(біл) Понеділок VІ Великоднього тижня
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
АНТИФОН НА ВХІДМи знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Христос, воскреснувши з мертвих, вже більше не вмирає, * смерть над Ним більше не панує. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Милосердний Боже, вчини, щоб благодать, яку ми черпаємо з пасхальної тайни, * приносила плоди впродовж усього нашого життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 11-15
Читання з Діянь Апостолів.
Відпливши з Троади, ми прибули прямим шляхом до Самотракії, а наступного дня – до Неаполя; звідти до Филип – міста, що є першою частиною Македонії, колонії. У тому місті ми перебували декілька днів. А в суботу вийшли ми за браму до річки, де, як ми гадали, була молитва, і, посідавши, говорили до жінок, які зібралися. І слухала одна жінка на ім’я Лідія, продавщиця кармазину з міста Тиятир, яка шанувала Бога. Господь відкрив їй серце, аби пристала до того, що говорив Павло. Коли охрестилася вона та її дім, то просила, кажучи: «Якщо ви оцінили мене вірною Господу, то увійдіть у мій дім та й залишайтесь!» І змусила нас. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я у танці, *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 26 – 16, 4а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Коли прийде Утішитель, якого Я вам пошлю від Отця, Дух Істини, який походить від Отця, то Він засвідчить про Мене. Та й ви свідчіть, адже ви від початку зі Мною! Це сказав Я вам, щоб ви не були спокушені. Із синагог виганятимуть вас; ба, надходить година, коли кожний, хто вбиватиме вас, буде вважати, ніби тим служить Богові. Вони робитимуть це, бо не пізнали ні Отця, ні Мене. Отже, Я сказав вам це, щоб коли прийде їхня година, ви згадували оце, бо Я вам сказав. Цього Я вам на початку не сказав, бо Я був з вами». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Милість Господа безмежна, тож вознесімо до Нього наші прохання, уповаючи, що Він вислухає їх у своїй великій доброті:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, як Апостол народів Павло, Божим Словом і прикладом свого життя вела людство до Небесного Царства.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він своїм авторитетом сприяв зростанню апостольської ревності у серцях священиків та монахів.
3. Молімося за нашу Батьківщину, про мир та щоб український народ зростав у святості та послуху Господнім заповідям.
4. Молімося за добрий врожай в Україні, щоб всім вистачило хліба.
5. Молімося за всіх померлих, щоб вони отримали благодать вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не сходили з дороги любові та вірності Євангелію.
Господи Ісусе Христе, Ти обіцяв зіслати нам Духа Утішителя, вчини, щоб ми удостоїлися гідно прийняти цей великий дар. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари торжествуючої Церкви, † а оскільки Ти дарував їй джерело такої великої втіхи, * уділи їй повноти вічної радості. Через Христа, Господа нашого.
Префація Великодня, № 13-17
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус став посеред своїх учнів * та й каже їм: “Мир вам!” * Алілуя. (Йн 20, 19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на свій народ, † котрий Ти благоволив відновити вічними тайнами * і приведи його до нетлінного преславного воскресіння у плоті. Через Христа, Господа нашого.
Сьогоднішнє свято показує нам зустріч двох жінок, обраних Богом, щоб виконати дуже важливу місію для людства. Ця зустріч наповнюється радістю і вдячністю за великі діла, що Бог учинив у їхньому житті. Це свято закликає нас до дуже уважного погляду на наше життя, щоб не пропустити можливості висловити подяку за діла, можливо, не настільки великі, як у житті Марії та Єлизавети, але які свідчать про присутність Бога в нашому житті.
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Або (біл) довільний спомин св. АВГУСТИНА КЕНТЕРБЕРІЙСЬКОГО, єпископа
Св. Августин був настоятелем бенедиктинського абатства св. Андрія у Римі. Папа Григорій Великий направив його на чолі групи бенедиктинців до Англії, щоб проповідувати Євангелію язичникам. Після декількох років своєї діяльності Августин охрестив короля Кенту – Етельберта і багатьох його підвладних. Заснував архієпископську столицю у Кентербері та займався організацією Церкви на Британських островах. Помер 26 травня близько 605 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)