Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 листопада, субота
18:18 П'ятниця 0 832
23-11-2018, 18:18

Літургія на кожен день, 24 листопада, субота

Так важко повірити у воскресіння. Сучасники Христа мали подібні труднощі, тому що свою надію покладали на матеріальне забезпечення. Приклад семи братів і однієї дружини підтверджує цей спосіб мислення. Ніхто з цих сучасників не сумнівається в існуванні Бога, проте вони були далекі від довіри Йому в цьому житті. Причина проста: вони не мали перспективи воскресіння, перемоги над смертю. А це може здійснити тільки Той, хто є Богом також і тих, що з цього світу вже пішли.
Свв. АНДРІЯ ДУНГ ЛАКА, пресвітера, і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Діяльність католицьких місіонерів на території сучасного В’єтнаму розпочалася у XVI столітті. В наступних віках багато разів спалахували переслідування, під час яких загинуло багато європейських місіонерів та в’єтнамців. Св. Андрій Дунг Лак народився в 1785 році у В’єтнамі і був там пресвітером. Під час переслідувань за віру в 1839 році його разом зі св. Петром Ті та сподвижниками було заарештовано і вбито.


АНТИФОН НА ВХІД
Нам же не доведи, Боже, чимось хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * Бо слово про хрест для нас, що спасаємося, * сила Божа.

КОЛЕКТА
Боже, джерело і початку всякого батьківства, Ти вчинив, що святі мученики Андрій і його сподвижники були вірними хрестові Твого Сина аж до пролиття крові; † вчини, щоб ми за їхнім заступництвом, вірно поширюючи серед братів любов до Тебе, * могли наректися Твоїми дітьми і дійсно були ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 11, 4-12
Читання з Книги Одкровення святого Йоана Богослова.
Сказано мені, Йоану: «Ось два моїх свідки. Вони – два оливкових дерева і два світильники, які стоять перед Господом землі. І коли хто бажає вчинити їм кривду, вогонь виходить з їхніх уст і спалює їхніх ворогів. І хто захотів би їх скривдити, той таким чином має загинути. Вони мають владу замкнути небо, щоб не йшов дощ у дні їхнього пророцтва; і мають владу над водами – обертати їх на кров і вражати землю будь-якою карою, скільки забажають. А коли завершать своє свідчення, то звір, який виходить з безодні, вестиме з ними війну, переможе їх і повбиває. І їхні трупи залишить на вулицях великого міста, яке духовно зветься Содом та Єгипет, де і їхній Господь був розп’ятий. І будуть дивитися народи, племена, народності та язичники на їхні трупи три з половиною дні й не дадуть покласти їхні трупи в гроби. І мешканці землі будуть радіти та веселитися з цього, і будуть надсилати одне одному подарунки, бо обидва ці пророки мучили мешканців землі. А після трьох з половиною днів дух життя ввійшов у них від Бога, і вони підвелися на свої ноги, і великий страх напав на тих, які за ними спостерігали. І почули вони величний голос із неба, що говорив їм: “Підійміться сюди!” І піднялися на небо в хмарі – і їх побачили їхні вороги». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 144, 1. 2. 9-10
Благословенний Бог – моя твердиня!
Благословенний Господь, *
Він – моя скеля,
що вишколює мої руки до бою, *
а до війни – мої пальці.
Він – моя милість, моя охорона, мій притулок, *
мій визволитель і щит мій.
На Нього я покладаю надію, *
Він підпорядковує мені народ мій.
Боже, заспіваю Тобі нову пісню, *
на десятиструнному псалтирі Тобі заграю,
що даєш царям порятунок, *
від згубного меча спасаєш Давида, раба свого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 20, 27-40

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підійшли до Ісуса деякі зі садукеїв, які стверджували, що немає воскресіння, та й запитали Його, кажучи: «Учителю, Мойсей записав нам, що якби когось помер брат, котрий має дружину, і помер бездітний, то нехай його брат візьме її за дружину та відновить потомство для свого брата. Отже, було сім братів. Перший, узявши дружину, помер бездітним. І другий, узявши дружину, також помер бездітним. І третій узяв, – і так само всі семеро; жодний не залишив дітей, усі померли. Останньою померла й жінка. У воскресінні котрому з них вона буде дружиною? Бо ж семеро мали її за дружину». Ісус же сказав їм: «Сини цього віку женяться і виходять заміж, а ті, які будуть гідні досягнути того віку й воскреснуть з мертвих, не женяться і не виходять заміж, адже вони більше вмерти не можуть, оскільки є рівні ангелам, є Божими синами, будучи синами воскре- сіння. А що мертві встають, то й Мойсей показав біля куща, коли назвав Господа Богом Авраама, і Богом Ісаака, і Богом Якова. Бог же не є Богом мертвих, а живих, бо всі для Нього живуть». У відповідь деякі з книжників сказали: «Учителю, добре Ти сказав». Тож більше не наважувалися Його ні про що запитувати. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Андрій Дунг Лак, пресвітер, і його сподвижники загинули за віру Христову у В’єтнамі; за їхнім заступництвом вознесімо до Господа наші молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь береже його від усяких небезпек і обдаровує його благодатями на благо всієї Церкви.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній процвітала істинна свобода віросповідання і віруючі всіх конфесій могли без перешкод молитися до Господа.
3. Молімося за країни Сходу, а особливо за В’єтнам, щоб Господь зіслав їм своє благословення і мир.
4. Молімося за країни, в яких тривають релігійні, расові чи політичні переслідування, щоб Господь дарував їм істинну свободу і суспільну злагоду.
5. Молімося за померлих, а особливо за жертви Голодомору, щоб Господь помилував їх і дав повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми мужньо сповідували свою віру і ніколи не відреклися від Христа.
Небесний Отче, обдаруй нас даром істинної віри, щоб ми вірно служили Тобі, і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Святий Отче, прийми дари, які  ми складаємо, вшановуючи страждання святих мучеників; † вчини, щоб серед труднощів нашого життя ми завжди були ві рними Тобі  * і приносили самих себе в угодну Тобі  жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Блаженні переслідувані за правду, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Наситившись поживою одного Хліба у спомин святих мучеників, смиренно просимо Тебе, Господи, † щоб ми, єдинодушно перебуваючи у Твоїй любові, * удостоїлися вічної нагороди за витривалість. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.