Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розарієві історії від єпископів. Єпископ Мар`ян Бучек
09:01 Четвер 0 654
15-10-2020, 09:01

Розарієві історії від єпископів. Єпископ Мар`ян Бучек

Про молитву на розарії розповідає єпископ-емерит Харківсько-Запорізької дієцезії Мар'ян Бучек.
Розарій – це молитва, наповнена глибоким змістом, а водночас легка: намистини вервиці ніби ведуть нас нею, не даючи дуже відволікатися.

Я дуже ціную цю молитву, бо в ній стисло передані всі найважливіші молитви. Промовляємо «Вірую», тобто визнаємо нашу католицьку віру. В «Отче наш» повторюємо слова Господньої молитви, славимо Матір Божу словами архангела Гавриїла під час Благовіщення, промовляємо слова прославлення і прохання, які додала Церква. Возвеличуємо Пресвяту Трійцю, молячись «Слава Отцю». Наприкінці, завдяки святій сестрі Фаустині, просимо про пробачення гріхів і про Боже милосердя. Багато хто додає ще одне прохання до Марії, без гріха первородного зачатої, і прославляє Ісуса Бога-Чоловіка, прихованого у Пресвятих Дарах.

У цій прекрасній, давній молитві бачимо своє щоденне життя: радощі, смутки, клопоти, трагедії та надію на вічне життя з Богом. Як нагадує історія Церкви, багато народів і вірян отримало через цю молитву благодаті й чудеса.

Святий Йоан Павло ІІ додав четверту частину: таємниці світла, у яких відчуваємо підтримку в повсякденні, а на завершення – Поживу, що дає євхаристійний завдаток вічного життя. Я дуже вдячний за цей «додаток» – але це не тільки мої відчуття: один із православних єпископів Санкт-Петербурга публічно дякував Папі за це доповнення розарієвої молитви. Йоан Павло ІІ сам постійно молився на вервиці, даючи приклад, як прославляти нашу Матір і Заступницю в Небі. Під час зустрічей із вірянами в усьому світі роздавав розарії, мобілізуючи до молитви.

Святої пам’яті кардинал Мар’ян Яворський, який не так давно помер, постійно молився на розарії в намірі всіх радісних і важких справ Церкви в Україні.

Намагаймося наслідувати цих великих шанувальників Розарію. Завдяки цій молитві ми будемо з’єднані з Матір’ю Божого Сина і краще зрозуміємо своє завдання в Церкві. Краще зрозуміємо таємниці нашої віри.

Зображення: Gettyimages 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.