В суботу, 6 липня, в Тартакові на Сокальщині від самого ранку можна було побачити метушню, святково одягнених, місцевих жителів. Усі Вони чекають на урочисте впровадження достовірної копії чудотворної ікони Матері Божої Тартаківської Зцілительки хворих.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.Ця ікона була намальована італійським художником в першій половині ХVII ст. для замкової каплиці Потоцьких у Тартакові. Після великого пожару в палаці Потоцьких, образ передають до парафіяльного костелу святого Архангела Михаїла.
В тому часі ікона прославилась багатьма незвичайними чудесами. З цієї причини була утворена спеціальна єпископська комісія, яка мала за завдання зібрати свідчення людей і упевнитись в правдивості цих див. Після завершення своєї роботи комісія затвердила 83 вагомих дива, які відбулися в період з 1764 по 1777 рр. і на підставі цього єпископ Холмський Антоній Окенцький, 5 березня 1777 року, видав постанову якою встановив санктуарій Матері Божої Тартаківської.
Ікона після Другої Світової війни була перевезена до Польщі, де на постійно знайшла своє місце в селі Лукавєц біля Любачева.
З ініціативи, тодішнього секретаря Папи Івана Павла ІІ о. прелата Мечеслава Мокшицького, уродженця Лукавця, була приготовлена достовірна копія ікони Матері Божої Тартаківської і 8 січня 2004 року у Ватикані в приватній каплиці Святішого Отця, відбулася коронація і освячення цього образу для Тартаківського костелу. Варто зазначити, що храм був повернутий вірним лише у листопаді 2003 року.
Урочиста інтронізація ікони відбулася, 15 травня 2004 р., Кардиналом Мар’яном Яворським, при участі делегації з Лукавця і великої кількості вірних.
Через аварійний стан Тартаківського костелу ікона зберігалася в Червонограді, але прийшов той день коли знову «Наша Матінка повертається додому», як зазначив в привітальному слові о. Казимир Шалай тутешній настоятель.
Архієпископ Мечислав Мокшицький, у своїй проповіді згадав, що біля цієї ікони проходили мої дитячі, юнацькі та дорослі роки життя. Це Вона була свідком мого Хрещення, Першого Причастя і Миропомазання. Відправляючи приміційну Месу перед цим чудотворним Ликом я завірив Їй своє священство. А також як єпископ приклоняю перед Нею коліна, коли приїжджаю до родинного дому. Також Єпископ зазначив, що від сьогоднішнього дня в цьому Католицькому храмі в кожну першу суботу липня буде парафіяльний відпуст на честь Матері Божої Тартаківської Зцілительки хворих. А також цей день буде Архідієцезіальним днем хворого.
В урочистості взяли участь священники і вірні Католицької, Греко-Католицької та Православної церкви з України і з за кордону.
о. Микола Леськів
Молитва до Пресвятої Діви Марії
зцілительки хворих в Тартаківській іконі
О найулюбленіша в чудотворній Тартаківській іконі Маріє, Ти найбільша моя втіха після Бога, наближаюсь до Тебе з усією довірою, як дитина, до найкращої Матері, падаю недостойний покірно до Твоїх ніг, як жебрак, і благаю: випроси у Сина свого милосердя для мене за безліч моїх гріхів, а також утіш мене у моєму пригніченні та смутку.
Ти стільки чудес вчинила в цьому вибраному Тобою місці, стільки нещасних хворих вилікувала, стільком стривоженим та пригніченим витерла сльози і в їхні серця влила бальзам утіхи, і через це я також надіюсь, що Ти не покинеш мене в моїх турботах, а тільки як милостива Мати, зцілителька хворих та пристановище для грішників, приймеш мене під Свою святу опіку сьогодні і в годину смерті. Амінь.