Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 жовтня, четвер
19:01 Середа 0 587
14-10-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 15 жовтня, четвер

Кожен гріх тягне за собою наслідки. Наслідки гріхів кровопролиття тривають часами декілька поколінь. Згадаймо хоча б революцію 1917 року та Світові війни – помсту і ненависть як плоди гріхів декількох окремих осіб на собі відчули мільйони людей, і продовжують відчувати понині. Як осягти очищення від вчинків, слів та думок, які провадять до смерті? Лише у Крові, пролитій на Хресті наше очищення від мертвих учинків. Ісус пролив свою Кров для того, аби примирити людей із Богом, аби вже більше ніхто не вимагав пролиття крові задля виконання помсти, і аби виконалося слово Його молитви «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Свята Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона звершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу Ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, які стали перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого.

КОЛЕКТА
Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; † вчини, щоб ми живилися її вченням * і палали прагненням істинної святості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 1-10
Початок Послання святого апостола Павла до ефесян.
Павло, з Божої волі апостол Ісуса Христа, – святим у Ефесі й вірним у Христі Ісусі. Благодать і мир вам від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа! Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, який поблагословив нас усяким духовним бла­гословенням на небесах у Христі. Оскільки Він вибрав нас у Ньому перед заснуванням світу, щоб ми були святі й непорочні перед Ним у лю­бові, наперед призначивши нас для того, щоб усиновити собі через Ісуса Христа, згідно з уподобанням своєї волі, для прославлення величі своєї благодаті, якою Він обда­рував нас в Улюбленому. В Ньому маємо викуплення Його кров’ю, прощення переступів, згідно з багатством Його благодаті, яку Він безмірно помножив у нас у всякій мудрості та розумінні, давши нам пізнати таємницю своєї волі, за своїм уподо­банням, яке наперед ухвалив у Ньому для впорядкуван­ня повноти часів, щоб об’єднати в Христі все те, що на небі та що на землі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 2-3аб. 3в-4. 5-6
Серед народів Бог явив спасіння.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на арфі, – *
на арфі, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 47-54
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «Горе вам, бо будуєте пам’ят­ники пророкам, яких батьки ваші повбивали! Отже, свідчите і схвалюєте вчинки своїх батьків, бо ті вбивали їх, а ви будуєте їм надгробки. Через те й Божа мудрість сказала: “Пошлю до них пророків та апостолів, і з них декого вб’ють і будуть переслідувати, щоб від цього роду домагатися крові всіх пророків, що пролита від створен­ня світу; від крові Авеля до крові Захарії, який загинув між жертовником і храмом; так, кажу вам, вимагатимуть звіт за це в цього роду!” Горе вам, законникам, бо ви взя­ли ключ пізнання, та самі не ввійшли, і тим, які входять, перешкодили!» А коли Він виходив звідти, книжники і фарисеї поча­ли сильно нападати й випитувати Його про різне, стежа­чи як би зловити Його на слові. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святої Терези від Ісуса, кармелі тки, Вчителя Церкви, котра свої м життям і творами вписала славну сторінку в Історію Церкви занесі мо наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зростала в єдності та любові.
2. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб серед марноти сучасного світу вони були взірцем життя у молитві та праці.
3. За заступництвом святої Терези від Ісуса, жінки містичної молитви, просимо за всіх людей, особливо за тих, хто не вірує в Христа, щоб у пустині свого життя вони віднайшли ту єдину дорогу, якою є Ісус, і визнали Його своїм Господом і Спасителем.
4. Молімося за тих, хто давно не сповідався, щоб вони щиро покаялися у скоєних гріхах і повернулися до Отця, який завжди прощає.
5. Молімося за наших померлих, щоб Господь Бог простив їхні гріхи і благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми насправді були християнами і прославляли Бога не тільки молитвами у храмах, але й працею у повсякденному житті.
Вислухай, Господи, наші смиренні молитви, наповни нас духом своєї любові і допоможи служити у вірі Тобі та нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай наші дари будуть угодними Твої й величі, * як подобалася Тобі  цілковита відданість свято ї Терези. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Милосердя Господнє оспівуватиму повіки, * і з покоління в покоління звіщатиму устами своїми Твою і стину.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, Ти наситив Твоїх вірних підданих Хлібом з неба; * вчини, щоб ми за прикладом святої Терези вічно прославляли Твоє милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.