося, щоб Марія була більш знана та кохана, а також щоб Її прохання з Фатіми світ пізнав і виконав.


о. Леонід Ярошинський SAC

Фото:  о. Валерій Дубина SAC
Новини з України 17:00 Вівторок 0 3 051 У Києві відбудеться ІІ Всеукраїнський Суспільний Форум «Ідеї. Люди. Можливості» 26 листопада о 10:00 годині Місія «Карітас-Спес Україна» збирає активних громадян, благодійників, представників бізнесу, Церкви та активістів-змінотворців для діалогу та обміну досвідом та згуртування громад задля спільних цілей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.