Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 акцентів особистості блаженного Карла Акутіса
11:01 П'ятниця 0 1 580
16-10-2020, 11:01

5 акцентів особистості блаженного Карла Акутіса

10 жовтня 2020 року у Ассізі проголосили блаженним Карла Акутіса, звичайного 15-річного підлітка, а не священика чи єпископа. Напередодні беатифікації був відкритий гріб хлопця. Тіло протягом майже трьох тижнів доступне для вшанування у храмі. Людство зрозуміло, що навіть у важкі часи Господь дає нам знаки свого Милосердя і Любові через конкретних людей, що свідчать своїм життям. Ми вирішили сфокусувати увагу на 5 акцентах, які по-новому відкривають нам постать блаженного.

1. Блаженний Карло не народився у Італії. Хоча Карло за походженням був італійцем, однак місце його народження - Лондон. На початку 90-х батьки хлопця подались на заробітки у Сполучене Королівство, де у 1991 році народився майбутній блаженний. Невдовзі родина повернулась на Батьківщину, в околиці Мілану.

2. Карло Акутіс доводить нам, що блаженним можна бути у джинсах і светрі. Блаженний, якого проголосила Католицька Церква, представляє нам, що шлях до святості не є зарезервованим, навпаки відкритий для кожного з нас. Блаженний Карло – це пересічний італійський підліток у джинсах і светрі, який вважав, що подарована Богом особистість є вкрай важливою. Не можна бути копією цього світу.

3. Блаженний Карло – покровитель залежних від Інтернету. Дехто вважає, що цифрові технології є радше шкідливими, ніж цінними, натомість блаженний Карло використовував Інтернет як інструментарій євангелізації і проповідування Божого Слова. Чимала кількість духовенства вважає, що Карло міг би стати покровителем залежних від Мережі; тих, які поринають у віртуальний простір, забуваючи про реальний світ.

4. Шлях до святості – через Євхаристію. Від моменту першого Причастя блаженний Карло приймав Причастя щодня, оскільки був переконаний, що шлях до неба лежить через прийняття Тіла і Крові Господа. Коли хлопець дізнався, що хворий на лейкемію незадовго до своєї смерті, він вирішив віддати останній подих за Церкву. Така постава сучасного підлітка справді вражає, адже більшість однолітків Карло у сучасному світі зосереджені на алкоголі, наркотиках, атеїзмі.

5. Бути блаженним можна у великих містах. Ми зазвичай гадаємо, що шлях до святості лежить через малі спільноти – селища, монастирі, провінції. Карло став блаженним, живучи у Мілані. Великі мегаполіси ставлять чималу кількість викликів та пропонують абсолютно новий ритм життя. Таким чином Господь каже нам, що для сучасної людини немає нічого неможливого, лише варто утверджуватись у молитві та вірі. 

Фото з труною блаженного Карло невипадково стали найбільш поширюваними в Інтернеті. Зважаючи на пандемію, війни, катастрофи у сучасному світі для багатьох з нас втрачене обличчя Бога. Наші серця – зневірені. Блаженний Карло є розрадою для сучасності, можливістю показати людині, що Бог з нами, навіть у найтемніші часи. Блаженний Карло, моли Бога за нас!

Молитва про канонізацію блаженного Карла Акутіса

Отче наш, Ти явив нам ревне свідчення юного блаженного Карла Акутіса, для якого Євхаристія була центром життя і силою у виконанні щоденних обов’язків, щоб і інші могли полюбити Тебе над усе. Вчини, щоб він якнайшвидше міг втішатися славою Святих Твоєї Церкви.

Зміцни мою віру, оживи мою надію, віднови в мені прагнення чинити милосердя, за прикладом молодого Карла, який, зростаючи в чеснотах, нині живе з Тобою. Даруй мені благодать, яка мені так потрібна... Уповаю на Тебе, Отче, і на Твого улюбленого Сина Ісуса, на Пресвяту Діву Марію, нашу наймилішу Матір, і довіряюсь заступництву Твого Слуги Карла Акутіса.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…


Юліана Лавриш

Джерело: Духовна велич Львова
Новини зі світу 18:01 Понеділок 0 268 Кардинал Райгард Маркс оприлюднив лист про зречення, надісланий Папі Архієпископ Мюнхена та Фрайзінга пояснює причини свого рішення піти у відставкою ситуацією навколо проблеми зловживань супроти неповнолітніх в Німеччині, що показала як особисті промахи, так і інституційну поразку.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.