Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 вересня, понеділок
17:31 Неділя 0 202
15-09-2019, 17:31

Літургія на кожен день, 16 вересня, понеділок

Кожний  з  нас  є  людиною – слабкою, грішною. Це наслідки первородного гріха. І Господь Ісус знає про це. Він хоче змінити наше життя, так як змінив життя багатьох людей, наприклад, життя св. Павла, Марії Магдалини, св. Августина, св. Франциска. Запросимо Ісуса до свого серця і дозволимо Йому перемінювати нас, грішних, на добрих людей і добрих християн.
Свв. КОРНЕЛІЯ, папи, і КИПРІЯНА, єпископа, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Святий Корнелій, за походженням римлянин, керував Церквою у 251-253 роках. Він захищав єдність Церкви, ведучи боротьбу зі схизмою Новакіана. Помер у вигнанні в Чівітавеккії у 253 році.
Святий Кипріян був адвокатом у Карфагені. Після навернення у християнство став пресвітером, а з часом – єпископом Карфагена. Завдяки своїм знанням і святості мав вплив на всю Церкву. Його листування з Папою Корнелієм є свідченням верховенства римського єпископа. За віру йому відтяли голову 14 вересня 258 року, коли в Римі відбувалося перенесення реліквій святого Корнелія. Імена обох мучеників споминаються у Римському каноні.


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дав своєму народові святих Корнелія і Кипріяна, ревних пастирів і незламних мучеників; † зміцни за їхнім заступництвом нашу віру і мужність, * щоб ми непохитно прямували до єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 2, 1-8
Читання з першого Послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Насамперед прошу, щоби звершувати мо­литви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побожності та чистоті. Це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові, який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини. Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос, який дав себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу; для цього я був поставле­ний проповідником і апостолом, – істину кажу, не обма­нюю, – учителем язичників у вірі та істині. Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи­ чисті руки – без гніву та суперечки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 28, 2. 7. 8-9
Прославлю Бога – Він почув мій голос.
Почуй голос мого благання, *
коли я кличу до Тебе,
коли я підношу свої руки *
до Твого святого храму.
Господь – мій щит і моя сила. *
На Нього моє серце поклало надію,
і Він мені допоміг – моє серце зраділо. *
Тож прославлятиму Його піснею своєю.
Господь – сила і захист свого народу, *
Він – рятівний захисник свого помазанця.
Спаси свій народ, поблагослови свій спадок: *
паси їх і возвелич їх навіки!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 1-10
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус закінчив промовляти усі свої сло­ва до вух народу, то увійшов у Капернаум. Слуга одно­го сотника, який був дорогим для нього, занедужав і був при смерті. Коли сотник почув про Ісуса, послав до Ньо­го юдейських старших, благаю- чи, щоби прийшов і вря­тував його слугу. Прийшовши до Ісуса, вони благали Його ревно, ка­жучи: «Він достойний того, щоб Ти йому це зробив, бо любить наш народ і синагогу нам збудував». Ісус пішов з ними. Коли вже був недалеко від дому, сотник послав друзів, щоб сказали Йому: «Господи, не трудися, бо я не достойний, щоб Ти зайшов під мій дах; тому я сам не вважав себе гідним прийти до Тебе. Але скажи слово – і видужає мій слуга. Адже і я людина під­владна, і воїнів маю під собою; кажу одному: “Іди”, – і він іде, а іншому: “Прийди”, – і він приходить, а слузі своєму: “Зроби це”, – і він робить». Почувши це, Ісус здивувався йому і, обернувшись до натовпу, який йшов за Ним, промовив: «Кажу вам: на­віть в Ізраїлі Я не знайшов такої віри!» Коли посланці повернулися додому, знайшли слугу здоровим. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво святих мучеників Корнелія, Папи, і Кипріяна, єпископа Карфагена, просімо Господа про благода­ті, потрібні Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, за прикладом свя­того Папи Корнелія, мученика, відважно проповідував Євангеліє всім народам землі.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він ревно вів довірену йому паству дорогою спасіння.
3. Молімося за Україну, щоб Господь дарував нашій Батьків­щині істинний мир і свободу.
4. Молімося за журналістів, щоб відважно і відповідально служили суспільному розвитку держав.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і бла­говолив прийняти у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, укріплені вірою та взаєм­ною любов’ю, будували Царство Христове на землі.
Господи і Отче всіх народів і поколінь, уділи всім нам благо­дать вірного служіння Тобі і благоволи вислухати наші сми­ренні прохання. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, прийми дари свого народу, які  ми принесли на честь Твої х мучеників; † нехай Євхаристія, що дала святим Корнелію і Кипріяну сили в переслі дуваннях, * вчинить нас стійкими у випробуваннях. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37 або звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, через святі тайни, які ми прийняли, уділи нам духа мужності, * щоб ми, за прикладом святих мучеників Корнелія і Кипріяна, свідчили про істину Євангелія. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву