Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 липня, субота
17:46 П'ятниця 0 206
12-07-2019, 17:46

Літургія на кожен день, 13 липня, субота

(зел) Субота ХІV звичайного тижня
У сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: переслідування, нестатки й утиски без- умовно необхідні для тих, кого Господь посилає перед собою, щоб вони покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) Довільний спомин св. ГЕНРІХА
Святий Генріх народився у Баварії у 973 році. Після смерті батька став князем Баварії, а у 1014 році був коронований на імператора. Підтримував місіонерську діяльність Церкви, засновував численні єпископства і монастирі. Помер 13 липня 1024 року. У 1146 році був канонізований.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 124)


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого Генріха багатствами своєї благодаті і чудесно возніс його від земного панування до небесного; † вчини за його заступництвом, * щоб ми, попри суєтність цього сві ту, чистим серцем прямували до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 49, 29-31. 33; 50, 15-26а
Читання з Книги Буття.
Тими днями Яків повелів своїм синам, кажучи: «Ось я збираюсь приєднатися до свого роду. Поховайте мене з моїми батьками в печері, що на полі Ефрона, хеттита; у печері, що на полі Махпела, напроти Мамре, в Ханаан-краю, яку то з полем купив Авраам в Ефрона, хеттита, на власне кладовище. Там поховано Авраама й Сару, його жінку; там поховано Ісаака й Ревеку, його жінку, і там поховав я Лію». А коли Яків скінчив наказувати своїм синам, простягнув він свої ноги на ліжко й віддав духа та приєднався до свого роду. Побачивши Йосифові брати, що помер їх батько, сказали: «Ану Йосиф зненавидить нас та й справді відплатить нам за все те лихо, що ми йому заподіяли». І послали до Йосифа сказати: «Батько твій перед своєю смертю так заповідав, кажучи: “Ось так промовте до Йосифа: Прости братам твоїм, будь ласка, вину за гріх їх, вони бо зло вчинили тобі. Та ти прости тепер, будь ласка, провину рабам Бога твого батька”». І заплакав Йосиф, як вони це говорили до нього. Тоді прийшли ще його брати і, впавши перед ним, сказали: «Ось ми – твої раби». А Йосиф каже до них: «Не бійтеся! Хіба ж я замість Бога? Ви зло задумали на мене, але Бог обернув це на добре, щоб возвеличити мене, як воно й є сьогодні, і спасти життя багатьом народам. Не бійтесь: я годуватиму вас і дітей ваших». І втішив їх і говорив до них зичливо. І пробував Йосиф у Єгипті, він і дім його батька. А жив Йосиф сто десять років. Йосиф бачив дітей Ефраїма до третього покоління; також діти Махіра, сина Манассії, народилися в Йосифові прийми. Нарешті Йосиф сказав до своїх братів: «Я вмираю, але Бог напевно навідається до вас і виведе вас із цього краю в землю, що про неї Я клявся Авраамові, Ісаакові та Яковові». І взяв Йосиф у синів Ізраїля таку клятву: «Як Бог навідається до вас, ви заберете звідси мої кості». І помер Йосиф мавши сто десять років. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 105, 1-2. 3-4. 6-7
Шукайте Бога, всі покірні серцем.
Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Хваліться Його святим Ім’ям; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ви, коли вас зне­ва­жа­ють за Ім’я Христове,
бо на вас покоїться Дух Божий.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 24-33

† Читання Євангелія від святого Матея.
Того часу Ісус сказав свої м Апостолам: «У чень не вищий за вчи- теля, а слуга – за свого пана. Досить учневі стати таким, як його вчитель, а слузі  – як його пан. Коли господаря дому назвали Вельзевулом, то наскі льки бі льше говоритимуть на його домашніх! Тож не бі йтеся їх, бо немає ні­чого прихованого, що не від­кри­єть­ся, і нічого таємного, що не ста­не явним. Те, що кажу вам у темряві, ка­жі ть при сві тлі; і те, що на вухо почуєте, пропові дуйте на дахах. І не бі йтеся тих, хто вбиває ті ло, душі ж убити не можуть; бі й­теся бі льше Того, хто може і душу, і ті ло погубити в геєні.  Хіба два горобці  не продаються за асарія? Проте жодний з них не впаде на землю без волі вашого Отця. А у вас усе волосся на голові  по­раховане. Тож не бі йтеся, бо ви цінні ші за безліч горобці в. Кожного, хто визнає Мене пе­ред людьми, визнаю і Я його перед Мої м Отцем, який на небесах, а хто відречеться від Мене перед людьми, відречуся його і Я перед Отцем Мої м, який на небесах». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Істинне релігійне життя вимагає відваги і мужності; просімо у Господа благодатей, необхідних усім людям доброї волі для достойного життя в сучасному світі:
1. Історія Церкви сяє праведним життям її святих пастирів та ченців; молімося, щоб і сьогоднішні служителі Церкви були для світу взірцем істинної праведності.
2. У світі є багато зла та несправедливості; молімося за гнаних та гноблених, щоб сам Господь був їхньою розрадою і опорою.
3. Життя багатодітної сім’ї це щоденний подвиг; молімося, щоб вони завжди відчували доброзичливе ставлення оточення.
4. Лихі люди звинувачують у лицемірстві тих, хто часто приймає святі таїнства; молімося за переслідуваних через їхню побожність.
5. Душі наших померлих братів обтяжені провинами; молімося за померлих, щоб вони отримали благодать бачити обличчя Боже.
6. Господь благословляє і обдаровує свою Церкву; молімося про благодать вірності і чесноту вдячності за щедрі дари Божі для нас.
Боже, наш Отче, дай нам, своїм дітям, чесноту мужності, щоб ми відважно проголошували Твоє Ім’я і так змогли привести до Тебе весь світ. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.