ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ МАРІЇ (біл) Урочистість
В Урочистість Пресвятої Богородиці Марії скеруймо наші думки в сторону материнства. Кожен з нас, як вчив св. Франциск Асизький, може бути матір’ю в духовному значенні цього слова. Єдиною умовою є те, аби з допомогою наших слів та вчинків інші люди зустрінуть Бога. На порозі Нового 2019 Року благаймо про заступництво та материнську опіку Тієї, яка своїм «ТАК» відкрила Богові дорогу до сердець всіх людей.
(Всесвітній День миру)
АНТИФОН НА ВХІДВ Урочистість Пресвятої Богородиці Марії скеруймо наші думки в сторону материнства. Кожен з нас, як вчив св. Франциск Асизький, може бути матір’ю в духовному значенні цього слова. Єдиною умовою є те, аби з допомогою наших слів та вчинків інші люди зустрінуть Бога. На порозі Нового 2019 Року благаймо про заступництво та материнську опіку Тієї, яка своїм «ТАК» відкрила Богові дорогу до сердець всіх людей.
(Всесвітній День миру)
Вітай, Пресвята Богородице, * Ти народила на світ Царя, * який володіє небом і землею навіки вічні.
Мовиться “Слава во вишніх”.
КОЛЕКТА
Боже, плідною дівочістю Пресвятої Діви Марії Ти обдарував людський рід нагородою вічного спасіння; † вчини, щоб ми відчували заступництво Тієї, * через яку ми удостоїлися отримати Подателя життя, нашого Господа Ісуса Христа, Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 6, 22-27
Читання з Книги Чисел.
Господь промовив до Мойсея: «Скажи Аарону та його синам: Так будете благословляти синів Ізраїля, мовивши до них: “Нехай Господь благословить тебе і охороняє тебе! Нехай Господь світить обличчям своїм до тебе та милує тебе! Нехай Господь оберне обличчя своє до тебе і дасть тобі мир!” Так закликатимуть Ім’я Моє на синів Ізраїля, і Я благословлятиму їх». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 67, 2-3. 5. 6 і 8
Бог милосердний хай благословить нас.
Боже, будь милосердний до нас і поблагослови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Бог милосердний хай благословить нас.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти праведно народи судиш *
і народи на землі провадиш.
Хай прославлять Тебе народи, Боже; *
нехай Тебе всі племена прославлять.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Гал 4, 4-7
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Коли прийшла повнота часу, Бог послав свого Сина, народженого від жінки, народженого під Законом, аби викупити тих, які під Законом, щоб ми одержали усиновлення. А оскільки ви – сини, то Бог послав у наші серця Духа свого Сина, який кличе: «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, а син, а якщо син, то й спадкоємець завдяки Богові. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 1, 1-2
Алілуя, алілуя, алілуя.
Багато разів і багатьма способами
говорив Бог до батьків через пророків,
а цими останніми днями заговорив до нас через Сина.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 2, 16-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу пастухи, поспішаючи, прийшли до Вифлеєму та знайшли Марію, Йосифа й Немовля, котре лежало в яслах. Побачивши, вони розповіли про слово, яке було сказано їм про цю Дитину. І всі ті, які чули, здивувалися зі сказаного їм пастухами. Марія ж зберігала всі ці події, зіставляючи їх у своєму серці. А пастухи повернулися, славлячи й вихваляючи Бога за все, що чули та бачили, як їм було сказано. Як виповнилося вісім днів, – коли мали обрізати Його, – то дали Йому ім’я Ісус, як проголосив ангел ще перед Його зачаттям в утробі. Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Стоячи сьогодні під благодатним покровом Богородиці Діви Марії, просімо Господа, щоб Він вислухав благання свого народу, який молиться про мир на землі:
1. Молімося за святу Церкву про дар єдності та вірності Євангелію.
2. Молімося про мир на землі, особливо там де війна та кон- флікти загрожують безпеці людей.
3. Молімося аби у новому році Милосердний Бог оберігав людей по всьому світі від голоду, воєн та стихійних лих.
4. Молімося за Україну, щоб Господь оточував нашу Батьківщину особливою опікою і оберігав її від усілякого зла.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, аби Господь ніколи не залишав нас без своєї опіки.
Боже, наш Отче, тільки Ти є джерелом істинного миру, вислухай наші смиренні молитви і через заступництво Богородиці Діви Марії вчини милостиво, щоб наші часи були спокійні, а ми завжди вірно служили Тобі. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти милостиво даєш початок і вдосконалюєш усе, що добре; † вчини, щоб ми, які радіємо урочистістю Пресвятої Богородиці, * нині славлячи початок Твоєї слави, могли втішатися її досконалістю. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Пресвяту Діву Марію, № 30
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус Христос учора й сьогодні – * той самий навіки. (Євр 13, 8)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, ми у радості спожили небесне таїнство; † вчини, просимо, щоб воно допомогло нам, які удостоїлися прославляти завжди Діву Марію, Матір Твого Сина і Матір Церкви, * осягнути вічне життя. Через Христа, Господа нашого.
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників (стор. 120)
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала. У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)