Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа
18:11 Вівторок 0 703
15-10-2019, 18:11

Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву


АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб дарувало нам небесний захист достославне заступництво святої Ядвіги, * життя якої стало для всіх прикладом дивовижного смирення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, зішли нам духа, яким Ти особливо обдарував святу Маргариту Марію, † щоб ми пізнали любов Христову, яка перевершує всяке знання, * і сповнилися всілякої Твоєї повноти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 2, 1-11
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Немає оправдання тобі, будь-яка людино, котра осуд­жуєш, – бо в чому осуджуєш іншого, в тому сама себе засуджуєш, адже робиш те саме, що осуджуєш. Ми ж знаємо, що є Божий суд згідно з правдою на тих, хто таке робить. Людино, невже ти вважаєш, що уникнеш Божого суду, осуджуючи інших за те, що сама робиш? Або нехту­ючи багатством Його доброти, лагідності й довготерпін­ня, не знаєш, що доброта Божа веде тебе до покаяння? Через власну черствість і нерозкаяність серця збираєш собі гнів на день гніву і виявлення справедливого Божо­го суду. Він відплатить кожному згідно з його вчинками: тим, хто настирливістю в добрих ділах шукає слави, честі й нетління, – вічне життя, а сварливим і непослушним правді, але послушним несправедливості – лють і гнів. Страждання і горе кожній душі людини, яка чинить зло, – насамперед юдеєві, потім грекові; слава, честь і мир кожному, хто робить добро, – насамперед юдеєві, потім грекові, бо не зважає Бог на обличчя! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 62, 2-3. 6-7. 9
Бог за ділами віддає людині.
Тільки від Бога приходить спокій до душі моєї. *
Адже від Нього – моє спасіння.
Лише Він – моя скеля, моє спасіння і мій притулок: *
я надалі не похитнуся.
Лише у Бозі спочивай, моя душе, *
адже на Нього моя надія.
Лише Він – моя скеля, моє спасіння і мій притулок: *
я не похитнуся.
Все зібрання народу, *
повсякчас покладайте на Нього надію.
Серця ваші перед Ним розкрийте. *
Бог – наш притулок.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 42-46
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Господь сказав: «Горе вам, фарисеям, бо ви даєте десятину з м’яти, й рути, та всякого зілля, але об­минаєте суд і Божу любов! І це належить робити, і того не занедбувати. Горе вам, фарисеям, бо ви любите пер­ші місця в синагогах і вітання на майданах! Горе вам, бо ви, наче невидимі гроби: люди по них ходять і не знають того!» У відповідь один із законників каже Йому: «Учителю, кажучи так, Ти ображаєш і нас». А Він сказав: «Горе й вам, законникам, бо ви накла­даєте на людей тягарі, які важко носити, а самі й одним пальцем своїм не доторкуєтеся до тягарів!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос ганьбить облудну релігійність, просімо Його про духа істинної побожності та віри:
1. Молімося за Святішого Отця, слугу слуг Божих, нехай він укріплює братів, віра яких слабка.
2. Молімося за місіонерів та всіх священиків, щоб їхнє слу­жіння Євангелію принесло щедрі плоди і щоб вони завжди мали підтримку в нових місійних та священицьких покли­каннях.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони служи­ли на благо суспільства і дбали про користь всієї держави і кожної людини зокрема.
4. Молімося за хворих, щоб вони знаходили розраду й опору в молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, за кого нікому молитися, щоб Господь помилував їх і прийняв до сонму Святих на небесах.
6. Господи, просимо Тебе за заступництвом св. Ядвіги, щоб у наших середовищах навчання і праці, у житті сімейному та суспільному ми сяяли місійним запалом та з ентузіазмом проголошували Твоє Царство, і цим зміцнювалися у вірі.
Господи Ісусе Христе, Ти з любові служив нам своїм життям і смертю на хресті, а тепер служиш своїм Тілом і Кров’ю, ви­слухай наші молитви і навчи нас вірно йти Твоїми слідами, служа- чи ближнім серцем, розумом і руками. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Тілом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної приро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.