Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Пітер Тарксон: Допомога Україні – це жест братерства, жест солідарності з людом, який страждає

Кардинал Пітер Тарксон: Допомога Україні – це жест братерства, жест солідарності з людом, який страждає

Під час прес-конференції у приміщенні агентства «Інтерфакс» у Києві кардинал Пітер Тарксон, префект Дикастерії зі сприяння цілісному людському розвитку, говорив про загальне покликання своєї Дикастерії та про її роботу в Україні.

Вісім років тому Папа Бенедикт XVI запросив мене до Рима на посаду префекта Дикастерії соціальних справ, яка тоді мала назву «Папська Рада справедливості та миру». У серпні 2016 року, Папа Франциск об’єднав чотири дикастерії: справедливості та миру, охорони здоров’я, іміграції й інтегрального розвитку людини, і тому змінилася назва. Тепер це Дикастерія зі сприяння цілісному людському розвитку. Від Його Святості ми отримали завдання: щоб Церква у своїх діях і у своєму житті сприяла благові людини; це наше завдання – сприяти добробуту людини. І саме для цього Папа Римський запросив європейських вірян долучитися до жесту милосердя для України, а особливо її східної частини.


Це звичайна діяльність нашої Дикастерії. Коли вибухає війна, як на сході України, Церква надає допомогу. Так само, як ми це робили для Сирії, так, як ми це робили для Іраку, так, як ми це робили для Судану. І коли трапляєтьс землетрус чи якісь катаклізми, ми намагаємося надати допомогу – жест любові Папи Франциска. Так, як ми зробили це для Нікарагуа, Венесуели, Філіппін чи Японії. Церква завжди намагається поширити свою допомогу й дійти до тих, хто найбільше її потребує.


Коли, на жаль, в Україні постала така ситуація, яка є, Папа Франциск захотів скерувати свою опіку до сходу країни. Для Його Святості, як і для всієї Церкви, це жест братерства, жест солідарності з людом, який страждає. Бо ж люд Божий живе в усьому світі, а якщо якась частина тіла болить, то болить усе тіло. І це основна причина, чому ми робимо такий жест. Щоб сказати вам, що ви тут не самотні. Ви – частина людської родини, і ви так само частина церковної сім’ї. І у вас є брати й сестри, які передають вам допомогу і підтримку.

Так коротко можна висловити любов і співчуття Папи Франциска.

Кардинал Пітер Тарксон, 17 листопада 2018 року
Новини з України Мадагаскар вітає Папу Франциска У п’ятницю, 6 вересня 2019 року, на землю Мадагаскару вдруге ступила нога Наступника святого Петра: після того, як цю країну 1989 року відвідував святий Йоан Павло ІІ, сюди прибув Папа Франциск, як «Сіяч миру та надії» (таким є гасло цього етапу 31-ї Апостольської подорожі).