Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 жовтня, субота
19:00 П'ятниця 0 145
16-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 17 жовтня, субота

Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості люд- ського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.
Св. ІГНАТІЯ АНТІОХІЙСЬКОГО, єпископа і мученика
(черв) Обов’язковий спомин
Св. Ігнатій був другим наступником св. Петра на єпископстві в Антіохії. Під час правління імператора Траяна був приречений на смерть (він мав бути кинутий диким звірам). З цією метою його вислали до Риму. В дорозі він писав листи до християнських спільнот, в яких висловлював гаряче бажання загинути мученицькою смертю. Ці листи – важливі свідчення віри первісної Церкви. Св. Ігнатій здобув вінець мученика в Римі близько 107 року. Його ім’я споминається у Римському Каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Я – розп’ятий з Христом. * Живу вже не я, а живе Христос у мені . * А що живу тепер у ті лі, то живу ві рою в Божого Сина, * який полюбив мене й видав себе за мене. (Гал 2, 19-20)

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, Ти оздоблюєш святе тіло Твоєї Церкви сповідуванням святих мучеників; † вчини, щоб сьогоднішня слава страждань святого Ігнатія Антіохійського, якою він заслужив на вічне возвеличення, * стала для нас постійною допомогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 15-23
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я, почувши про вашу віру, що в Господі Ісусі, та про любов до всіх святих, не перестаю дякувати за вас, згадуючи вас у своїх молитвах, щоби Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа мудрості й об’явлення для Його пізнання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є надія Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих, яка неосяжна велич Його сили в нас, котрі віримо в дію могутності Його сили, що Він її здійснив у Христі, воскресивши Його з мертвих і посадивши праворуч себе на небесах, – вище від усякого начальства, влади, сили, панування і всякого імені, яким іменують не тільки в теперішньому віці, але й у майбутньому. І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, хто наповняє все в усьому! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 8, 2 і 3а. 4-5.6-7
Дав Сину владу над своїм творінням.
Господи, наш Господи! Яке величне на всій землі Твоє Ім’я! *
Здійми понад небеса свою славу.
З уст немовлят і тих, які ссуть, Ти учинив хвалу супроти своїх супостатів, *
щоби знищити ворога і бунтівного.
Коли я погляну на Твої небеса – Твоїх рук діло, *
на місяць і зорі, засновані Тобою, –
хто така людина, що пам’ятаєш про неї, *
або людський син, що навідуєшся до нього?
Ти зробив її дещо меншою за ангелів, *
Ти увінчав її славою і честю.
Ти дав йому владу над рук своїх ділами, *
все підкорив йому під ноги.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 8-12
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам: кожно­го, хто визнає Мене перед людьми, Син Людський визнає перед Божими ангелами, а хто відрікся від Мене перед людьми, від того Він відречеться перед Божими ангелами. Кожному, хто скаже слово проти Сина Людського, проститься йому, а тому, хто зневажить Святого Духа, не проститься. Коли приведуть вас до синагог, до правителів, до вла­ди, – не журіться, що або як захищатися чи що сказати, бо Святий Дух саме в ту мить навчить вас, що треба ска­зати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Ігнатія з Антіохії, який своїм вченням та мучеництвом укріпив Церкву на самому початку її існування, просімо благодатей, потрібних сьогодні Церкві для виконання місії, яку поклав на неї Христос:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її єпископи та священики, як святий Ігнатій Антіохійський, завжди вважали своїм найважливішим обов’язком проповідування Христа вбогим, хворим та знедоленим.
2. Молімося за всі християнські Церкви і релігійні спільноти, щоб всі сповідники Христа об’єднались у одній вірі та любові.
3. Молімося за країни, де віруючі терплять гоніння зі сторони влади, щоб вони отримали повну свободу віросповідання і могли без жодного остраху прославляти Господа.
4. В міжнародний день боротьби з бідністю молімося за те, щоб права бідних були шановані в кожній державі світу.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь помилував їх і допустив до участі в небесній славі.
6. Господи, в день спомину св. Ігнатія Антіохійського молимося за нас самих, щоб кожна зустріч із Тобою в слові та в Євхаристії приносила плоди нового місійного запалу, вірного прийняття Твоєї волі та відважного її виконання.
Боже, Твої святі дали нам взірець істинно християнського життя; вчини, щоб ми також прославляли Тебе всім своїм життям. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти прийняв жертву святого Ігнатія, † який, як збі жжя Христове, завдяки мученицькій смерті став чистим хлібом; * прийми також і жертву нашої відданості. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я – збіжжя Христове: * нехай перемелють мене зуби диких звірів, * щоб я став чистим хлібом.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай нас зміцнить небесний Хліб, † який ми прийняли, святкуючи наро- дження для неба святого Ігнатія, * щоб ми були христи- янами і з назви, і в ділах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий