Кожний з нас є людиною – слабкою, грішною. Це наслідки первородного гріха. І Господь Ісус знає про це. Він хоче змінити наше життя, так як змінив життя багатьох людей, наприклад, життя св. Павла, Марії Магдалини, св. Августина, св. Франциска. Запросимо Ісуса до свого серця і дозволимо Йому перемінювати нас, грішних, на добрих людей і добрих християн.
Свв. КОРНЕЛІЯ, папи, і КИПРІЯНА, єпископа, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Святий Корнелій, за походженням римлянин, керував Церквою у 251-253 роках. Він захищав єдність Церкви, ведучи боротьбу зі схизмою Новакіана. Помер у вигнанні в Чівітавеккії у 253 році.
Святий Кипріян був адвокатом у Карфагені. Після навернення у християнство став пресвітером, а з часом – єпископом Карфагена. Завдяки своїм знанням і святості мав вплив на всю Церкву. Його листування з Папою Корнелієм є свідченням верховенства римського єпископа. За віру йому відтяли голову 14 вересня 258 року, коли в Римі відбувалося перенесення реліквій святого Корнелія. Імена обох мучеників споминаються у Римському каноні.
АНТИФОН НА ВХІДСвв. КОРНЕЛІЯ, папи, і КИПРІЯНА, єпископа, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Святий Корнелій, за походженням римлянин, керував Церквою у 251-253 роках. Він захищав єдність Церкви, ведучи боротьбу зі схизмою Новакіана. Помер у вигнанні в Чівітавеккії у 253 році.
Святий Кипріян був адвокатом у Карфагені. Після навернення у християнство став пресвітером, а з часом – єпископом Карфагена. Завдяки своїм знанням і святості мав вплив на всю Церкву. Його листування з Папою Корнелієм є свідченням верховенства римського єпископа. За віру йому відтяли голову 14 вересня 258 року, коли в Римі відбувалося перенесення реліквій святого Корнелія. Імена обох мучеників споминаються у Римському каноні.
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.
КОЛЕКТА
Боже, Ти дав своєму народові святих Корнелія і Кипріяна, ревних пастирів і незламних мучеників; † зміцни за їхнім заступництвом нашу віру і мужність, * щоб ми непохитно прямували до єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 2, 1-8
Читання з першого Послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Насамперед прошу, щоби звершувати молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побожності та чистоті. Це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові, який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини. Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос, який дав себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу; для цього я був поставлений проповідником і апостолом, – істину кажу, не обманюю, – учителем язичників у вірі та істині. Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи чисті руки – без гніву та суперечки. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 28, 2. 7. 8-9
Прославлю Бога – Він почув мій голос.
Почуй голос мого благання, *
коли я кличу до Тебе,
коли я підношу свої руки *
до Твого святого храму.
Господь – мій щит і моя сила. *
На Нього моє серце поклало надію,
і Він мені допоміг – моє серце зраділо. *
Тож прославлятиму Його піснею своєю.
Господь – сила і захист свого народу, *
Він – рятівний захисник свого помазанця.
Спаси свій народ, поблагослови свій спадок: *
паси їх і возвелич їх навіки!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 1-10
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус закінчив промовляти усі свої слова до вух народу, то увійшов у Капернаум. Слуга одного сотника, який був дорогим для нього, занедужав і був при смерті. Коли сотник почув про Ісуса, послав до Нього юдейських старших, благаю- чи, щоби прийшов і врятував його слугу. Прийшовши до Ісуса, вони благали Його ревно, кажучи: «Він достойний того, щоб Ти йому це зробив, бо любить наш народ і синагогу нам збудував». Ісус пішов з ними. Коли вже був недалеко від дому, сотник послав друзів, щоб сказали Йому: «Господи, не трудися, бо я не достойний, щоб Ти зайшов під мій дах; тому я сам не вважав себе гідним прийти до Тебе. Але скажи слово – і видужає мій слуга. Адже і я людина підвладна, і воїнів маю під собою; кажу одному: “Іди”, – і він іде, а іншому: “Прийди”, – і він приходить, а слузі своєму: “Зроби це”, – і він робить». Почувши це, Ісус здивувався йому і, обернувшись до натовпу, який йшов за Ним, промовив: «Кажу вам: навіть в Ізраїлі Я не знайшов такої віри!» Коли посланці повернулися додому, знайшли слугу здоровим. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво святих мучеників Корнелія, Папи, і Кипріяна, єпископа Карфагена, просімо Господа про благодаті, потрібні Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, за прикладом святого Папи Корнелія, мученика, відважно проповідував Євангеліє всім народам землі.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він ревно вів довірену йому паству дорогою спасіння.
3. Молімося за Україну, щоб Господь дарував нашій Батьківщині істинний мир і свободу.
4. Молімося за журналістів, щоб відважно і відповідально служили суспільному розвитку держав.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і благоволив прийняти у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, укріплені вірою та взаємною любов’ю, будували Царство Христове на землі.
Господи і Отче всіх народів і поколінь, уділи всім нам благодать вірного служіння Тобі і благоволи вислухати наші смиренні прохання. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми дари свого народу, які ми принесли на честь Твої х мучеників; † нехай Євхаристія, що дала святим Корнелію і Кипріяну сили в переслі дуваннях, * вчинить нас стійкими у випробуваннях. Через Христа, Господа нашого.
Префація про святих мучеників № 37 або звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, через святі тайни, які ми прийняли, уділи нам духа мужності, * щоб ми, за прикладом святих мучеників Корнелія і Кипріяна, свідчили про істину Євангелія. Через Христа, Господа нашого.
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви
Ісус у своєму Євангелії постійно закликав любити Бога і людей. Тому що любов – це фундамент усього. З любові Бог створив світ, з любові створив людину, з любові Бог став людиною і помер на хресті за наші гріхи. З любові заснував Церкву. Ісус навчає нас з любов’ю ставитись до наших ворогів. Задумаймося сьогодні, чи вміємо ми любити, прощати, перепрошувати. Якщо в нашому серці немає любові, ми не маємо права називатись християнами. Перепросімо Бога за брак любові в нашому житті.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ МАРІЇ
Вперше в літургії Пресвяте ім’я Марії почало вшановуватися в Іспанії у 1513 р. у святі, присвяченому імені Матері Спасителя. Почитання імені Марії в усій Церкві пов’язане з важливою для християнської Європи подією – перемогою християнських військ під керівництвом польського короля Яна ІІІ Собеського над турками 12 вересня 1683 р. На честь перемоги Папа Інокентій ХІ установив спомин імені Марії.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 119)