Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 вересня, середа
19:00 Вівторок 0 480
15-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 16 вересня, середа

Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Свв. КОРНЕЛІЯ, папи, і КИПРІЯНА, єпископа, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Святий Корнелій, за походженням римлянин, керував Церквою у 251-253 роках. Він захищав єдність Церкви, ведучи боротьбу зі схизмою Новакіана. Помер у вигнанні в Чівітавеккії у 253 році.
Святий Кипріян був адвокатом у Карфагені. Після навернення у християнство став пресвітером, а з часом – єпископом Карфагена. Завдяки своїм знанням і святості мав вплив на всю Церкву. Його листування з Папою Корнелієм є свідченням верховенства римського єпископа. За віру йому відтяли голову 14 вересня 258 року, коли в Римі відбувалося перенесення реліквій святого Корнелія. Імена обох мучеників споминаються у Римському каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дав своєму народові святих Корнелія і Кипріяна, ревних пастирів і незламних мучеників; † зміцни за їхнім заступництвом нашу віру і мужність, * щоб ми непохитно прямували до єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 31 — 13, 13
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ревно дбайте про більші дари, а далі я вам показую ще кра­щий шлях. Коли я говорю людськими й ангельськими мовами, але любові не маю, то став я дзвінкою мід­дю або гучним кимвалом. І коли маю пророцтво, осягнув усі таємниці й повноту знання, коли маю повноту віри, так що гори пе­ре­ставляю, але любові не маю, – то я ніщо. І коли я роздам усе своє майно, ко­ли віддам своє тіло на спалення, але любові не маю, то жодної ко­рис­ті не матиму. Любов довго терпить, любов ми­лосердна, не заздрить, любов не ве­личається, не гордиться, не поводиться непристой­но, не шукає свого власного, не спа­лахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; все переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить. Любов ніколи не минає. Хоч існу­ють пророцтва, та припи­нять­ся; хоч є мови, та замовкнуть; хоч є знан­ня, та зникне. Адже ми знаємо частково й про­рокуємо частково. Коли ж настане досконале, припиниться часткове. Коли я був дитиною, то й го­во­рив, як дитина, думав, як дитина, ро­зу­мів, як дитина. Коли став до­рос­лим чо­ловіком, то відкинув ди­тяче. Тепер бачимо, як у дзеркалі, не­ясно; тоді ж – обличчям до облич­чя. Те­пер знаю частково, а тоді пі­знаю так, як і сам був пізна­ний. Тепер залишаються ці три: віра, надія, любов; та найбільша з них – любов. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 2-3. 4-5. 12 і 22
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Співайте Йому нову пісню, *
співайте гарно, з радістю гукайте.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедли­вість, *
Господ­ньою милістю земля повна.
Блаженний народ, для якого Господь є його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 63б. 68б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 31-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «До кого це Мені порівняти людей цього роду? До кого вони подібні? Подібні вони до дітей, які сидять на майдані і гукають одне одному, ка­жучи: “Ми вам грали на флейті, а ви не танцювали; ми голосили, а ви не плакали!” Бо прийшов Йоан Хреститель, який не їсть хліба і не п’є вина, а ви кажете: “Він біса має!” Прийшов Син Люд­ський, який їсть і п’є, а ви кажете: “Ось людина, що обжи­рається та впивається вином, приятель митарів і гріш­ників!” Тож виправдана мудрість усіма своїми дітьми». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво святих мучеників Корнелія, Папи, і Кипріяна, єпископа Карфагена, просімо Господа про благода­ті, потрібні Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, за прикладом свя­того папи Корнелія, відважно проповідував Євангеліє всім народам землі.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він ревно вів довірену йому паству дорогою спасіння.
3. Молімося за Україну, щоб Господь дарував нашій Батьків­щині істинний мир і свободу.
4. Молімося за журналістів, щоб відважно і відповідально служили суспільному розвитку держав.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і бла­говолив прийняти у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, укріплені вірою та взаєм­ною любов’ю, будували Царство Христове на землі.
Господи і Отче всіх народів і поколінь, уділи всім нам благо­дать вірного служіння Тобі і благоволи вислухати наші сми­ренні прохання. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, просимо Тебе: прийми дари свого народу на честь святих страждань Твоїх мучеників; † нехай вони так саме, як дали святим Корнелію і Кипріяну сили в переслідуваннях, * вчинять і нас стійкими у випробуваннях. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Через святі тайни, які ми прийняли, смиренно благаємо Тебе, Боже: † уділи нам духа мужності, * щоб ми, за прикладом святих мучеників Корнелія і Кипріяна змогли свідчили про істину Євангелія. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.