Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 липня, середа
17:58 Вівторок 0 203
9-07-2019, 17:58

Літургія на кожен день, 10 липня, середа

(зел) Середа ХІV звичайного тижня
Кожного покликаного Ісус знає на ім’я. Не йдеться лише про покликаних до священства або до монашества. Йдеться про нас усіх, покликаних, які через хрещення були прищеплені до Нього і включені до Його Церкви. Ісус знає нас на ім’я і посилає так, як тоді. Ця істина, що прихід Господа близько, сьогодні ближче до того, щоб виконатись, ніж дві тисячі років тому.


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 41, 55-57; 42, 5-7а. 17-24а
Читання з Книги Буття.
Тими днями, як зголодніла вся Єгипетська країна, і люди закричали до фараона за хлібом, то фараон казав до єгиптян: «Ідіть до Йосифа та й чиніть, що він вам скаже!» А голод був по всій Єгипетській землі. Тоді Йосиф відчинив усі засіки і продавав хліб єгиптянам, бо голод міцнішав у Єгипетськім краю. І кинулися зі всіх земель люди до Єгипту, аби купувати збіжжя у Йосифа, бо голод лютував по всій землі. Між іншими, які приходили, прибули й сини Ізраїля, щоб купити хліба, бо голоднеча була в Ханаан-краю. Краєм же правив Йосиф, він продавав збіжжя всім людям у краї. Прийшли також Йосифові брати і вклонилися йому лицем до землі. Побачив Йосиф братів своїх та й пізнав їх, але вдавав, що він чужий їм: говорив з ними шорстко. І посадив їх усіх на три дні в темницю. На третій день, вивівши їх з в’язниці, каже до них Йосиф: «От що зробіть, – і залишитеся живими, бо ж я боюся Бога. Якщо ви чесні люди, нехай один з вас, братів, зостанеться в’язнем у темниці, а ви йдіть та й везіть вашим родинам хліб, щоб не голодували. Та приведіть до мене вашого найменшого брата; якщо справдяться ваші слова, тоді ви не помрете». Вони так і зробили. Але заговорили вони один до одного: «Насправді провинилися ми супроти нашого брата, коли бачили, як боліла душа його, коли він благав нас, а ми не послухали; тому й найшло на нас це нещастя». А Рувим відповів їм: «Чи ж я вам не говорив: “Не грішіть, кажу, проти дитини!” Та ви не послухали. Ось тому й вимагається від нас звіту за його кров». Вони ж не знали, що Йосиф розуміє їх, бо промовляв до них через перекладача. А він відвернувся від них і заплакав. Потім обернувся до них, порозмовляв з ними, а тоді взяв з-поміж них Симеона і на їхніх очах звелів його ув’язнити. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 2-3. 10-11. 18-19
Бог – нам надія, Він зішле нам милість.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Співайте Йому нову пісню, *
співайте гарно, з радістю гукайте.
Господь наміри людей руйнує, *
зупиняє задуми народів.
А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця – на віки і покоління.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 1-7
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прикликавши Дванадцятьох своїх учнів, Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб вига­няти їх і зціляти всяку хворобу й усяку недугу. Ось імена Дванадцятьох апо­столів: перший – Симон, прозваний Петром, і Андрій, його брат; Яків Зе­ведеїв та Йоан, його брат; Филип і Вартоломей; Тома і мит­ник Матей; Яків Алфеїв і Та­дей; Симон Кананіт і Юда Іска­рі­от­ський, який зрадив Його. Цих Дванадцятьох послав Ісус і запові в їм, кажучи: «На дорогу язич­ників не йдіть і до міста самарійського не входьте, а йдіть радше до загиблих овець дому Ізраїля. Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Найважливі шим завданням Церкви є пропові дування Царства Божого; просімо у Господа благодатей, потрібних нам, щоб бути достойними помічниками Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Святий Дух щедро обдарував його своїми дарами і надихав до керування Божою Церквою.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони вірно та охоче виконували місію Христових апостолів у Церкві.
3. Молімося за письменників та журналістів, щоби своїми знаннями та здібностями вони гідно служили людям.
4. Молімося за місіонерів, щоб їхня праця приносила плоди численних священицьких і чернечих покликань серед місцевої молоді.
5. Молімося за померлих, щоб Господь явив своє безмежне милосердя і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господні заповіді і зростали у святості та Господніх благодатях.
Господи наш і Вчителю, Ти сам обрав собі апостолів та учнів, пошли своїй Церкві достойних працівників і вчини, щоб вона всі народи привела до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.