Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 вересня, середа
18:04 Вівторок 0 187
17-09-2019, 18:04

Літургія на кожен день, 18 вересня, середа

Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


АНТИФОН НА ВХІД
За короткого часу ставши досконалим, він виповнив довголіття, * душа бо його Господу була угодна, * тим і забрав Він його поспішно з-посеред лукавства. (Мудр 4, 13-14)

КОЛЕКТА
Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоє ї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; † вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці * і з запалом прямували до вічного миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 3, 14-16
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Пишу тобі це, сподіваючись, що незаба­ром прийду до тебе, а коли забарюся, то щоб ти знав, як належить поводитися в Божому домі, яким є Церква жи­вого Бога, колона і фундамент істини. Безперечно, що таємниця благочестя велика: Той, який був об’явлений в тілі, оправданий в Духові, пока­заний ангелам, проповідуваний між народами, в Нього повірили у світі, Він вознісся в славі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 111, 1-2. 3-4. 5-6
Діла Господні – славні і величні.
Я буду Господа прославляти всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх жадають.
Його діяння – краса і велич, *
а праведність Його перебуває навіки.
Незабутніми зробив Він свої діла дивовижні, – *
Господь милосердний і щедрий.
Він дає поживу тим, які Його бояться, *
повік пам’ятатиме про завіт свій.
Силу своїх діянь Він звістив своєму люду, *
щоби дати їм спадщину народів.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 63б. 68б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 31-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «До кого це Мені порівняти людей цього роду? До кого вони подібні? Подібні вони до дітей, які сидять на майдані і гукають одне одному, ка­жучи: “Ми вам грали на флейті, а ви не танцювали; ми голосили, а ви не плакали!” Бо прийшов Йоан Хреститель, який не їсть хліба і не п’є вина, а ви кажете: “Він біса має!” Прийшов Син Люд­ський, який їсть і п’є, а ви кажете: “Ось людина, що обжи­рається та впивається вином, приятель митарів і гріш­ників!” Тож виправдана мудрість усіма своїми дітьми». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква вшановує святого Станіслава Костку, покровителя молоді. За його заступництвом просімо Гос­пода про потрібні нам благодаті:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за українську молодь, щоб вона була вірною християнським ідеалам і жила згідно з Христовим Євангелієм.
3. Молімося за покликаних до священицького і чернечого життя, щоб вони зростали у ревності та Божих чеснотах.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей у ві­рі та любові до Бога і ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їхні земні гріхи і допустив до участі у небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнсь­ким життям були сіллю землі і так могли привести до Бога наших невіруючих братів.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і будь для нас тим, ким Ти був для святого Станіслава: початком і кінцем усього життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай ця жертва дасть нам таку мужність у життєвих труднощах, * приклад якої нам дав святий Станіслав Костка. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ченців № 39

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зіслав їм хліб з неба, * хлібом Ангелів чоловік живився. (Пор. Пс 78(77), 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай за заступництвом святого Станіслава Костки сила Твоєї Євхаристії освітить і запалить нас, † щоб палали в нас святі прагнення * і щоб ми сповнились добрими вчинками. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:01 Субота 0 244 Літургія на кожен день, 13 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Питання: ви живі? Які докази маєте, що ви живі? Можливо, лише те, що ви не мертві. Але цього замало. Справді живою людиною є той, хто спроможний дякувати. Чимало людей закриті на несподіванки життя. Несподіванка є початком вдячності. Але це тільки початок процесу, який мусить пройти через наш розум, волю та почуття. І Нааман, і самарянин були живими та відкритими до здивування, а їхні інтелект, воля та почуття діяли правильно. В інших було не так, і вони не були спроможні дякувати. А як це є у нас?