Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 листопада, четвер
18:21 Середа 0 1 010
28-11-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 29 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІV звичайного тижня
Апокаліптичне бачення кінця світу лякає нас. Коли ми втрачаємо перспективу вічності, коли відчуваємо себе самотніми, є зрозумілим цей страх і жах. Ми найкраще знаємо цей матеріальний світ і важко його змінити на реальність, яку не тільки не знаємо, але навіть не можемо собі її уявити. Коли з’являться знаки, прийде Христос зі своєю радістю і втіхою. Найбільш інтенсивно його будуть відчувати ті, хто добре використовує своє рішення зустрітися з Ним.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Одкр 18, 1-2. 21-23; 19, 1-3. 9а
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, побачив іншого ангела, який сходив з неба і мав велику владу, і земля освітилася від його слави. І він вигукнув гучним голосом, проголошуючи: «Упав, упав великий Вавилон, розпусниця! Вона стала житлом бісів, оселею всякого нечистого духа, сховищем усіх нечистих птахів і сховищем всяких нечистих і потворних звірів». А один сильний ангел узяв великий, наче жорно, камінь і кинув у море, кажучи: «Так стрімко буде вкинене велике місто Вавилон, і не буде його більше. І звуку гуслярів, і співаків, і сопілкарів, і сурмачів більше не можна буде почути в тобі, і жодний умілець будь-якого мистецтва більше не знайдеться в тобі, й шум жорен більше не почується в тобі, і світло світильника більше не світитиме в тобі, й голос нареченого та нареченої більше не звучатиме в тобі, тому що твої купці були вельможами землі, бо твоїми чарами були введені в оману всі народи». Після цього я почув наче гучний голос великого натовпу на небі. Вони говорили: «Алілуя! Спасіння, слава і сила нашого Бога! Адже істинні й справедливі Його суди, тому що засудив велику розпусницю, яка зіпсувала землю своєю розпустою, і помстився за кров своїх рабів з її рук!» І вдруге сказали: «Алілуя! І її дим підіймається навіки-віків!» І каже він мені: «Напиши: блаженні покликані на весільну вечерю Агнця». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 4. 5.
Блаженні звані на весілля Агнця.
Служіть Господу з радістю, веселими перед Ним з’явіться. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
хваліть Його Ім’я.
Бо Господь добрий, *
Його милосердя – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ

Лк 21, 20-28
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Коли побачите, що Єрусалим оточений військами, тоді знайте, що наблизилося його спустошення. Тоді ті, хто в Юдеї, хай втікають у гори, а хто всередині міста, хай виходять; ті, хто в околицях, хай не входять до нього, бо то будуть дні помсти, щоби сповнилося все написане. Горе ж вагітним і тим, хто годуватиме грудьми в ті дні! Бо буде велике горе на землі й гнів на цьому народі; і впадуть від вістря меча, і потраплять у полон до всіх народів, а Єрусалим буде топтаний язичниками, доки не закінчаться часи язичників. І будуть знамення на сонці, і місяці, і зорях, а на землі тривога народів від раптового морського реву та розбурханих хвиль, коли люди ціпенітимуть від страху й очікування того, що надходить на цілий світ, бо сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, який йде на хмарі зі силою і великою славою. Коли ж почне це збуватися, випростайтеся і підійміть свої голови, бо наближається ваше викуплення». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Привести людей до спасіння – це завдання Церкви; просімо благодатей, потрібних пастирям Церкви й усім вірним для виконання цієї місії:
1. Молімося за священиків, щоб вони своїм життям доводили істинність і найвищу цінність Христового Євангелія.
2. Молімося за людей, втомлених війнами та неспокоєм, нехай Господь обдарує їх миром, а світова громадськість надасть їм потрібну допомогу.
3. Молімося за нові ревні священицькі та чернечі покликання, щоб всюди було достатньо проповідників Євангелія.
4. Молімося за наші сім’ї та найближчих нам людей, щоб вони завжди були вірними Богові і не зійшли з дороги заповідей Господніх.
5. Молімося за тих, які сьогодні стануть перед судом Божим, щоб вони були добре приготовлені до зустрічі з Христом-Суддею.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди вірно виконували свої обо- в’язки щодо Бога, наших ближніх і самих себе.

Господи наш і Отче, вислухай наші прохання і допомагай Церкві ревно проповідувати Євангеліє, щоб ми могли отримати у спадщину обіцяне нам Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.