Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Єдність між християнами – надія світу
13:18 Субота 0 1 055
1-12-2018, 13:18

Папа: Єдність між християнами – надія світу

З нагоди свята апостола Андрія Первозванного Папа Франциск привітав Константинопольську Православну Церкву та її Главу, нагадуючи про те, що єдність між християнами, якої вимагає Ісус, необхідна для дієвішого свідчення.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Традиційний обмін делегаціями

У рамках традиційного обміну делегаціями з нагоди вшанування Небесних покровителів Римської та Константинопольської єпископських катедр, делегація Апостольської Столиці взяла участь у святкуваннях з нагоди празника святого Апостола Андрія, які в п’ятницю, 30 листопада 2018 р., відбулися в осідку Константинопольського патріархату в Стамбулі. Наприкінці Божественної Літургії, яку Патріарх Варфоломій відслужив у патріаршому храмі святого Юрія, кардинал Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності християн, вручив йому послання від Папи Франциска.

Крім того, ватиканська делегація, до складу якої входили секретар і заступник секретаря Папської Ради сприяння єдності християн разом з Апостольським Нунцієм в Туреччині, мали окрему зустріч з патріархом Варфоломій та з синодальною комісією, відповідальною за стосунки з католиками. Кілька місяців тому, 29 червня 2018 р., делегація Вселенського патріархату брала участь у святкуваннях урочистості святих апостолів Петра й Павла в Римі.

Покликані спільно свідчити

За словами Глави Католицької Церкви, цей обмін делегаціями між Церквами Риму та Константинополя став свідченням «глибоких зв’язків, які поєднують наші осідки». І хоч після століть непорозумінь, відмінностей та мовчання може здаватися, що вони знищили ці взаємини, «Святий Дух, Дух єдності, дозволив нам наново розпочати братерський діалог».

«Наші Церкви з великою дбайливістю зберегли Апостольське передання завдяки навчанню перших Вселенських Соборів та Отців Церкви, незважаючи на відмінності, які розвинулися у місцевих традиціях та богословських формулюваннях, що потребують кращого зрозуміння та пояснення. Водночас, обидві Церкви з почуттям відповідальності перед світом, вважають невідкладним покликання, яке зобов’язує кожного з нас, що був охрищений, звіщати Євангеліє всім людям», – пише Папа Франциск, зазначаючи, що вже сьогодні можемо спільно трудитися для шукання миру між людьми, подолання всіх форм сучасного рабства, пошани до гідності кожного життя й турботи про створіння.

Єдність – знак надії

Як зауважує Єпископ Риму, старання про відновлення повного сопричастя є, насамперед, «відповіддю на бажання нашого Господа Ісуса Христа», Який перед страстями молився за учнів: «Щоб усі були одно». «В єдності ми даватимемо ефективнішу відповідь на потреби людей нашого часу», – пише він, дякуючи патріархові Вартоломею за участь у Дні молитви й призадуми в наміренні миру на Близькому Сході, що 7 липня проводився в місті Барі на півдні Італії.

«У світі, пораненому конфліктами, єдність між християнами є знаком надії, що повинен променіти дедалі видиміше. Маючи це на думці, запевняю Вашу Святість у своїх молитвах за те, аби Бог, джерело примирення та миру, дав християнам благодать “бути однієї думки, співчутливими та братолюбними” (1Пт 3:8). Бог покликав нас до цього, тож ми “покликані успадкувати благословення” (1Пт 3:9)», – наголошує Папа Франциск, складаючи патріархові та вірним найщиріші побажання від усієї Католицької Церкви.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.