Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представлено логотип Світового Дня Молоді 2023 у Лісабоні
17:01 П'ятниця 0 745
16-10-2020, 17:01

Представлено логотип Світового Дня Молоді 2023 у Лісабоні

В річницю обрання Йоана Павла ІІ, засновника Світового Дня Молоді, став доступним у мережі також офіційний сайт заходу.
Про це пише Vatican News.

Наприкінці січня минулого року, в останній день Світового Дня Молоді в Панамі, кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, оголосив про те, що місцем наступної такої зустрічі буде столиця Португалії місто Лісабон. Подія була запланована на 2022 рік, але надзвичайна ситуація, викликана пандемією нової коронавірусної інфекції, змусила перенести захід на один рік.

Приготування, однак, тривають. У річницю обрання на Петрове служіння ініціатора таких зустрічей святого Папи Йоана Павла ІІ, 16 жовтня 2020 року, відбулося представлення офіційного логотипу Світового Дня Молоді 2023 у Лісабоні. В цей день також став доступним офіційний сайт події www.lisboa2023.org.

Логотип СДМ 2023

Логотип натхнений темою, яку Святіший Отець обрав для цієї зустрічі, що є словами з Євангелія від Луки: «Марія підвелася і пустилася швидко в дорогу». Ескіз було обрано в рамках міжнародного конкурсу, організованого місцевим оргкомітетом. У ньому взяли участь близько сотні заявок із 30 країн світу. Група експертів з Португальського Католицького Університету обрала 21 кращу пропозицію, після цього комісія з представників світу маркетингу та комунікації обрала трьох фіналістів, що були передані до головного організатора – Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, яка й обрала переможця.

Зображення виконане у формі хреста, що пронизаний дорогою, символічним зображенням розарія та стилістичною фігурою голуба, що символізує Святого Духа та переходить в силует Пречистої Діви Марії. Композиція виконана в кольорах португальського прапора.

Христовий хрест – це знак безмежної Божої любові до людства, що є центральним елементом, з якого все починається. Дорога символізує центральну тему, вказуючи на те, як Діва Марія була готова сповняти Божу волю та служити, вирушивши без зволікань до родички Єлизавети. Символічне зображення руху, супроводжене знаком Святого Духа, є запрошенням для молоді оновлювати свою внутрішню силу, свої мрії, ентузіазм, надію та вдячність (Christus Vivit 20). Присутність вервиці вказує на духовність португальського Божого люду, що позначена набожністю до Пресвятої Діви Марії у Фатімі. Сама ж Богородиця зображена як молода дівчина, яка готується стати матір’ю, носячи в Собі світло світу. Легке похилення постаті вказує на Її ентузіазм.

Авторка ескізу

Автором переможної композиції стала Беатріш Роке Антунеш, 24-річна португальська дизайнерка. Дівчина навчалася у Лондоні, а сьогодні працює в інформаційному агентстві в Лісабоні. «Згідно з темою СДМ2023 в Лісабоні, Марія не залишається непорушною, але вирішує відвідати свою родичку. Це є запрошенням для молоді не стояти на місці, старатися, аби щось діялося, будувати світ, не залишаючи цю справу в руках інших. Всі ми потребуємо, аби молодь взяла світ у свої руки», – стверджує переможниця конкурсу.
Новини зі світу 18:01 Понеділок 0 268 Кардинал Райгард Маркс оприлюднив лист про зречення, надісланий Папі Архієпископ Мюнхена та Фрайзінга пояснює причини свого рішення піти у відставкою ситуацією навколо проблеми зловживань супроти неповнолітніх в Німеччині, що показала як особисті промахи, так і інституційну поразку.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.