Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 жовтня, неділя
18:31 Субота 0 294
17-10-2020, 18:31

Літургія на кожен день, 18 жовтня, неділя

(зел) XXІХ Неділя Звичайного періоду (Початок місійного тижня)
Церква живе завдяки Євхаристії. Ми усвідомлюємо цю істину, коли збираємося на спільній літургійній молитві в урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа. В Євхаристії міститься весь духовний скарб Церкви, яким є Христос – наша Пасха і живий Хліб, що дає людям життя. Молімося під час цієї Святої Меси, щоб ми зрозуміли, що Пресвята Жертва є джерелом і вершиною нашого життя, і, щоб це пізнавши, ми отримали плоди Божого відкуплення.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 45, 1. 4-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь про свого помазаника Кира: «Я взяв його за праву руку, щоб підкорити йому наро­ди, щоб обернути спини царі в, щоб відчинити перед ним двері і щоб брами більш не зачинялись. Задля Яко­ва, Мого слуги, Ізраїля, Мого вибранця, Я назвав тебе на ім’я, дав тобі  почесне звання, навіть якщо ти Мене не знаєш. Я – Господь, і немає і ншого. Окрім Мене немає Бога. Я підпері зую тебе, хоч ти Мене й не знаєш, щоб знали від сходу сонця до заходу, що немає і ншого, окрім Мене. Я – Господь, і немає і ншого!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1 і 3. 4-5. 7-8а. 9-10а і в
Воздайте Богу силу, честь і славу.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Звістіть між язичниками Його славу, *
серед усіх народів – Його діла дивовижні.
Бо великий Господь і найвищої хвали гідний. *
Він грізний – понад усіма богами.
Адже всі боги народів – це боввани, *
а Господь – сотворив небо.
Покоління народів, віддайте Господу, *
віддайте Господу славу і силу,
віддайте Господу, *
Імені Його, славу.
Поклоніться Господу – оздобленому у святість. *
Нехай уся земля затремтить перед Його обличчям.
Сповістіть між народами: «Господь воцарився!» *
Він справедливо буде судити народи!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 1, 1-5б
Початок Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Павло, Силуан і Тимотей – Солунській Церкві в Бозі Отці й Господі Ісусі Христі: благодать вам і мир. Ми завжди дякуємо Богові за всіх вас, постійно згаду­ючи в наших молитвах; пам’ятаємо перед Богом, нашим Отцем, про ваше діло віри, про працю любові та терпіння в надії на нашого Господа Ісуса Христа. Знаємо, улюблені Богом брати, про ваше обрання. Адже наше Євангеліє до вас було не тільки в слові, а й у силі, та у Святому Духові, й з повним переконанням. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 2, 15г. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 22, 15-21
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу фарисеї пішли і зібрали раду, щоби зловити Ісуса на слові. І послали до Нього своїх учнів з іродіяна­ми, кажучи: «Учителю, знаємо, що Ти є правдомовний, навчаєш Божої дороги по правді і ні на кого не зважаєш, бо не дивишся на обличчя людей. Тож скажи нам, як Ти вважаєш: чи належить давати податок кесареві, чи ні?» Знаючи їхнє лукавство, Ісус сказав: «Навіщо випро­бовуєте Мене, лицеміри? Покажіть Мені податкову мо­нету!» Вони принесли Йому динарій. А Він каже їм: «Чий це образ і напис?» Відповідають: «Кесаря!» Тоді Він каже їм: «То кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ
Христос навчає нас правильного ставлення до земних речей, тож звернімося до Нього, прохаючи Його про допомогу в на­ших справах і проблемах:
1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб їхня праця принесла плоди зростання духовності у всьому світі.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоби Господь дарував їй істинний мир, злагоду та процвітання.
3. Молімося за молодь, щоб вона будувала майбутнє України на фундаменті почуття відповідальності перед Богом і суспільством.
4. Молімося за людей, які переживають кризу віри, щоб вони духовно відродилися і повернулися до Христа.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив обдарувати їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, щоб у Євхаристії ми черпали сили для стійкості у вірі та вірності заповідям Божим.
Господи наш і Спасителю, допомагай нам вірно йти дорогою Твоїх заповідей і вдосконалюватися у чеснотах та святості, щоб ми могли удостоїтися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий