Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 січня, вівторок
17:38 Понеділок 0 394
31-12-2018, 17:38

Літургія на кожен день, 1 січня, вівторок

ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ МАРІЇ (біл) Урочистість
В Урочистість Пресвятої Богородиці Марії скеруймо наші думки в сторону материнства. Кожен з нас, як вчив св. Франциск Асизький, може бути матір’ю в духовному значенні цього слова. Єдиною умовою є те, аби з допомогою наших слів та вчинків інші люди зустрінуть Бога. На порозі Нового 2019 Року благаймо про заступництво та материнську опіку Тієї, яка своїм «ТАК» відкрила Богові дорогу до сердець всіх людей.
(Всесвітній День миру)

АНТИФОН НА ВХІД
Вітай, Пресвята Богородице, * Ти народила на світ Царя, * який володіє небом і землею навіки вічні.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, плідною дівочістю Пресвятої Діви Марії Ти обдарував людський рід нагородою вічного спасіння; † вчини, щоб ми відчували заступництво Тієї, * через яку ми удостоїлися отримати Подателя життя, нашого Господа Ісуса Христа, Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 6, 22-27
Читання з Книги Чисел.
Господь промовив до Мойсея: «Скажи Аарону та його синам: Так будете благословляти синів Ізраїля, мовивши до них: “Нехай Господь благословить тебе і охороняє тебе! Нехай Господь світить обличчям своїм до тебе та милує тебе! Нехай Господь оберне обличчя своє до тебе і дасть тобі мир!” Так закликатимуть Ім’я Моє на синів Ізраїля, і Я благословлятиму їх». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 67, 2-3. 5. 6 і 8
Бог милосердний хай благословить нас.
Боже, будь милосердний до нас і поблагослови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Бог милосердний хай благословить нас.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти праведно народи судиш *
і народи на землі провадиш.
Хай прославлять Тебе народи, Боже; *
нехай Тебе всі племена прославлять.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Гал 4, 4-7
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Коли прийшла повнота часу, Бог послав свого Сина, народженого від жінки, народженого під Законом, аби викупити тих, які під Законом, щоб ми одержали усиновлення. А оскільки ви – сини, то Бог послав у наші серця Духа свого Сина, який кличе: «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, а син, а якщо син, то й спадкоємець завдяки Богові. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 1, 1-2
Алілуя, алілуя, алілуя.
Багато разів і багатьма способами
говорив Бог до батьків через пророків,
а цими останніми днями заговорив до нас через Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 2, 16-21
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу пастухи, поспішаючи, прийшли до Вифлеєму та знайшли Марію, Йосифа й Немовля, котре лежало в яслах. Побачивши, вони розповіли про слово, яке було сказано їм про цю Дитину. І всі ті, які чули, здивувалися зі сказаного їм пастухами. Марія ж зберігала всі ці події, зіставляючи їх у своєму серці. А пастухи повернулися, славлячи й вихваляючи Бога за все, що чули та бачили, як їм було сказано. Як виповнилося вісім днів, – коли мали обрізати Його, – то дали Йому ім’я Ісус, як проголосив ангел ще перед Його зачаттям в утробі.  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Стоячи сьогодні під благодатним покровом Богородиці Діви Марії, просімо Господа, щоб Він вислухав благання свого народу, який молиться про мир на землі:
1. Молімося за святу Церкву про дар єдності та вірності Євангелію.
2. Молімося про мир на землі, особливо там де війна та кон- флікти загрожують безпеці людей.
3. Молімося аби у новому році Милосердний Бог оберігав людей по всьому світі від голоду, воєн та стихійних лих.
4. Молімося за Україну, щоб Господь оточував нашу Батьківщину особливою опікою і оберігав її від усілякого зла.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, аби Господь ніколи не залишав нас без своєї опіки.

Боже, наш Отче, тільки Ти є джерелом істинного миру, вислухай наші смиренні молитви і через заступництво Богородиці Діви Марії вчини милостиво, щоб наші часи були спокійні, а ми завжди вірно служили Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти милостиво даєш початок і вдосконалюєш усе, що добре; † вчини, щоб ми, які радіємо урочистістю Пресвятої Богородиці, * нині славлячи початок Твоєї слави, могли втішатися її досконалістю. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Пресвяту Діву Марію, № 30

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус Христос учора й сьогодні – * той самий навіки. (Євр 13, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, ми у радості спожили небесне таїнство; † вчини, просимо, щоб воно допомогло нам, які удостоїлися прославляти завжди Діву Марію, Матір Твого Сина і Матір Церкви, * осягнути вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.