Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 липня, п'ятниця
17:54 Четвер 0 226
11-07-2019, 17:54

Літургія на кожен день, 12 липня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІV звичайного тижня
Ісус висилає вісників Доброї Новини по усіх містах, куди хоче прийти сам. До нашого міста Він теж хоче увійти. Ми, які сьогодні беремо участь у цій Літургії, знаходимося тут завдяки тому, що ці вісники таки пішли і не побоялися бути серед вовків простими і лагідними. Ми тут саме завдяки проповіді Доброї Новини вісниками Ісуса. До чого кличе тебе Ісус? Чи, часом, не заважає тобі страх прийняти Його покликання йти і проголошувати цю саму Добру Новину?


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА

Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 46, 1-7. 28-30
Читання з Книги Буття.
Тими днями вирушив Ізраїль зі всім, що було в нього, і, прийшовши у Версавію, приніс жертви Богові свого батька Ісаака. А вночі Бог у видінні сказав до Ізраїля: «Якове, Якове!» Він же озвався: «Я тут!» І сказав: «Я – Бог, Бог батька твого. Не бійся зійти в Єгипет, бо там Я виведу з тебе великий народ. Я сам перейду з тобою в Єгипет, Я й виведу тебе напевне назад, а Йосиф рукою своєю закриє тобі очі». І вирушив Яків з Версавії, а сини Ізраїля повезли Якова, свого батька, і всіх дітей та жінок на возах, які послав фараон, щоб його взяти. Забрали вони з собою і худобу і своє майно, яке надбали в Ханаан-краю, і прибули в Єгипет – Яків, а з ним усе його потомство. Синів своїх і синів своїх синів, дочок своїх і дочок своїх синів – усе своє потомство привів він із собою в Єгипет. Яків послав перед собою до Йосифа Юду, щоб показати дорогу в Гошен. І прибули вони в Гошен-землю. Тоді Йосиф запряг свою колісницю і виїхав назустріч Ізраїлеві, батькові своєму, в Гошен. З’явившись перед ним, упав він йому на шию і так плакав довго на його шиї. Та й каже Ізраїль до Йосифа: «Тепер хай і вмираю, коли побачив я твоє обличчя і що ти живий ще!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 37, 3-4. 18-19. 27-28. 39-40
Праведним серцем Бог дає спасіння.
Надійся на Господа, добро твори, *
населяй землю і плекай вірність.
Веселися в Господі, *
і Він задовольнить прохання твого серця.
Господь знає дні невинних, *
і їхня спадщина пробуватиме повіки.
Вони не будуть засоромлені в лиху годину, *
а в час голоду будуть ситі.
Відвертайся від зла, роби добро – і живи навіки! *
Адже Господь любить справедливість,
і Він не залишить своїх праведних – вони будуть бережені повіки. *
А нащадки безбожних вигублені будуть.
Спасіння ж праведних – від Господа, *
Він – їхня твердиня у час скрути.
Господь допоможе їм, визволить їх, від грішників їх врятує; *
спасе їх, бо вони надіялися на Нього.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 16, 13а; 14, 26г
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли прийде Дух Іс­ти­ни, то поведе вас до всієї істини,
і пригадає вам усе, що Я говорив вам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 16-23

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Ось Я посилаю вас, як овець помі ж вовкі в. Тому будьте мудрі, як змі ї, і невинні, як го- луби. Стережі ться людей, бо видаватимуть вас на суди і по своїх синагогах будуть вас бичувати; поведуть вас заради Мене до во- лодарів і царі в для сві дчення і їм, і язичникам. Коли ж видава- тимуть вас, не журі ться, що і як казати: дасться вам в ту годину, що казати, бо не ви будете говорити, а Дух Отця вашого, котрий говорить у вас. Брат брата видаватиме на смерть і батько дити- ну; і повстануть ді ти проти батькі в, і вбиватимуть їх. Вас будуть усі  ненавидіти за Моє Ім’я, але хто витерпить до кінця, той буде спасений. Коли ж будуть вас переслі ду­вати в цьому мі сті, втікайте до і н­шо­го. Воі стину кажу вам: не встигнете обій­ти із- раїльських міст, як прийде Син Людський».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віра вимагає самозречення, а іноді й самопожертви; тому просімо Господа про благодаті:
1. Молімося за святу Церкву там, де вірні не мають вільного релігійного життя, щоб вони осягнули повну свободу віросповідання.
2. Молімося за тих, хто працює серед невіруючих, щоб вони не соромилися відкрито сповідувати віру в Христа і своїм прикладом навертали невіруючих братів.
3. Молімося за всіх, хто зносить релігійні чи політичні утиски, щоб Господь дав їм розраду та істинну свободу.
4. Молімося за наших рідних, щоб Господь обдарував їх здоров’ям і завжди опікувався ними.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь очистив їх від усякого бруду скоєних гріхів і дав вічне спочивання у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми вміли переборювати власні слабкості і прагнули вдосконалюватися у чеснотах Божих.
Боже, наш Отче, Ти є джерелом мужності та сили, вислухай наші прохання і вчини, щоб ми мужньо боролися з усяким проявом зла і так удостоїлися Небесного Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.