Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 7 цікавих фактів про блаженного Карла Акутіса
18:00 Понеділок 0 2 270
12-10-2020, 18:00

7 цікавих фактів про блаженного Карла Акутіса

«Божий інфлюенсер», «блаженний в джинсах» - це все про неймовірного юнака Карла Акутіса, який 10 жовтня був беатифікований. Пропонуємо кілька цікавих фактів про нього та його життя. 
1. На беатифікації Карла Акутіса в Ассізі були присутні його батьки, брат і сестра. Народження двійнят після смерті сина Антонія Акутіс називає чудом. Карло був єдиною дитиною, бо мати не могла більше народжувати. Однак, через чотири роки після смерті Карла, народились хлопчик і дівчинка. Антонія розповідає, що про це чудо Карло попередив її через сон.


2. Під час беатифікаційної Святої Меси, 10 жовтня, було урочисто представлено реліквії блаженного - серце у спеціальному реліквіарії. Вгорі розміщений напис: «Євхаристія - моя автострада до неба». Внизу: «Серце блаженного Карла Акутіса».


3. Батько Карла Акутіса, Андреа, має польське коріння. Його мама - полька. Крім того, дехто говорить про те, що няня маленького Карла також була полькою.


4. Папа Франциск згадував у Апостольському післясинодальному повчанні «Christus vivit» про юного блаженного: «Він чудово знав, що ці механізми спілкування, реклами й соціальних мереж можна використати для того, щоб ми стали сонними, залежними від споживацтва й новизни, яку можна купити, будучи одержимими вільним часом і замкненими в негативності. Але він зміг використати нові технології спілкування, щоб нести Євангеліє, цінності та красу.

Він не потрапив у пастку. Він бачив, що багато молодих осіб хоча й здавалися різними, але насправді ставали такими, як і всі інші, йдучи за тим, що пропонували їм сильні цього світу завдяки механізмам споживацтва і приголомшення. Тож вони не дають розквітнути дарам, які Бог дав їм, не пропонують цьому світу тих особистих і неповторних можливостей, які Бог посіяв у кожному. Карло сказав, що через це стається так, що «всі народжуються оригіналами, а помирають ксерокопіями». Не дозволь, щоб таке сталося і з тобою» (п. 105-106).

5. Антонія Акутіс намагалась якнайкраще виховувати свого сина, шукала поради як відповідати на питання сина, що стосувались віри. Одного разу вона домовилась на розмову з відомим на той час духовним наставником, капуцином, який у Болонії вважався місцевим отцем Піо. Капуцин сказав Антонії, що її син має спеціальну місію в Церкві, порадив їй вивчати теологію. З того моменту почався її шлях навернення.


6. Чудом, що відкрило шлях до беатифікації юного Карла було чудесне зцілення Маттеуса з Бразилії. Він народився з хворою підшлунковою, тому не міг їсти нічого, крім рідини, відчував постійний біль. Єдиним порятунком могла бути операція, але це було дуже ризиковано. Тоді о. Марчело Теноріо, настоятель місцевої парафії св. Севастіана, розпочав публічну новенну, просячи про заступництво Карла. Мати Карла переслала їм гольф, заплямований кров'ю сина. Священик поблагословив дитину, яка одразу почувалась краще. На третій день новенни малий пацієнт був вже вдома і міг їсти. Обстеження показали, що жодної хвороби не було.


7. Карло передбачив час своєї смерті. За два місяці до смерті хлопець записав відео, де сказав: «Коли буду важити 70 кг, помру», після цього, вдивляючись в небо, він щиро посміхнувся. За два місця у нього виявили гострий лейкоз, який фактично за три доби привів його до порогу вічності. Дійсно, тоді він важив 70 кг.

Упорядковано КМЦ
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.