Увечері, 19 жовтня, Президент та представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій обговорили низку актуальних питань та проблем. Римсько-Католицьку Церкву представляв єпископ Віталій Кривицький.
На початку Президент України представив зібраним заходи та зусилля зі сторони влади, що допомогли би уникнути введення жорсткого карантину у тій ситуації, яку переживає країна зараз; запросив релігійну спільноту до обмеження масових зібрань, зважаючи при цьому на осіб літнього віку, які наражені на більший ризик. Крім того, Володимир Зеленський подякував релігійним діячам за прояв високого рівня відповідальності та дотримання карантинних обмежень вірянами, хоч і зі сторони деяких політиків лунали оскарження, що у церквах на великі свята швидко розповсюдився вірус. Представники ВРЦіРО просили владу не приймати необдуманих рішень, які могли би стати спокусою для порушення жорстких законів. "Уряд обіцяв вести діалог у багатьох питаннях, однак на практиці його забракло", - підкреслив єпископ Віталій Кривицький.У свою чергу, релігійні діячі представили свою діяльність під час пандемії, що була спрямована на допомогу потребуючим (як матеріально, так і духовно).
Крім того, релігійні діячі наголошували на необхідності поглиблення державної сімейної політики, залучення до співпраці відповідних експертів та призначення Уповноваженого у справах сім'ї. "Держава має зробити конкретні кроки, що допоможуть вирішити проблему сурогатного материнства, протидіяти наступу гендерної ідеології", - наголосив єпископ Віталій.
Під час зустрічі також йшла мова про військове капеланство. Президент обіцяв ознайомитись із законопроєктом, що подала релігійна спільнота і який може допомогти налагодити співпрацю церков і держави.
Президент подякував релігійним діячам за участь у роботі тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України.
Релігійні діячі запропонували створити державно-громадський орган, який був би "фільтром", що допоміг би обмежити поширення аморальності в суспільстві. Можливо, це було би щось на кшталт Комітету суспільної моралі, який був ліквідований раніше.
Пандемія збільшила в рази кількість потребуючих. Релігійні діячі наголосили на потребі об'єднання зусиль держави, релігійної спільноти та благодійних громадських організацій для допомоги найменш захищеним категоріям населення.
Фото: Адміністрація Президента України